Z Říma na sever přes Benátky, Veronu, Florencii a Lago di Garda

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Severní a Jižní Itálie, Benátky,verona,lago di Garda,Florencie,Řím
Ubytování Putování: sever - jih + Lago di Garda (Hotel)
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 5 399 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Procestujte to nejlepší z Itálie! Navštivte nejkrásnější antické i renesanční památky ve starobylém Římě, zamilujte se do malebné Verony proslavené Romeem a Julií, nechte se unést romantikou v Benátkách a krásnou přírodou u Lago di Garda.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR.

2. den, Antický Řím

Vydáte se po stopách antiky, renesance i baroka. Spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží centrum antického Říma Forum Romanum. Navštívíte legendární antický chrám Pantheon i Fontánu di Trevi. Prohlédnete si Španělské náměstí s fontánou a slavnými schody. Odjezd na hotel.

3. den, Florencie, Palazzo Vecchio, Boboli

  Přejedete k Florencii, do centra toskánské metropole se dopravíte vlakem. Následuje prohlídka města s průvodcem. Během ní budete mít možnost shlédnout náměstí S. Lorenzo se stejnojmennou bazilikou, katedrálu S. Maria del Fiore, náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio, klášterní komplex S. Croce a most Ponte Vecchio. Odpoledne, v době osobního volna, můžete vstoupit do interiérů výše uvedených kostelů (za poplatek), zajít si na Piazzale Michelangelo s vyhlídkou, popř. navštívit některou z proslulých zdejších galerií (Uffizi, Accademia, Pitti). Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

4. den, Lago di Garda, Malcesine, Verona

Odjedete k nádhernému jezeru Lago di Garda. Prohlédnete si městečko Malcesine, kde mít možnost výletu lanovkou na nejvyšší horu Monte Baldo vysokou 2 218 m n. m. Zažijete překrásný výhled na celé jezero (cena za lanovku: 22 €). Po břehu se vydáte na jižní část jezera k poloostrovu Sirmione, kde absolvujete krátkou prohlídku. V Sirmione budete mít volný program. Navštívíte město lásky Veronu, kde strávíte přibližně 2 hodiny. Během prohlídky uvidíte Arena di Verona a slavný Juliin balkón. Odjezd na hotel.

5. den, Benátky, ostrovy

Přeplujete lodí do centra Benátek, města rozkládajícího se na 118 ostrovech. Na náměstí Svatého Marka uvidíte hned několik dominant – například Dóžecí palác a úchvatnou baziliku San Marco.  V srdci města se nachází také jeho nejstarší most – Ponte di Rialto, který vede přes Canal Grande. Budete mít jedinečnou příležitost projet se na gondole. V letní sezóně přejedete na ostrov Lido, kde si odpočinete na nádherné písčité pláži a vykoupete se v moři nebo se projdete po promenádě a posedíte na výborné italské kávě. V sezóně jaro/podzim pojedete na ostrovy Burano a Murano. Ostrov Burano je plný barevných rybářských domků a na ostrově Murano vás vezmeme do místní sklárny. Odjezd zpět do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd zpět do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.