To nejlepší z Trapani a Agrigenta + Egadské Ostrovy + Sicilské Víno (letecky z P

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Sicílie, jak ji neznáte… Prozkoumáte solné město Trapani i uličky středověkého Erice. Vyrazíte na fantastickou plavbu lodí na Egadské ostrovy a k zářivě bílým útesům na pobřeží. Ponoříte se do antických příběhů Údolí chrámů i do tajů sicilské kuchyně. Ochutnáte marsalské víno a užijete si křišťálové moře. Nechte se unést Sicílií a objevujte skryté ostrovní poklady – naživo a z první ruky!

Popis stravování

snídaně formou bufetu během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy a v závislosti na čase příletu první možné seznámení se sicilským městem Trapani. Odlet z Prahy v dopoledních hodinách na Sicílii do města Trapani. Přesun na ubytování a v rámci časových možností první seznámení s městem v doprovodu průvodce, případně společná večeře.

2. den

Prozkoumáme malebné Trapani, které proslulo také výrobou nejkvalitnější soli. Úchvatný výhled na město si užijeme po výjezdu lanovkou ve středověkém Erice a na závěr si prohlédneme unikátní solná pole v rezervaci Saline di Trapani. Ráno se přesuneme objednaným transferem do města Trapani, které je známé svou produkcí nejkvalitnější soli v Itálii. Trapani je staré přístavní město, které si vás získá svou malebností, bohatě zdobenými paláci a historickými kostely. Po obědě se vydáme do středověkého městečka Erice, které leží pár kilometrů severně od Trapani. Jedná se o jedno z nejstarších měst na Sicílii, což dokládá nejen dochované opevnění z období slavného starověkého Kartága, ale i místní typická atmosféra, kterou tvoří mlžné opary a úzké uličky s tradiční kamennou dlažbou. Výhledy na Trapani z výšky po vyjetí lanovkou jsou nezapomenutelné a dohlédneme až na nedaleké Egadské ostrovy. Na cestě zpátky se zastavíme v přírodní rezervaci Saline di Trapani, kde se nacházejí solná pole a nádrže, ze kterých se tradičním způsobem získává nerafinovaná kuchyňská sůl. Oslnivé hromádky soli při západu slunce získávají růžový nádech a společně s několika větrnými mlýny vás nenuceně přesvědčí, že sůl je opravdu nad zlato.  Cesta zpátky na hotel. 

3. den

Čeká nás výletní plavba na Egadské ostrovy. Poobědváme na lodi a pak už si jen budeme vychutnávat zdejší panenskou přírodu i překrásné pláže, žhavé slunce a azurové moře.  Dnešek bude ve znamení koupání a plavby k přilehlým Egadským ostrovům. Postupně navštívíme ostrůvky Levanzo, Favignana a Marettimo.  Ráno po snídani vyrazíme z přístavu v Trapani výletní lodí k prvnímu ze tří ostrovů. Nevelké ostrovy měřící sotva pár kilometrů si vás podmaní svou panenskou přírodou a nádhernými plážemi s romantickými zátokami s křišťálově čistým mořem. Souostroví je známé tradičním lovem tuňáků a dodnes panující arabskou atmosférou. V rámci programu bude zajištěn lehký oběd na lodi. Ocitneme se na místě, kde se střetává Středozemní moře s Tyrhénským. Voda je tu neuvěřitelně azurová, štiplavě slaná a maximálně osvěžující. Proto právě tento den bude zasvěcený slunci, koupání v moři a třeba i seznamování se s podmořským světem. V odpoledních hodinách přesun lodí zpátky na pevninu a návrat na hotel.

