Ledovec Schnalstal - hotel Senales u sjezdovky, skipas a bazé...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Trentino, Schnalstal/Val Senales
Název ubytování Ledovec Schnalstal - Senales
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 12 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lyžařský zájezd do Schnalstalu byl naším nejoblíbenějším zájezdem v posledních 5 letech. Zájezd byl každoročně brzy vyprodán, je třeba se hlásit s velkým předstihem. Proto tam již s předstihem vypisujeme zájezd na předjaří zimy 2022, opět na kouzelný ledovec Schnalstal s ubytováním v hotelu*** s bazénem vedle lanovky (za lyžováním se nedojíždí).

Impozantní Ötztalské Alpy obklopují pohádkové údolí Val Senales s ledovcem. Ve vysokohorském letovisku Maso Corto (Kurzras), v nadmořské výšce přes 2 000 m leží přímo pod sjezdovkami z ledovce Senales Blu hotely se sportovním centrem (velký bazén atd.). Ideální místo pro lyžování na ledovci před a po klasické zimní sezóně. Nejpopolárnější je zde jarní lyžování v březnu a v dubnu. Nad údolím se vypínají impozantní štíty dosahující výšek přes 3 600 m. Samotné sjezdovky stoupají do výšky 3.250 m (zaručený sníh od podzimu do konce jara). Takřka 40 km sjezdovek, 12 km lehkých, 10 km středních a 15 km těžkých (nejdelší sjezdovka má 8 km), 8 lanovek (nová ultramoderní lanovka na protější svah vede také přímo kolem hotelu), 4 vleky. Pro zábavu zde naleznete Snowpark, 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu a rozptýlení v Kurzrasu. Nedaleko od horní stanice lanovky byla v roce 1991 nalezená slavná mumie „muže z ledu“ Ötzi. Zajímavé minimuzeum najdete na stanici lanovky. Další zajímavostí je, že se v tomto pohádkovém údolí natačely scény známého filmu Everest. Jen zde našel režisér exteriéry, které připomínají Himaláje.

{{clanek:skimapa-ledovec-schnalstal}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 4.45 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska, Itálie. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře formou bufetu

Popis ubytování

POLOHA: Resort Blu Hotels Senales *** - patří zde Hotel Cristal a Club Hotel Zirm. Hotely byly postaveny v 80-tých letech také pro trénink italských olympioniků. Leží v letovisku Kuzras v nadmořské výšce 2.020 m, přímo na konci pohádkového vysokohorského údolí. Jsou obklopeny impozantními horskými velikány. Hotely jsou vzdáleny pouhých 100 m od sjezdovky a lanovky. Cca 100 m od hotelů malé náměstíčko s barem, půjčovnou lyží, skiservisem, suvenýry, infocentrem a malým supermarketem, ve kterém můžete za ucházející ceny zakoupit nápoje, potraviny a další „nezbytnosti“. VYBAVENÍ: restaurace, recepce, bar a především velké sportovní a relaxační centrum. Wellness centrum - zde patří velký krytý bazén (v ceně, nutná koupací čepice, podmínky v době vypsání zájezdu: vzhledem k Covid-19 nutná rezervace dle otevírací doby a max. 50 min./den) a dále za poplatek na místě sauna, whirlpool, plně vybavená posilovna, kulečník, stolní tenis, bowling. POKOJE: jsou zařízeny v místním alpském stylu s vlastní koupelnou se sprchou, WC, vysoušečem vlasů, sat TV, trezorem, minibarem. > dvoulůžový pokoj Standard: v některých možnost 1-2 přistýlky (min. 2 osoby / max. 4 osoby)> Rodinný pokoj: pro 4 osoby (2+2 přistýlky), objednání tohoto pokoje je na vyžádání s příplatkem > Jednolůžkový pokoj: k dispozici 1 pokoj na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 4.45 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska, Itálie (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava především po dálnici s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Itálie. Večer příjezd na ubytování a večeři do hotelu pod ledovcem.

2. den

Po snídani celodenní lyžování na ledovci a dalších svazích Schnalstalu (na lanovku se jde přímo z hotelu, sjezdovky vedou také k hotelu). Odpoledne koupání, zábava. Večeře.

3. den

Po snídani celodenní lyžování na ledovci Schnalstal, možnost návštěvy minimuzea Ötziho. Odpoledne, koupání, zábava. Večeře.

4. den

Po snídani celodenní lyžování v Schnalstalu. Večeře.

5. den

Snídaně, do 10 hod. opuštění pokoje, pak celodenní lyžování na ledovci. Po lyžování v cca 16.20 odjezd přes Rakousko, Brno do Ostravy.

6. den

Ráno příjezd do Ostravy. Je třeba dodržovat místní aktuální epidemiologická nařízení, v rámci nichž může dojít k určitým změnám, omezením.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.