Elba pěšky I na kole pro aktivní rodinky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 16 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20. hod. přes Mikulov, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den

Z italského Piombina trajektem do Portoferraia. Přejezd autobusem do kempu v zátoce Lacona a relaxace na mořských plážích u kempu.

3. den

Za odlehlými plážemi na poloostrov Calamita: Cyklistika: Jedinečné středověké hornické městečko Capoliveri, následně panoramatickou cestou za koupáním na opuštěných plážích Straccolignino nebo Naregno. Kolem pevnosti Forte Focardo, k přístavnímu městu Porto Azzuro. Možnost navštívit místní muzeum minerálů s důlním vláčkem ( 20 km, ↑150 m, ↓400 m). Turistika: Možnost pěší turistiky na vrcholek poloostrova Mte Calamita (413 m) (8 km, ↑250 m, ↓250 m).

4. den

Panoramatickou silnicí nad divokým západním pobřežím: Cyklistika: Z obce Marciana po silničce s krásnými výhledy na část Elby, ostrovy Capraia, Korsika a Pianosa do vesnice Pomonte. Zde příjemná malá pláž, ze které doplaveme na lehátku a se šnorchlem k vraku lodi Elviscot. Dále po pobřeží do přístavního městečka Marina di Campo (30 km, ↑100 m, ↓500 m). Turistika: Poutní cesta z Marciany (400 m) k poustevně Madonna del Monte, kde z Orlí vyhlídky pohlížel císař Napoleon I. na rodnou Korsiku, zpět do Marciany (6 km, ↑250 m, ↓250 m).

5. den

Turistika na nejvyšší horu Elby: Z malebné horské obce Marciana se středověkým centrem a vyhlídkou S. Rocco svéráznou lanovkou na nejvyšší vrchol Elby Mte Capanne (1018 m) s kruhovým rozhledem na Elbu a okolní ostrovy. Lanovkou zpět do obce Marciana. Alternativně: Sestup zpět do Marciany (4 km, ↑50 m, ↓650 m). Na zpáteční cestě návštěva přímořského letoviska Marciana Marina s rybářským přístavem, plážemi a větrem vymodelovanými skalami Tafoni a Saracénskou věží.

6. den

Severovýchodní Elbou: Cyklistika: Z překrásného horského městečka Rio nell'Elba do sedla Le Panch (300 m) s výhledem na zříceninu pisánského strážního hradu ze 13. stol. Volterraio a záliv Portoferraio. Na nejsevernější výběžek ostrova, obce Cavo, odpočinek na pláži. Po pobřeží do přímořské obce Rio Marina (25 km, ↑250 m, ↓500 m). Turistika: Turistika v okolí městečka Rio nell'Elba , sedlo Le Panch (300 m) s výhledem na zříceninu pisánského strážního hradu ze 13. stol. Volterraio. Následně možnost hřebenové túry s výhledy se zakončením na pláži u obce Rio Marina (+10 km, ↑+350 m, ↓+550 m).

7. den

Po stopách Napoleona I: Cyklistika: Ze sedla Cole Reciso do hlavního města Elby Portoferraio s Napoleonovým sídlem Villa dei Mullini, starým přístavem, muzei, enotékou v pevnosti a řadou dalších pamětihodností. Po pobřeží na šíji poloostrova Enfola a letovisko Viticco. Relax na vyhlášených plážích, například Capo Bianco. (20 km, ↑100 m, ↓750 m). Turistika: Po prohlídce města přejezd k Napoleonově letnímu sídlu Villa di San Martino a pěšky přes hřeben Poggio del Molino e Vento do kempu (7 km, ↑250 m, ↓300 m). Možnost výletu z Portoferraio lodí kolem ostrova.

8. den

Koupání v moři, případně krátký výlet pěšky na blízký výběžek Capo Stella. V podvečer trajektem do Piombina, noční přejezd Itálie a Rakouska.

9. den

Příjezd přes Mikulov do Brna okolo poledne.



   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.