Ischia jako na dlani pro zdatné

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 22 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Neapole. Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Ischia. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č.1: Botanická zahrada La Mortella, Bosco di Zaro a Lacco A...

Na začátku vašeho „putování“ se projdete jednou z nejkrásnějších botanických zahrad v celé Itálii – La Mortella (založenou argentinskou spisovatelkou Lady Susan Walton), ve které se nachází nepřeberné množství cizokrajných rostlin, skleníků s orchidejemi, altánků a jezírek. Etapa dále pokračuje parkem Bosco di Zaro, kde se v zákoutí přírody ukrývá Madona di Zaro, až do městečka Lacco Ameno, které snad každého okouzlí svou příjemnou atmosférou. Jako magnet vás přitáhne skála ve tvaru houby, tyčící z moře, která je neodmyslitelným symbolem městečka. Délka trasy: cca 6 km; pohodová technicky nenáročná etapa.

3. den - etapa č. 2: Nádherné výhledy z vrcholu Monte Epomeo

Z vesničky Fontana vystoupáte až na nejvyšší bod Ischie – horu Epomeo, která vám ze své výšky 787 m n. m., ukáže Ischii jako na dlani. Nádherné výhledy do všech koutů ostrova, zapomenutá místa a pozůstatky původního osídlení – kamenných domů vytesaných přímo do tufových skal, to je výlet na Epomeo. Poté sestoupíte do vesničky Serrara, která je domovem farmářů a vinařů. Délka trasy: cca 7 km; technicky lehce náročnější etapa (stoupání do kopce a následný sestup, výstup na samotný vrcholek Epomea po kamenných schodech).

4. den - etapa č. 3: Sant Angelo a starobylé lázně Cavascura

Dnes je v plánu romantika! Ze Serrary se vydáte do původně rybářské vesničky Sant Angelo, jednoho z nejromantičtějších míst na ostrově. Úzké uličky, kterými sotva projede malé auto, vás dovedou až k masivnímu výběžku Punta S´Angelo, který je s pevninou spojen písečnou pláží, a ze kterého je úžasný výhled na barevné fasády domků. Přes pláž Maronti, kde z písku vyvěrají fumaroly (horké termální páry), se dostanete až k antickým římským lázním Cavascura. Zde si můžete užít bahenní lázeň, římskou koupel a další tělu lahodící procedury.  Délka trasy: cca 6,5 km; technicky lehce náročnější etapa (sestup do Sant Angela po schodech).

5. den - volný den

Užijete si relaxační den na ostrově Ischia. Kromě koupání na pláži a procházek po okolí můžete navštívit např. termální park Negombo, který se nachází v zátoce Sant Montano. Vedle termálních bazénů zde také najdete bazén s mořskou vodou, Kneippův bazén (18°C – 38°C), japonský bazén, saunu, tureckou lázeň i wellness centrum. V areálu termálního parku se nachází několik barů a restaurací. 

6. den - etapa č. 4: Procházka po ostrově Procida

Výletní lodí se vypravíte na maličkou, ale přenádhernou Procidu, ostrov citronů a námořníků. Navštívíte místo, kde se ve středověkém přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky jsou vedle sebe naskládány jako krabičky od sirek, mezi nimi se proplétají uzounké uličky se starými kostely a nad touto scenérií se tyčí středověká pevnost na skále Terra Murata. Délka trasy: cca 5 km; pohodová, technicky nenáročná etapa.

7. den - etapa č. 5: Východní cíp ostrova a Aragonský hrad

Od maličkého kostelíku Chiesa d´Annunziata se vydáte na okružní procházku po východním cípu Ischie. Naskytnou se vám daleké výhledy na moře, přilehlé ostrovy a kouzelný Aragonský hrad. Budete procházet krásnou přírodou a vinicemi v oblasti Piano Liguori. Poté sejdete do Ischia Ponte, kde vás čeká prohlídka Aragonského hradu, který založili Řekové již v roce 474 př. n. l., a který se pyšní bohatou historií, různorodými zákoutími a překrásnou zahradou. Délka trasy: cca 7 km; technicky náročnější etapa (výstup a sestup kopcovitým terénem, výstup a sestup po kamenných schodech).

8. den: ODLET*

Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy. *V případě zájezdu na 9 nocí – v rámci programu navíc 2 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 10 den zájezdu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.