Itálie – Apulie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Apulie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 23 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: )(Matera - Gallipoli - Lecce - Otranto - Ostuni - Alberobello - Locorotondo - Brindisi - Bari - Castel del Monte)

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Bari - Praha včetně odbaveného zavazadla
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 7x ubytování v hotel*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x polopenzi
- pobytovou taxu
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- doporučená částka na vstupné a výlet lodí (cca 70,- €)SLEVY A PŘÍPLATKY:- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -800,- Kč
- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 208,- Kč/zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 2.700,- Kč

Popis lokality ubytování

Ubytování:1/ květnový termín:
- TORRE DELL´ORSO - hotel cca 100m od pláže (www.hotelbelvederesalento.com)
- poslední noc zajištěno ubytování v hotelu*** cca 50km od Bari (z důvodu kratšího transferu na letiště následující den).
2/ zářijový termín:
- MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA - hotel cca 600m od pláže (www.hotelplaia.it)

Program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet přímou linkou z Prahy do Bari v cca 17:30 hod. Transfer do letoviska MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA. Ubytování v hotelu cca 600m od pláže. Nocleh.

2. den: MATERA (UNESCO)

Návštěva úchvatného města MATERA (UNESCO), jehož stará část je jedním z nejdéle trvale osídlených míst na světě. Najdete zde původní kamenné domečky a stovky pozoruhodných skalních obydlí vytesaných do strmých stěn hluboké rokle. Není divu, že toto místo se stalo kulisou mnoha historických velkofilmů. Návrat na ubytování.

3. den: Prohlídka GALLIPOLI, mys SANTA MARIA DI LEUCA, výlet lodí

Prohlídka GALLIPOLI, starobylého města přezdívaného "Perla Jónského moře", jehož historické jádro s křivolakými uličkami se rozprostírá na opevněném ostrově, který je s pevninou spojen kamenným mostem. Možnost krátké relaxace na místní písečné pláži s křišťálově čistou vodou. Přejezd na mys SANTA MARIA DI LEUCA, ležící na nejjižnějším cípu Apulie, na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Výlet lodí podél skalnatého pobřeží s několika působivými jeskyněmi a přehlídkou prázdninových vil. Návrat na ubytování.

4. den: LECCE, OTRANTO, BAUXITOVÉ JEZÍRKO

Návštěva města LECCE, honosící se přezdívkou "Barokní Florencie" s řadou kupeckých domů, paláců, ale i církevních staveb zbudovaných z místního vápence (pozůstatky římského amfiteátru, Piazza del Duomo, bazilika Santa Croce s bohatou dekorativní výzdobou…). Prohlídka malebného městečka OTRANTO, jehož středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami a románskou katedrálou vyzdobenou jedinečnou mozaikovou podlahou obepínají mohutné hradby. Zastávka u fotogenického BAUXITOVÉHO JEZÍRKA, na jehož hladině se zrcadlí okolní hnědočervené jílové svahy. Návrat na ubytování.

5. den: OSTUNI, ALBEROBELLO (UNESCO), LOCOROTONDO

Zastávka v okouzlujícím "bílém městě" OSTUNI, situovaném na kopci s nádherným výhledem. V historickém centru naleznete spleť uliček, romantická zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu i Biskupský palác. Zajímavostí místního muzea je pak kostra těhotné ženy a jejího nenarozeného dítěte stará 28 000 let. Návštěva města ALBEROBELLO (UNESCO) známého díky své unikátní architektuře zvané "trulli". Jedná se o bílé domky s kruhovým půdorysem a kamennou střechou, kterých je zde více než tisíc. Procházka městečkem LOCOROTONDO plným sněhobílých domů, kostelů a krásných zátiší, kde jako by se čas zastavil. Návrat na ubytování.

6. den: BRINDISI, odpol. odpočinek u moře

Dopoledne prohlídka BRINDISI, které je již od starověku významným přístavem pro obchod s východním středomořím a kde lze spatřit kostel San Giovani al Sepolcro z 11. stol. založený templáři podle vzoru skalního domu v Jeruzalémě a také pontifikální baziliku Cattedrale di Brindisi. Odpoledne odpočinek u moře v místě ubytování. Nocleh.

7. den: BARI, CASTEL DEL MONTE (UNESCO)

Návštěva přístavního BARI, metropole Apulie se zachovalým starým městem tvořeným labyrintem rušných ulic a náměstí dýchajících neobyčejnou atmosférou (monumentální románská bazilika San Nicola vystavěná pro uložení ostatků sv. Mikuláše, katedrála di San Sabino z konce 12. stol., normanská pevnost Castello Svevo….). Prohlídka hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO), jedné z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v letech 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské a je všudypřítomně provázena číslem osm - je vybudována z osmi zdí, má osm věží, osm oken a také osm pokojů. Návrat na ubytování.

8. den: Volný den, odlet zpět do ČR

Volný den. Odpočinek u moře. Odpoledne transfer na letiště. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 21.30 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.