Krásy Jižní Itálie - Řím, Neapol, Vesuv, Pompeje, Herculaneum, Caserta

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Jižní Itálie, Řím, Neapolský záliv
Název ubytování Krásy Jižní Itálie - Řím, Neapol, Vesuv, Pompeje, Herculaneu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 5 219 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Těšit se můžete na nejkrásnější památky Říma. Podíváte se do archeologického areálu Herculaneum, navštívíte historické  Pompeje, vystoupáte na Vesuv tyčící se nad Neapolí a navštívíte i ostrov Capri.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, průjezd přes Německo a Itálii.

2. den, Antický Řím

Vydáte se po stopách antiky, renesance i baroka – spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Prohlédnete si Pantheon, chrám všech bohů, a Fontánu di Trevi, do které můžete vhodit minci, pokud se chcete do Říma znovu vrátit. Nakonec se vydáte na Španělské náměstí až ke kostelu Santa Trinità dei Monti. Odjezd na ubytování.

3. den, Herculaneum, Vesuv, Pompeje

Prohlédnete si Herculaneum, město, které bylo zasaženo lávou z erupce sopky Vesuv v r. 79 n. l. Jedná se o menší, ale dobře zachovalý archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté vyjedete autobusem na Vesuv, odkud podniknete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Pokračovat budete prohlídkou Pompejí - antického města zasypaného popelem. Uvidíte např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě nebo fresky v budově nevěstince Lupanare. Večer návrat na hotel.

4. den, Neapol, Caserta - Královský palác

Čeká vás prohlídka Neapole přes náměstí Piazza Dante, Piazza Bellini, Piazza Gesù a Piazza S. Domenico. Dále uvidíte chrám S. Chiara a spleť typických rušných ulic. Pokračovat budete po prospektu Via Toledo, kolem Galerie Umberto na Piazza del Plebiscito, kde se nachází královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola. Uvidíte nejstarší činnou operní scénu v Evropě Teatro San Carlo a hrad Castel Nuovo. Zamíříte také do Královského paláce a zahrad známých jako „italské Versailles“ ve městě Caserta. Odjezd do hotelu.

5. den, Neapol, ostrov Capri, Marina Grande

Odjedete do Neapole, kde budete mít možnost rychlého občerstvení nebo nákupu v centru města. Poté se vydáte z místního přístavu na ostrov Capri, jenž je perlou Neapolského zálivu. V případě zájmu budete mít osobní volno v Neapoli. Možnost absolvování vyhlídkové okružní plavby okolo ostrova, koupání, prohlídky stejnojmenného hlavního městečka Capri, popř. i klidnějšího Anacapri. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.  Odplutí z ostrova kolem 20:00 hod. - možnost užít si večerní atmosféru v přístavu Marina Grande, cca ve 21:30 hod. odjezd z Neapole zpět do ČR. Pobyt na pláži může být zpoplatněn (15 - 20 euro za dvě lehátka a slunečník).

6. den, Návrat do ČR

Návrat zpět do ČR na jednotlivá nástupní místa v odpoledních/večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.