Ischia jako na dlani

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Kampánie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 24 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Barevná městečka, přístavy se záplavou rybářských bárek i vynikající gastronomie – to vše vás čeká na pohádkovém ostrově, který je po staletí znám díky blahodárným účinkům zdejších lázní. Těšte se na pohodovou turistiku, ale i na nádherné písečné pláže, koupání a omlazující účinky termálních pramenů, které jsou prospěšné pro tělo i duši.
 

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Neapole. Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Ischia. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Fontana - Buonopane - Sant´ Angelo.

Z nejvýše položené vesnice Fontana se vydáte směrem na severovýchodní stranu ostrova, kde se trasou, takřka po vrstevnici s mírným klesáním zpod nejvyšší hory, dostanete nad vinařskou oblast Buonopane. Odtud dojdete přibližně po 5 km na nádherné panoramatické místo se sochou Madonny di Candiano, kde vás čeká překrásný výhled na celý Neapolský záliv. Po vedlejší silnici sestoupíte původní zástavbou horské vesničky Buonopane až k místu, kde na vás bude čekat autobusu, který vás poté zaveze do malebného městečka Sant´ Angelo na jih ostrova. Odpoledne vás čeká prohlídka městečka s procházkou až na pláž Maronti s možností prohlídky horkých písků, tzv. fumarol. Zbytek dne si užijete koupáním v moři nebo občerstvením v některé z místních restaurací či kaváren. Délka trasy: cca 8 km; pohodová, technicky nenáročná etapa.

3. den: Botanická zahrada La Mortella, Bosco di Zaro a Lacco Ameno

Dnes budete mít možnost prozkoumat jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v celé Itálii – La Mortella (založenou argentinskou spisovatelkou Lady Susan Walton), ve které se nachází nepřeberné množství cizokrajných rostlin, skleníků s orchidejemi, altánků a jezírek. Etapa dále pokračuje parkem Bosco di Zaro, kde se v zákoutí přírody ukrývá Madona di Zaro, až do městečka Lacco Ameno, které snad každého okouzlí svou příjemnou atmosférou. Jako magnet vás přitáhne skála ve tvaru houby, tyčící z moře, která je neodmyslitelným symbolem městečka. Délka trasy: cca 6 km; pohodová technicky nenáročná etapa.

4. den: Nádherné výhledy z vrcholu Monte Epomeo a středověká oblast Falanga

Z vesničky Fontana vystoupáte až na nejvyšší bod Ischie – horu Epomeo, která vám ze své výšky 787 m n. m., ukáže Ischii jako na dlani. Nádherné výhledy do všech koutů ostrova a zapomenutých míst vás prostě okouzlí. V oblasti Falanga objevíte kamenné domy a obydlí vytesané do tufových skal, pozůstatek středověku. Poté sestoupíte do vesničky Serrara, která je domovem farmářů a vinařů. Délka trasy: cca 8 km; technicky středně náročná etapa (stoupání do kopce a následný sestup, výstup na samotný vrcholek Epomea po kamenných schodech).

5. den: volný den

Užijete si relaxační den na ostrově Ischia. Kromě koupání na pláži a procházek po okolí můžete navštívit termální park Poseidonovy zahrady, které leží jižně od města Forio a patří k těm nejkrásnějším na celém ostrově. Najdete zde více než 20 bazénů s minerální vodou, Japonský bazén, sluneční lázně i masážní křesla. V areálu termálního parku se nachází několik barů a restaurací.

6. den: Procházka po ostrově Procida

Výletní lodí se vypravíte na maličkou, ale přenádhernou Procidu, ostrov citronů a námořníků. Navštívíte místo, kde se ve středověkém přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky jsou vedle sebe naskládány jako krabičky od sirek, mezi nimi se proplétají uzounké uličky se starými kostely a nad touto scenérií se tyčí středověká pevnost na skále Terra Murata. Plným právem získala Procida status pro rok 2022: “Hlavní místo italské kultury”. Délka trasy: cca 5 km; pohodová, technicky nenáročná etapa.

7. den: Východní cíp ostrova a Aragonský hrad

Od maličkého kostelíku Chiesa d´Annunziata se vydáte na okružní túru po východním cípu Ischie. Naskytnou se vám daleké výhledy na moře, přilehlé ostrovy a kouzelný Aragonský hrad. Budete procházet krásnou přírodou a vinicemi v oblasti Piano Liguori. Poté sejdete do Ischia Ponte, kde vás čeká prohlídka Aragonského hradu, který založili Řekové již v roce 474 př. n. l., a který se pyšní bohatou historií, různorodými zákoutími a překrásnou zahradou. Kdo dá přednost odpočinku v kavárně neprohloupí, výborná italská káva a nadýchaný moučník Babá jsou tou pravou tečkou za dnešním dnem. Délka trasy: cca 7 km; technicky náročnější etapa (výstup a sestup kopcovitým terénem, výstup a sestup po kamenných schodech).

8. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy. V případě zájezdu na 9 nocí – v rámci programu navíc 2 volné dny určené k odpočinku či fakultativním výletům. Odlet do Prahy 10. den zájezdu.

POZNÁMKA

Minimální počet účastníků: 25. Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno.Tip z okolí
Nejlepší italské pláže, které vybrali turisté pro rok 2012 Italské pobřeží dlouhé 7600 kilometrů omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Není divu, že nabídka pláží je tu pestrá. Pokud budete letos nebo příští rok plánovat dovolenou do Itálie, může vám při výběru pomoct žebříček deseti nejlepších pláží, které vybrali turisté na cestovatelském serveru TripAdvisor.com.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.