Florencie, Pisa a Napoleonova Elba s koupáním v moři

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Toskánsko, Florencie,elba,pisa,rosignano
Ubytování 5denní Toskánsko s návštěvou Elby (Hotel)
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ponořte se do Toskánska, nádherného kraje, který je synonymem krásy a harmonie. Oplývá půvabnou krajinou, ale i bohatou kulturou a světoznámým uměním. Stejně tak vás okouzlí i ostrov Elba, který je úzce spjat s Napoleonem.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

V odpoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den, Kolébka renesance Florencie, Palazzo Vecchio

Po příjezdu do Itálie zamíříte k Florencii, do centra města renesančního umění se dopravíte vlakem. Toto hlavní město Toskánska láká svou romantičností a fascinujícími památkami.  Následuje prohlídka s průvodcem. Během ní budete mít možnost shlédnout náměstí San Lorenzo se stejnojmennou bazilikou, monumentální gotickou katedrálu Santa Maria del Fiore, náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio, klášterní komplex S. Croce a most Ponte Vecchio. V době osobního volna můžete za poplatek vstoupit do interiérů uvedených kostelů, navštívit Piazzale Michelangelo s vyhlídkou nebo si prohlédnout některou z proslulých zdejších galerií (Uffizi, Accademia, Pitti). Poté odjezd na hotel.

3. den, Ostrov Elba, Portoferraio, Villa dei Mulini

Čeká vás celodenní výlet na ostrov Elba pyšnící se členitým pobřežím a křišťálově čistou vodou. Ostrov je především známý díky Napoleonu Bonaparte, který byl na ostrově vězněn. Kolem Elby jsou také jedny z nejhezčích potápěčských oblastí ve Středomoří. Prohlédnete si městečka Capoliveri a Porto Azzurro, kde budete mít možnost nákupu suvenýrů. Dále se přesunete do hlavního města ostrova a nejdůležitějšího ostrovního přístavu Portoferraio. Budete mít prostor na koupání, občerstvení a případně pro návštěvu Napoleonovy residence Villa dei Mulini. Vrátíte se lodí na pevninu a z přístavu pojedete zpět na hotel.

4. den, Pisa, Piazza dei Miracoli, koupání

Čeká vás celodenní koupání na toskámském pobřeží, například ve Viareggio (cca do 16:30 hod). Přejedete do Pisy, kde navštívíte Piazza dei Miracoli, „Náměstí divů“, uvidíte Šikmou věž, dóm a baptisterium.  Poté odjezd zpět do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.