Sardinie - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 14 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.*

2. den

Trajekt do Olbie. Přejezd autobusem do kempu v severní části ostrova u města Cannigione a relaxace na mořských plážích přímo v kempu.*

3. den

Santa Teresa di Gallura: Prohlídka městečka, místních trhů a obranné věže Longosardo postavené Španěly v 16. století. Výlet k mysu Capo Testa, výhledy na Korsiku, možnost návštěvy archeologického naleziště Lu Brandali. Koupání na plážích Capo Testa. (5 hod, ↑350 m, ↓350 m)

4. den

Nuraghe Majori a přilehlé přírodní stezky u středověkého Tempio Pausania. Národní park Monte Limbara, žulové útvary a výhledy na Monte Biancu (1150 m), Passo Diliconchi (1108 m) nebo Punta Batestreri (1359 m). Prohlídka dříve obývaných jeskyní. (4-5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

5. den

Odpočinkový den: Lodí kolem souostroví La Maddalena s koupáním na nádherných plážích. Skalní útvary, mj. i známá Capo d'Orso připomínající medvěda.

6. den

Návštěva skalního útvaru Roccia dell'Elefante. Městečko Castelsardo - prohlídka pohádkového hradu postaveného na mohutných skalách nad mořem, úžasné výhledy na město i na přilehlé ostrovy. Návštěva mariny, odpočinek na písečných plážích a koupání v moři. (5 hod, ↑250 m, ↓250 m)

7. den

Z městečka Siniscola strašidelným lesem pod Monte Cuppeti (1029 m) s výhledy na moře a masiv Monte Albo. Návrat kolem poutního kostela a salaše zpět do Siniscoly. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)

8. den

Ze San Pantalea výšlap k žulovým věžím, tyčících se nad městečkem. Daleké výhledy na okolní vrcholy a všudypřítomné korkové duby. (5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

9. den

Přejezd autobusem do Olbie, prohlídka přístavu a města, možnost prohlídky archeologického muzea, nákupy. Trajekt do Livorna, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.*

10. den

Návrat do Brna v odpoledních hodinách.*Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.