itálie pro pohodlné (přílet do Neapole - návrat autobusem)

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Lazio, Řím
Název ubytování itálie pro pohodlné (přílet do Neapole - návrat autobusem)
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 13 625 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 7 nocí: Neapol/Castellammare di Stabia/Lamezia Terme (2 noci), Řím/Fiuggi (3 noci), Florencie/Chianciano Terme (1 noc), v okolí Benátek (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramItálie pro pohodlné - 10 dní • Benátky - královna laguny • Florencie - hlavní město renesance • Řím a historie Impéria • rezervace do Vatikánských muzeí • Vatikán - papežské město • Pompeje - město ve stínu Vesuvu • Capri - neobvyklý ostrov

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Neapole, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Neapole, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Neapole - neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. Odpoledne přejezd do Pompejí - starobylého města zasypaného sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu, díky čemuž si město zachovalo svou původní strukturu v nezměněné podobě. (Trasa cca 100 km)
 
Den 3
Po snídani přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou na cca 400 m n. m. do centra. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco dell’Amore. Přenocování v hotelu v okolí Říma. (Trasa cca 300 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí a návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Poté prohlídka baziliky sv. Petra. Volný čas. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme antickými památkami: Koloseum (obdivování zvenčí), Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Pantheon a Kapitol. Poté uvidíme barokní část: náměstí Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 150 km)
 
Den 6
Snídaně a další prohlídka Říma. Začneme u baziliky sv. Jana v Lateráně. Následně přejdeme k bazilice Santa Maria Maggiore a bazilice Santa Maria degli Angeli, která byla postavena podle návrhu Michelangela na místě bývalých Diokleciánových lázní (Terme Diocleziano). Procházku zakončíme u kostela Santa Maria della Vitoria se slavnou sochou Lorenza Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Přenocování v hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 260 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do Assisi - města sv. Františka a sv. Kláry. Návštěva baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Procházka středověkými uličkami malebného města. Odpoledne přejezd do Orvieto, dalšího fascinujícího města Etrusků. Prohlídku začneme u nádherné katedrály s úchvatnými freskami Luca Signorelli a Beato Angelico. Návrat do hotelu v okolí Chianciano Terme, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Přejezd na ochutnávku sýrů formou večeře (za poplatek). (Trasa cca 250 km)
 
Den 8
Po snídani prohlídka hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 500 km)

Den 9
Po snídani přejezd do Benátek. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Most vzdechů, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer odjezd ve směru Polska. (Trasa cca 1400 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00). 
Návrat do měst podle dostupnosti v rezervačním systému.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava - Neapol, letištní taxy, návrat a přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě, trajektu a plavby na Capri), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 230 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy dla Wygodnych (przylot do Neapolu - powrót autokarem)
Kód zájezdu: RLW

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 30 EUR/os., Padova cca 12 EUR/os. (výlet se koná při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 12.5.2020 a mohou se změnit.JinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. VízaOsoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.