Itálie - Toskánsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Evropa, Itálie
Ubytování Hotel - poznávací zájezd Itálie
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 24 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Valdichiana Senese – vinařská oblast v Toskánsku, známá po celém světě krásou krajiny, historií a kulturou, ale také gastronomií a termálními lázněmi. Ubytování je zajištěno v hotelu 3*.
POLOPENZE A DEGUSTACE V CENĚMinimální počet účastníků:20 osob.

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. DEN: PRAHA – CHIANCIANO TERME Odjezd z Prahy, příjezd do Chianciano Terme. Ubytování v hotelu 3* a večeře 2. DEN: MONTEPULCIANO Po snídani návštěva městečka Montepulciano, prohlídka historického centra, které zdobí renesanční budovy. Odpoledne návštěva městečka Trequanda. Cestou zpět do hotelu fakultativně návštěva lázeňského bazénu Theia v Chianciano Terme (vstup + župan a žabky). Večer návrat do hotelu a večeře. 3. DEN: SARTEANO – PIENZA – MONTECATINI TERME Po snídani odjezd na prohlídku historického centra městečka Pienza (památka UNESCO), poté přejezd do městečka Sarteano, návštěva Etruského muzea, hradu v Sarteanu a etruské hrobky. Navečer odjezd do hotelu v Montecatini Terme a večeře. 4. DEN: MONTECARLO S VINICEMI, FLORENCIE Snídaně v hotelu. Návštěva starobylého městečka Montecarlo, (mezi Montecatini a Lucca) Montecarlo je známé výrobou vína a je místem, kde se každoročně v září koná Festival vína. Poté nás čeká sklep a vinice. Účastníci odejdou na zajímavou procházku nádhernými vinicemi. Na závěr procházky se účastníci vrátí na farmu, navštíví starobylé sklepení s historickými sudy a následuje degustace 4 vín, doplněná nabídkou místních uzenin a sýrů a typického místního chleba s přídavkem extra panenského olivového oleje místní produkce. Po degustaci odjezd do Florencie prohlídka renesančního města s průvodcem se zastávkou na Piazza della Signoria, kde se nachází impozantní Palazzo Vecchio, Uffizi, Ponte Vecchio atd. Návrat do hotelu na večeři a nocleh. 5. DEN: MONSUMMANO TERME A VINCI Snídaně v hotelu. Odjezd do Vinci, rodiště velkého Leonarda a oblasti výroby vynikajícího extra panenského olivového oleje. Návštěva muzea, kde se nacházejí prototypy a kresby vynálezů velkého génia. Volný čas na oběd. Poté návštěva lisovny oleje. Následuje prohlídka lisovny s výkladem o výrobním procesu, který olivy podstupují, aby se přeměnily na extra panenský olivový olej. Následuje degustace různých druhů oleje na bruschettě z toskánského chleba a poté odjezd k olivovému háji, kde uvidíte, jak probíhá sklizeň. Vše ochutnáte, abyste pochopili rozdíly mezi oleji, které koupíte v supermarketu, a to vše doprovázené lahodnými toskánskými pokrmy. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. 5. DEN: MONTECATINI, PISA A NAVEČER ODJEZD DO ČR Po snídani možná prohlídka města, které se v červnu 2021 stalo památkou UNESCO. Symbolem města je ”TETTUCCIO“, nejvýznamnější termální zařízení. Návštěva Montecatini zahrnuje zastávku na radnici vyzdobené malíTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.