Sardinská romance aneb pěšky severními oblastmi Sardinie

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování Hotel 4****
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 24 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Sardinie je druhý největší ostrov Itálie a nachází se ve Středozemním moři. Ale to jistě již víte! Možná ale nevíte, že se jeho název odvozuje od slova „Sandalo“ neboli sandál. A my si společně místo sandálů nazujeme trekové boty a během těch pár dnů navštívíme nejvyhledávanější a nejkrásnější části severní Sardinie. Naše výlety budou doprovázeny všudypřítomnou macchií, pitoreskními žulovými útvary a průzračným mořem.

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer, ubytování

Přílet na Sardinii. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č. 1: Capo Testa – od vykopávek až po hippies = 13 km

Příjemná zahajovací túra po nejsevernějším poloostrově Sardinie Capo Testa vám představí něco z historie celého ostrova. Putování začnete u nuraghických osídlení, poté se přes římské pozůstatky dostanete do míst, kde ještě dnes pobývají příznivci hippies. A ti z vás, kteří budou mít zájem se vykoupat, si budou moci vybrat z bezpočtu přírodních pláží.

3. den - etapa č. 2: Ostrov Caprera – romantika přírodních pláží = 12 km

Při putováním ostrovem Caprera shlédnete překrásné romantické pláže, které jsou obklopeny hustým macchiovým porostem. Mimo to prozkoumáte dnes zapomenuté vojenské pevnosti a podíváte se na místo spjaté s vojevůdcem Garibaldim. Na závěr si prohlédnete ostrov z výšky, z jednoho z jeho nejvyšších vrcholů. 

4. den – etapa č. 3: lodí na severozápadní souostroví La Maddalena = odpoč...

Během lodního výletu mezi ostrovy souostroví La Maddalena poznáte jedno z nejkrásnějších míst Středomoří. Pro ty, kteří si budou chtít zaplavat, bude několik možností koupání na krásných plážích, ale na své si při tomto výletu přijdou i ti, co na plážích neposedí. Ti se budou moci toulat po krásné okolní přírodě. 

5. den - etapa č. 4: Punta Limbara a troposférická základna United States ...

Tento výlet vás zavede do vnitrozemí ostrova na vrchol zvaný Punta Limbara, nazývaný též Zelený poklad ostrova. Při toulkách po tomto překrásném chráněném území mezi žulovými bloky si budete moci užívat překrásných pohledů  do oblasti Gallura. Radost budou mít jistě i příznivci United States Air Force, poněvadž na tomto místě je možno shlédnout bývalou radarovou základnu NATO.

6. den - etapa č. 5: San Pantaleo a Porto Cervo = 10 km

Ráj bohatých Costa Smeralda není jen o krásných a velkých vilách, ale také o překrásné přírodě s mnoha zátokami a plážemi. Během výletu vystoupáte od krásných pláží po pohodové turistické stezce až do městečka San Pantaleo s panoramatem mohutných skalních stěn – pro zdatné výstup do skalního sedla s výhledy, které opravdu stojí za to. San Pantaleo vyhledávají mimo jiné i známí umělci a to především pro jeho klid. Cestou zpět se zastavíte v bohatém a slavnými lidmi proslaveném městě Porto Cervo.

7. den - etapa č. 6: Costa Paradiso a degustace vín = 9 km

Chodit po strmých útesech, mít nad hlavou skalní stěny, kochat se nekonečným obzorem moře, ve kterém se třpytí sluneční paprsky, koupat se na krásné přírodní pláži a den zakončit degustací sardského vína. Sen? Ne! Realita túry na pobřeží Costa Paradiso. Co víc si přát? ???? 

8. den: Odlet

Transfer na letiště a následný odlet do Prahy. 

8. - 9. den (v případě pobytu na 9 nocí)

Pobyt u moře.

10. den

Transfer na letiště a následný odlet do Prahy.    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.