Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dolomity patří k tomu nejlepšímu, co můžete na skialpinistických lyžích zažít. Zavítáme do jedné z nejmalebnějších alpských oblastí, do srdce Sextenských Dolomit ke skupině Tre Cime di Laveredo. Kombinace žluté, modré a bílé je pastí na fotografy a milovníky jiskrných záběrů v ranním mrazu. To vše v kombinaci s přátelskou atmosférou italských restaurací. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem. Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps – 590 Kč.V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – cena ubytování se snídaní vč. pobytové taxy asi 42 EUR/os./noc. Večeře lze přiobjednat v penzionu (asi 16 EUR/os.) nebo řešit individuálně v restauracích/supermarketu ve městečku.Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 6–8hodinovou túru s převýšením asi 1000 výškových metrů. Tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistického kurzu.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–8 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín  nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

V rodinném penzionu *** v okolí Toblachu ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Pokud cestujete sami, na vyžádání vám můžeme objednat jednolůžkový pokoj (dle dostupných kapacit) nebo vás doplnit s osobou stejného pohlaví. Není třeba brát si s sebou spací pytel. K dispozici restaurace, bar, Wi-Fi zdarma a lyžárna. 

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do italského Sextenu; ubytování, příprava a kontrola vybavení, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Aklimatizační výstup na vyhlídku Sextnerstein – s překrásným panoramatickým výhledem na skupinu Tre Cime (14 km/ ↑ 1100 m).

3. den

Brzký ranní přesun minibusem k výchozímu bodu skialpinistické túry na Hochebenkofel (2922 m). Opět se jedná o krajinově krásnou trasu znovu s výhledy na skupinu Tre Cime, završenou příjemným sjezdem zpět do údolí (19 km/ ↑ 1600 m).

4. den

Okružní skialpinistická túra přímo do srdce oblasti a bezprostřední blízkosti masivu Tre Cime; odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.