Italská špička aneb pěšky přírodními parky Kalábrie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 23 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kalábrie skrývá dosud prakticky neobjevená přírodní bohatství, kterému společně nakoukneme pod pokličku. Toto putování v sobě snoubí jak pohodovou horskou turistiku, tak i poznání života místních obyvatel oddávajících se v poklidu siestě před svou oblíbenou kavárnou. Chcete-li zažít Kalábrii jako málokterý jiný turista, tedy nejen z plážového lehátka, vydejte se s námi na túru a poznejte tento jihoitalský region. Kombinace moře, dravých řek a liduprázdných hor prostě stojí za to!

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer, ubytování

Přílet do Lamezia Terme. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č. 1: Národní park Pollino = cca 13 km

Hned první den pokoříte jedno „nej“ našeho dobrodružství. Vydáte se totiž do největšího národního parku v Itálii – NP Pollino. Půjdete po úbočí směrem k vrcholu Pollinelo 1820 m n. m., projdete tzv. „Zahradou bohů“, lesem bosenských borovic. Ty jsou symbolem tohoto národního parku, nerostou totiž nikde jinde v Itálii. Cestou po hřebeni, jako zaslouženou odměnu, si budete užívat parádních výhledů. Tip: Vezměte si s sebou malý dalekohled, budete-li mít štěstí, můžete spatřit např. italského vlka, srny, mnoho vzácných ptáků jako sokola stěhovavého, supa egyptského.

3. den - etapa č. 2: Orsomarso a okolí = cca 6 km

Tentokrát se vypravíte do starobylého městečka Orsomarso, které je zasazené do hornaté krajiny tak malebně, že si od místních vysloužilo přezdívku „duše hor“. Poté co se nabažíte kouzla spletitých úzkých uliček, půjdete směrem k charakteristické věži s hodinami, odkud budete mít celé město a údolí řeky Argentino jako na dlani. Poté sestoupíte do doliny a dojdete až k vodopádům. Po obědě zamíříte do městečka Diamante, které se také nazývá “město zdí” a proslavil jej Feferonkový festival. Zde si můžete vychutnat všudypřítomnou pohodu a užít si procházky po promenádě.

4. den – etapa č. 3: Pohoda na pobřeží – Marina di Camerota = 6 km

Tento den si dopřejete zasloužený relax. Nebude to však odpočinek pasivní, ba naopak. Vaším cílem bude záliv Infreschi, který je díky své průzračné vodě vyhledávaným cílem potápěčů. Než si však budete moci vychutnat tento středomořský skvost, musíte se vydat po stezce vedoucí při členitém pobřeží, které je plné jeskyní a malých přírodních pláží, jež vás budou lákat k oddechu a koupání, což si patřičně užijete. Zpět se vydáte lodí a budete mít krásné výhledy na vysoké útesy. Tip: Potápěčské brýle

5. den - etapa č. 4: Vodní turistika pod Ďáblovým mostem = 7 km

Dnešní túru si okořeníte lehkým broděním, těšte se! Vyrazíte kaňonem řeky Raganello a půjdete vodou i po souši. Mírný proud a hladina po kolena jsou ideálním osvěžením během tohoto treku. Poté si z blízka prohlédnete Ďáblův most, k němuž se váže děsivá legenda (tu se dozvíte na místě). Odtud se pak vydáte stoupáním ke krásnému výhledu do údolí. A až se nabažíte přírody, tak vyrazíte prozkoumat městečko Civita, které bylo vybudováno Albánci v 15. století, když prchali před Turky. To se výrazně podepsalo na architektuře, jež zde obsahuje typické byzantské prvky. Tip: Nezapomeňte si vzít boty do vody.  Autor fotografie: Stefano Contin

6. den - etapa č. 5: Tajemný pochod = cca 5 km

Tuto etapu si užijete v NP Cilento, který spadá pod ochranu WWF (Světového fondu na ochranu přírody). Necháte se vést mechovou stezkou až k opuštěnému středověkému mlýnu. Budete svědky toho, jak řeka Bussento vytváří přírodní jezírko ve skalách a mizí v útrobách vysokého útesu. Na tomto místě každý turista jen žasne, jak mocná a nápaditá „architektka“ dokáže příroda být. Poté se vydáte pěšinou při řece až na místo, kde na vás bude čekat autobus. Brzy budete moci obdivovat i dílo lidské, a sice středověký most postavený hned vedle malého vodopádu tzv. Venušiných vlasů, kde se budete moci vypravit na další kratší procházku.

7. den - etapa č. 6: Okruh Anello del Ceraso aneb Oslí stezka v okolí měst...

Pomyslnou tečku za vaším putováním napíšete na tzv. Oslí stezce, pobřežní trase, která vás vyvede z městečka Sapri do pobřežních hor. Etapu zakončíte opět ve městě Sapri, kde si v klidu vychutnáte kávu či sklenku vína a poklidnou atmosféru přímořského městečka.

8. den - Odlet

Transfer do Lamezia Terme a odlet domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.