Ledovec Schnalstal - hotel Senales u sjezdovky, skipas a bazén...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Trentino, Schnalstal/Val Senales
Název ubytování Ledovec Schnalstal - Senales
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 14 580 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lyžařský zájezd do Schnalstalu s ubytováním v hotelu*** s bazénem vedle lanovky (za lyžováním se nedojíždí) je naším nejoblíbenějším zájezdem již posledních 6 let. Zájezd byl každoročně brzy vyprodán, je tedy třeba se hlásit s velkým předstihem. Proto již koncem července vypisujeme tyto oblíbené březnové zájezdy na kouzelný ledovec Schnalstal s ubytováním v hotelu*** s bazénem vedle lanovky (za lyžováním bez nedojíždí), a to v optimálních termínech vzhledem ke sněhovým podmínkám, obvyklému počasí a cenové hladině.

Impozantní Ötztalské Alpy obklopují pohádkové údolí Val Senales s ledovcem. Ve vysokohorském letovisku Maso Corto (Kurzras), v nadmořské výšce přes 2 000 m leží přímo pod sjezdovkami z ledovce Senales Blu hotely se sportovním centrem (velký bazén atd.). Ideální místo pro lyžování na ledovci před a po klasické zimní sezóně. Nejpopolárnější je zde jarní lyžování v březnu a v dubnu. Nad údolím se vypínají impozantní štíty dosahující výšek přes 3 600 m. Samotné sjezdovky stoupají do výšky 3.250 m (zaručený sníh od podzimu do konce jara). Takřka 40 km sjezdovek, 12 km lehkých, 10 km středních a 15 km těžkých (nejdelší sjezdovka má 8 km), 8 lanovek (nová ultramoderní lanovka na protější svah vede také přímo kolem hotelu), 4 vleky. Pro zábavu zde naleznete Snowpark, 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu a rozptýlení v Kurzrasu. Nedaleko od horní stanice lanovky byla v roce 1991 nalezená slavná mumie „muže z ledu“ Ötzi. Zajímavé minimuzeum najdete na stanici lanovky. Další zajímavostí je, že se v tomto pohádkovém údolí natačely scény známého filmu Everest. Právě zde našel režisér exteriéry, které připomínají Himaláje.

{{clanek:skimapa-ledovec-schnalstal}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 4.45 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace budou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře formou bufetu

Popis ubytování

POLOHA: Resort Blu Hotels Senales *** - Hotel Cristal a vedlejší Club Hotel Zirm a Kurzras. Hotely byly postaveny v 80-tých letech také pro trénink italských olympioniků. Leží v letovisku Kuzras v nadmořské výšce 2.020 m, přímo na konci pohádkového vysokohorského údolí. Jsou obklopeny impozantními horskými velikány. Hotely jsou vzdáleny pouhých 100 m od sjezdovky a lanovky. Cca 100 m od hotelů malé náměstíčko s barem, půjčovnou lyží, skiservisem, suvenýry, infocentrem a malým supermarketem, ve kterém můžete za ucházející ceny zakoupit nápoje, potraviny a další „nezbytnosti“. VYBAVENÍ: restaurace, recepce, bar a především velké sportovní a relaxační centrum. Wellness centrum - velký krytý bazén (nutná koupací čepice), sauna, whirlpool, plně vybavená posilovna, kulečník, stolní tenis, bowling. POKOJE: jsou zařízeny v místním alpském stylu s vlastní koupelnou se sprchou, WC, vysoušečem vlasů, sat TV, trezorem.> dvoulůžový pokoj Standard: v některých možnost 1-2 přistýlky (min. 2 osoby / max. 4 osoby) > Jednolůžkový pokoj: k dispozici 1 pokoj na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 4.45 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska, Itálie (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava především po dálnici s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Itálie. Večer příjezd na ubytování a večeři do hotelu pod ledovcem.

2. den

Po snídani celodenní lyžování na ledovci a dalších svazích Schnalstalu (na lanovku se jde přímo z hotelu, sjezdovky vedou také k hotelu). Odpoledne koupání, zábava. Večeře.

3. den

Po snídani celodenní lyžování na ledovci Schnalstal, možnost návštěvy minimuzea Ötziho. Odpoledne, koupání, zábava. Večeře.

4. den

Po snídani celodenní lyžování v Schnalstalu. Odpoledne, koupání, zábava. Večeře.

5. den

Snídaně, do 10 hod. opuštění pokoje, pak celodenní lyžování na ledovci. Po lyžování cca po 16.00 hod. (dle počasí) odjezd přes Rakousko, Brno do Ostravy.

6. den

Ráno příjezd do Ostravy. Je třeba dodržovat místní aktuální epidemiologická nařízení, v rámci nichž může dojít k určitým změnám, omezením.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.