Itálie na podpatku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Kalábrie
Název ubytování Itálie na podpatku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 21 589 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Nejkrásnější místa Apulie a KampánieVýhody nabídky 2Kombinace poznávání a koupání Výhody nabídky 3Profesionální česky mluvící průvodceProgram zájezdu1.       den. Odlet z Prahy do Lamezia Terme, transfer do hotelu.
2.       den. Prohlídka města Matera. Toto jedinečné místo připomíná labyrint z kamenných domů, příkrých schodišť a úzkých uliček. Městská část Sassi di Matera je plná jeskyní. Své domy si tu místní obyvatelé tesali přímo do skály z vápencového tufu, zdvihající se nad přirozeným kaňonem řeky Graviny. Dále navštívíte jedinečné místo Alberobello. Město je známo především díky své unikátní architektuře – zdejší domky jsou postavené v tzv. stylu trulli.
3.       den. Ranní odjezd do Lecce. Lecce je barokní metropole a perla jižní Itálie. Uvidíte tu barokní paláce, kostely i římský amfiteátr. Prohlídka města a návštěva Baziliky Santa Croce. Další zastávkou je Otranto, město na poloostrově Salento. V katedrále z roku 1088 se nachází největší podlahová mozaika v celé Itálii. Vstoupit se dá do podzemní mramorové krypty nebo do kostnice.
4.       den. Prohlídka hlavního města Apulie – Bari. Prohlídka historického centra a návštěva baziliky Svatého Mikuláše, jež je patronem města. V kryptě baziliky jsou umístěny ostatky svatého Mikuláše a je vyhledávaným místem poutníků. San Giovanni Rotondo je umístěné na poloostrově Gargano.
5.       den. Individuální volno nebo fakultativně za přípatek plavba lodí podél pobřeží Gargana. Během plavby můžete obdivovat krásné pobřeží, skalnaté útvary, krasové jeskyně a malebné pláže. Návštěva živého letoviska Vieste. Budete tu mít čas se projít historickým centrem s malými bílými domečky vystavěnými na skále.
6.       den. Odjezd do Neapole, jež je hlavním městem kraje Kampánie, která leží přímo na svahu činné sopky Vesuv. Prohlídka Hradu Sv. Eliáše. Lanovkou vyjedete na vyhlídku, odkud máte nádherný výhled nejen na město, ale i na celý Neapolský záliv. Prohlídka starého města.
7.       Po snídani návštěva Pompejí. Město bylo zasypáno při výbuchu Vesuvu roku 79 a zůstalo tak zakonzervováno do dnešních dnů. Při procházce města vás překvapí domy vyzdobené freskami a nádhernými podlahovými mozaikami, chrámy, divadla, lázně, ale také taverny, pekárny či veřejné záchodky. Odjezd do Kalábrie.
8.       den
Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy. FakultativněPlavba na Gargáno -  cca 30 euro Přípatek za jednolůžkový pokoj 4 490KčCena zahrnujeLeteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Stravování dle programu zájezdu Transfery dle programu Česky mluvící průvodceInformaceCena nezahrnuje Stravování, jež není uvedeno v programu Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa – 90 euro Spropitné ( personál, průvodce, řidič ) Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.