Na špičce boty Itálie - Kalábrie a Sicílie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Kalábrie
Název ubytování Na špičce boty Itálie - Kalábrie a Sicílie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 21 069 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Kombinace koupání a poznáváníVýhody nabídky 2Nejkrásnější místa Kalábrie a Sicílie Výhody nabídky 3Česky mluvící průvodce Program zájezdu1.       den. Odlet z Prahy do Lamezia Terme, transfer do hotelu.
2.       den. Ranní výlet lodí na ostrov Dino, jež je proslulý svými krásnými podmořskými jeskyněmi. Nejznámější z nich je Modrá jeskyně a Lví jeskyně, které během plavby navštívíte. Odpoledne prohlídka romantického městečka Paola s nově zrekonstruovaným historickým centrem. V kopcích se nad Paolou navíc tyčí půvabný klášter sv. Františka z Paoly, patrona poustevníků a mořeplavců. Individuální volno.
3.       den. Po snídani, návštěva města Pizzo, které se nachází na příkré skalnaté plošině nad zálivem Golfo di Sant´Eufemia. Prohlídka města a následující odjezd do Tropey.  Toto městečko s pestrou minulostí okouzlí rovněž milovníky památek. Obdiv si zaslouží středověké kostely, majestátní vily i měšťanské domy. Individuální volno nebo fakultativně za příplatek: „Prohlídka města Tropea“.
4.       den. Odjezd časně ráno do přístavu a cesta trajektem na Sicílii. Prvně je prohlídka města Taormína, jejíž uličky, malebná zákoutí a schována náměstí vás jistě nadchnout. Návštěva Řeckého Amfiteátru s výhledem na Etnu! Dále prohlídka města Katánie, které leží v těsné blízkosti sopky Etny. Sopka poznamenala dějiny města i jeho vzhled, historické centrum Katánie je postavené z tmavého lávového kamene.
5.       den. Návštěva města Syrakusy, prohlídka historického centra, na náměstí Piazza del Duomo se nachází barokní katedrála a radnice. Z Řecké divadlo, které je vytesané do skály, máte nádherný výhled na pobřeží a na moře. Odpoledne odjezd do města Nota, jehož barokní centrum působí až pohádkově. Nejvýraznější stavbou města je katedrála.
6.       Individuální volno nebo fakultativně za příplatek: „Plavba po Liparských Ostrovech“ - Ostrov Vulcano s pouhými 400 obyvateli je téměř nedotčený civilizací. Jako všechny Liparské ostrovy, je i tento vulkanického původu. Najdete tu exotickou přírodu, vyhlášené bahenní sirné jezírko s léčivými účinky, polovyhaslý, 391 m vysoký dýmající kráter a mnoho jiných fumarol, tajemné útvary v „Údolí příšer“ atd. Individuální volno. Odjezd zpět na Sicílii.
7.       den. Ranní odjezd trajektem zpět do Kalábrie. Prohlídka města Reggio Calabria. Prohlídka historického centra, návštěva Národního Muzea, Aragonského Hradu.  Hlavní promenádu města tvoří ulice Corso Garibaldi. Ta je známá díky nepřebernému množství obchůdků, restaurací. Další zastávkou je malebná, rybářská vesnička Scilla. Její dominantou je mohutná skála uprostřed, na jejímž vrcholku se tyčí starověký hrad Ruffo (Castello Ruffo).  
8.       den Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy. FakultativněPlavba na Liparské ostrovy – 75 euro Prohlídka města Tropea – 35 euro     Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4 490KčCena zahrnujeLeteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí       Stravování dle programu zájezdu Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodceInformaceCena nezahrnuje Stravování, jež není uvedeno v programu Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa – 65 euro ·      Spropitné ( personál, průvodce, řidič )  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.