4. den

Odpočinku a pohodě se budeme věnovat i dnes. Volný čas bude možné strávit na pláži nebo vyrazit na krátkou společnou procházku do okolí a přilehlého městečka Mazara del Vallo. Pro zájemce je připraven kurz sicilské kuchyně, který bude úžasnou tečkou dnešního dne.  Den jako stvořený ke koupaní a odpočinku na západní straně ostrova. Pro aktivnější můžeme nabídnou prohlídku městečka Mazara del Vallo, které je jedním z nejdůležitějších rybárských center v celé Itálii. Město má překrásnou atmosféru, jelikož bylo ovlivněno arabským vlivem. V centru města se nachází krásné kostely: kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Mikuláše nebo kostel sv. Františka. Oblíbeným místem místních je náměstí  Piazza della Repubblica, kde se nachází barokní památky města. Pěkným sídlem radnice je palác maltézských rytířů, jehož historie sahá do 16. století. Pro zájemce je možnost přiobjednání kurzu sicilské kuchyně v doprovodu naší průvodkyně, která bude pomáhat s překladem místního kuchaře, který kurz povede. Společně budeme připravovat dvouchodové menu a naučíme se, jak připravit čerstvé těstoviny. Kurz je zakončený společnou večeří se sklenkou místního vína. 

5. den

Vyrazíme do Údolí chrámů v Agrigentu, kde si prohlédneme Chrám svornosti a další antické poklady. Po výpravě do minulosti se ještě zastavíme u zářivě bílých útesů Scala dei Turchi, které mylně vyvolávají chladivý pocit i na rozpáleném sicilském slunci.  Ráno se vydáme na celodenní výlet do přibližně dvě hodiny vzdáleného města Agrigento. Město založené řeckými kolonisty v 6. století před n. l. je navštěvováno především díky slavné antické minulosti, z níž se výborně zachoval komplex dórských chrámů známý jako Údolí chrámů. Označení Údolí chrámů je velmi nepřesné, protože areál stojí ve skutečnosti na vršku. Celý areál dělící se na západní a východní část je zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a v minulosti tento archeologický skvost obdivoval i samotný Johann Wolfgang Goethe.  Zastavíme se například u Chrámu Svornosti (Tempio della Concordia), který se díky svému neporušenému stavu označuje za jeden z nejzachovalejších řeckých chrámů světa.  Při cestě zpátky si uděláme krátkou zastávku u útesu Scala dei Turchi (Schodiště Turků). Zářivě bílá barva připomínající sněhovou pokrývku evokuje lokality typické pro jižní, potažmo severní pól. Nenechte se zmást! Nezvyklá barva útesu je dána jeho nerostným složením. Směs jílu a karbonátu, která je nazývána slín, dala kameni jasný čistě bílý odstín. Útvar připomínající schody pak v minulosti sloužil jako útočiště tureckých pirátům.  Poté budeme pokračovat zpátky na hotel

6. den

Připravte se na den sicilského vína. Po Solné ulice se dopravíme do vinařské oblasti poblíž města Marsala. Okoštujeme nejlepší sicilská vína včetně nejznámější stejnojmenné odrůdy. V krásné barokní Marsale si pak dáme společný oběd. Po snídani se vydáme na cestu po přibližně 30 kilometrů dlouhé Via del Sale – Solná ulice. Název si vysloužila tím, že se kolem ní stále kupí hromady sněhobílé soli.  Naším cílem bude jedna z proslulých vinařských oblastí. Sicilská půda a klimatické podmínky hrají významnou roli při pěstování vína na ostrově. Pravě ze Sicílie pochází zhruba 14 % celkové italské produkce vína. Společně s průvodkyní ochutnáme místní vína a neopomeneme nejznámější odrůdu červeného vína Marsala, které se proslavilo již při úspěchu britské flotily v bitvě u Trafalgaru v roce 1805. Marsala se vyznačuje zemitě rudým odstínem a výraznou chutí.  Následně navštívíme stejnojmenné město Marsala, původně arabské přístavní město („Marsa al Allah“ – přístav Alláha). Dnes známé především kvůli slavnému vínu, které se zde vyrábí. Centrem města je náměstí Piazza della Repubblica a i přes arabský původ se dnes pyšní převážně barokní podobou a hlavním městským dómem, zasvěceným sv. Tomáši z Cartenbury. Po prohlídce se vrátíme objednaným autobusem zpět.

7. den

Odlet zpět do Prahy. Dle letového řádu možnost případné poslední procházky s průvodcem městem. Poté přesun na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.