Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dolomity patří k tomu nejlepšímu, co můžete na skialpinistických lyžích zažít. Zavítáme do jedné z nejmalebnějších alpských oblastí, do srdce Sextenských Dolomit ke skupině Tre Cime di Laveredo. Kombinace žluté, modré a bílé je pastí na fotografy a milovníky jiskrných záběrů v ranním mrazu. To vše v kombinaci s přátelskou atmosférou italských restaurací. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem. Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-KčV ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – cena ubytování se snídaní vč. pobytové taxy cca 44 EUR/os./noc. Večeře lze přiobjednat v penzionu (cca 16 EUR/os.) nebo řešit individuálně v restauracích / supermarketu ve městečku (5 minut pěšky).Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6-8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistického kurzu.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–8 účastníkůPoznámka:Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín  nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčenílavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,- Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

V rodinném penzionu ***  v okolí Toblachu ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Pokud cestujete sami, na vyžádání Vám můžeme objednat jednolůžkový pokoj (dle dostupných kapacit) nebo Vás doplnit s osobou stejného pohlaví. Není třeba brát si spací pytel. K dispozici Wi-Fi zdarma, restaurace, bar, lyžárna. 

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Prahy do italského Sextenu. Po příjezduubytování v rodinném penzionu, příprava a kontrola vybavení na další den.

2. den

Aklimatizační výstup na vyhlídku Sextnerstein s překrásným panoramatickým výhledem na skupinu Tre Cime (14 km/ ↑ 1100 m).

3. den

Brzký ranní přesun minibusem k výchozímu bodu skialpinistické túry na Hochebenkofel (2922m). Opět se jedná o krajinově krásnou trasu znovu s výhledy na skupinu Tre Cime završenou příjemným sjezdem zpět do údolí (19 km/ ↑ 1600 m).

4. den

Okružní skialpinistická túra přímo do srdce oblasti a bezprostřední blízkosti masívu Tre Cime. Odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.