Lyžování Dolomity - 3 střediska - Schirmerhof - skipas v ce...

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Valle Isarco - Eisacktal, Plose
Název ubytování Dolomity - Schirmerhof **
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 9 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

VAL GARDENA - PLOSE - RATSCHING
Oblíbené předvánoční lyžování v Dolomitech. Dlouhodobě jeden z nejpopulárnějších lyžařských zájezdů s osvědčeným ubytováním v oblíbeném Schirmerhofu**, nyní s upraveným programem. Termín je posunut těsně před Vánoce, což vylepšuje výhled na dobré sněhové podmínky. Navštívíme nejzajímavější okolní lyžařská střediska. Od Schirmerhofu nejbližší vysokohorské lyžařské středisko Plose dosahující výšky 2.500m, s 6 lanovkami (v roce 2017 otevřená nová, supermoderní kabina Pfannspitze) a takřka 50 km sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Trametsch má téměř 9km. Samozřejmě nelze vynechat slavné lyžařské superstředisko Val Gardena (takřka 200 km sjezdovek). Zájezd zakončíme na stále modernizovaném lyžařském středisku Ratschings, které nabízí 7 lanovek, cca 40km sjezdovek ve výšce 1.300 – 2.150 m. Ratschings se stal naší nejoblíbenější novinkou. Resort leží pod Stuabaiskými Alpami, jen 20km od ledovce Stubai. Právě výška okolních hor má vliv na výborné sněhové podmínky. Ratschings leží jen 10 km od dálnice na Brenner, takže předvánoční návrat „domů“ povede dálnicemi (toto mnozí uvítají), což je určitá výhoda oproti „starému“ Kronplatzu. Navíc v sobotu 20.12. se dá na Kronplatzu očekávat prvý velký nápor lyžařů, což by Ratschingu nemělo hrozit.

{{clanek:skimapa-Val Gardena}}
{{clanek:skimapa-ratsching}}
{{clanek:skimapa-Plose}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 6.15 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze snídaně formou bufetuvečeře roznášené o 3 chodech

Popis ubytování

POLOHA: Pension** Schirmerhof: velmi populární, velký penzion v letovisku Natz, cca 8 km od Brixenu. Léty osvědčený a vyhledávaný pension, mimo jiné díky vynikající stravě. S penzionem ke všeobecné spokojenosti spolupracujeme od roku 1999. V letech 2012 – 2018 byl postupně modernizován. VYBAVENÍ: restaurace (velmi dobrá, jihotyrolská kuchyně s populárními „nášupy“), krásná sauna, malý bar, W-ifi ve společných prostorách, parkoviště.POKOJE: > standardní dvoulůžkové pokoje: některé s možností 1-2 přistýlek (přistýlky také pro dospělé osoby), sprcha/WC, některé s balkónem. > jednolůžkový pokoj: menší pokoj bez balkónu, WC/sprcha, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 6.15 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska, Itálie (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Itálie. Večer příjezd na ubytování a večeři do pensionu Schirmerhof.

2. den

Ráno po snídani výjezd na lanovkami středisku Plose. Celodenní lyžování. V podvečer krátká návštěva pohádkových vánočních trhů v čarokrásném Brixenu. Příjezd do hotelu, večeře.

3. den

Po snídani odjezd na celodenní lyžování ve slavném středisku Val Gardena – Seiser Alm. Po lyžování návrat do pensionu, večeře.

4. den

Po snídani přejezd na lyžařské středisko Ratschings pod Stubaiskými Alpami. Celodenní lyžování, v podvečer odjezd přes Innsbruck, Brno (zde kolem půlnoci) na Ostravu.

5. den

Brzy ráno příjezd do Ostravy (dle stavu silnic). Je třeba dodržovat místní aktuální epidemiologická nařízení, v rámci nichž může dojít k určitým změnám, omezením.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.