Itálie – Sicílie, Lipary, Etna – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Sicílie
Ubytování Hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano A Lipary.

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenku Praha - Trapani - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)
- 7x polopenzi
- dopravu místním klimatizovaným busem
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- vstupy (cca 100,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 50,- €/os.)
- komplexní pojištění 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -800,- Kč
- komplexní pojištění = 272,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 3.900,- KčFAKULTATIVNĚ:Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším autobusem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři. Odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš autobus, který Vás odveze zpět na ubytování.

Program zájezdu

1. den: Odlet do Trapani, Segesta, Monte Barbaro, Erice, ubytování v hotelu

Odlet z Prahy v cca 06:40 hod. do Trapani na západě Sicílie. Krátký přejezd do Segesty. Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Přejezd do hotelu poblíž Agrigenta. Ubytování v hotelu*** s polopenzí.

2. den: Agrigento

Agrigento - prohlídka areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Piazza Armerina - návštěva Villa Romana del Casale - v této Vile z přelomu 4. století můžete spatřit 3500 m2 mozaik, díky nimž si vytvoříte představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují všední život římské horní vrstvy, dále mytologická témata a lovecké výjevy. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu*** s polopenzí (2 noci).

3. den: Syrakusy

Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Návrat na ubytování. Koupání a odpočinek u Ionského moře. Návrat na ubytování.

4. den: Etna

Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea na Etnu, nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Odpoledne prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v hotelu*** s polopenzí (3 noci).

5. den: Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary

Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, odpočinek v místě pobytu.

6. den: Tindaris, Cefalú

Návštěva Tindaris - starověkého městečka, ve kterém se zachovaly trosky řeckého divadla ze 3.-2. stol. př. Kr., městské hradby a novověký chrám „černé“ Madony del Tindaro. Od chrámu je nádherný výhled na pobřeží Tyrhénského moře. Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Návrat na ubytování.

7. den: Monreale, Palermo

Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Trapani. Ubytování v hotelu*** s polopenzí.

8. den: přejezd do Trapani, odlet zpět do ČR

Ráno krátký přejezd do Trapani na letiště, přílet do Prahy v cca 11:40 hod.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Nejlepší italské pláže, které vybrali turisté pro rok 2012 Italské pobřeží dlouhé 7600 kilometrů omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Není divu, že nabídka pláží je tu pestrá. Pokud budete letos nebo příští rok plánovat dovolenou do Itálie, může vám při výběru pomoct žebříček deseti nejlepších pláží, které vybrali turisté na cestovatelském serveru TripAdvisor.com.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.