Velký okruh Itálií

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Název ubytování Velký okruh Itálií
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 18 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1velmi lákavý okruh Itálií v letecké variantěVýhody nabídky 2zajímavá nabídka fakultativních služebVýhody nabídky 3zlatý tip ČedokuProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy do Bologni či Pisy, dle letového řádu, odjezd do Pisy - krátká večerní individuální pěší prohlídka historické části města proslulého svou šikmou věží a dómem vystavěnými z bílého mramoru. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Snídaně v hotelu, individuální prohlídka Florencie, metropole Toskánska, která byla v době renesance centrem kultury a umění. Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Signorie se svou hradu podobnou radnicí a sochou Davida. Dále náměstí Piazza del Duomo s nádhernou katedrálou Santa Maria del Fiore a další. Pokračování do Bologny, úchvatného severoitalského města s nejstarší univerzitou na světě, které je někdy také nazýváno „červená Bologna“, a to díky tomu, že jeho centrum je vystavěno téměř celé z červených cihel. Obdivovat ale budete i nádherná podloubí či řadu paláců a památek, v čele se 2 dominantami města – věžemi Asinelli a Garisenda. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani odjezd do Benátek. Benátky byly původně etruským městem a staly se po rozpadu západořímské říše mocenským centrem Středomoří, jenž zbohatlo především na obchodu s Orientem. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, hlavní tepnou se stal Canal Grande se svou pozoruhodnou délkou 4 kilometrů a šířkou 70 metrů. Navštívíme zde např. Dóžecí palác, baziliku sv. Marka, Campanillu, Ponte di Rialto a další. Odjezd do Padovy, prohlídka tohoto města, založeného dle legendy Trójany, které je známé především jako rodiště sv. Antonína, jemuž je zasvěcena i místní bazilika, jedna z největších svého druhu v Itálii. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani odjezd do Ferrary, jednoho z největších opevněných měst oblasti, které je na seznamu UNESCO. Zde budeme moci obdivovat např. monumentální palác Castello Estense, Pallazzo del Comune, Pallazzo dei Diamanti či letní sídlo rodiny Esteů Pallazzo Schifanoia. Poté odjezd malebným krajem Chianti do Sieny, okouzlujícího města s velmi dobře zachovaným středověkým jádrem, díky němuž je na seznamu UNESCO. Každý jistě slyšel o Piazza del Campo – náměstí, po jehož obvodu se každoročně odehrává tradiční dostih zv. Palio. Za návštěvu ovšem stojí i zdejší katedrála, která měla být původně největší v Itálii. Nocleh v oblasti Fiuggi.
5. den: Snídaně v hotelu, odjezd k vulkánu Vesuv, výjezd na Vesuv s možností výstupu ke kráteru této dominanty Neapole. Pokračování do Pompejí s individuální prohlídkou zdejších vykopávek. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Snídaně v hotelu. Individuální volno nebo fakultativní výlet lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již za římských císařů. Volno k prohlídce ostrova. Nezapomeňte navštívit Tiberiovu vilu nebo Modrou jeskyni. Odjezd do Říma, dle možnosti orientační prohlídka města autokarem, ubytování, fakultativně večeře.
7. den: Po snídani odjezd do Říma, celodenní návštěva italské metropole, prohlídka města s průvodcem - Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Koloseum, Pantheon, Forum Romanum, Španějské schody, Vatikán... Volno k individuálním prohlídkám. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
8. den: Po snídani individuální program v Římě, v poledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje• 7 noclehů se snídaní v hotelech ***
• leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
• technického průvodce po celou dobu pobytu
• dopravu autokarem v místě
• pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.InformaceFakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj Kč 4 990,- • výlet na ostrov Capri 1090,- • 7 večeří Kč 3 490,- • výjezd na Vesuv (bez vstupného) Kč 390,- Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob.Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů • pobytovou taxu v Itálii (cca 2-6 EUR/osoba/noc) • vaporetto v BenátkáchZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.