Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na ostrov Ischia

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Jižní Itálie, Řím, Neapolský záliv
Název ubytování Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na ost
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 3 599 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se za poznáním antického Říma a Vatikánu, srdce křesťanského světa. Uvidíte světoznámé město Pompeje a Neapol, doplujete až na malebný ostrov Ischia a po výstupu ke kráteru sopky Vesuv si užijete překrásné výhledy.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.

2. den, Antický Řím

Po příjezdu do Říma si prohlédnete ministát Vatikán. V rámci osobního volna doporučujeme navštívit baziliku sv. Petra nebo vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Vydáte se po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, náměstí Navona, které leží jen pár metrů od legendárního antického chrámu Pantheon. Spatříte Fontánu di Trevi a nejznámější symbol Říma – slavné Koloseum. V jeho blízkosti leží centrum antického světa Forum Romanum. Odjezd na hotel.

3. den, Vesuv, Pompeje, Herculaneum

Autobusem přejedete na Vesuv, kde absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů, odkud spatříte překrásné výhledy na celý Neapolský záliv. Prohlédnete si Pompeje – antické město zasypané popelem v r. 79 n. l. po výbuchu Vesuvu. Jedinečný archeologický areál je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. V areálu najdete Venušin, Jupiterův a Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, dům Vettiů, Faunův dům a fresky v budově nevěstince Lupanare. Pokud vás nelákají Pompeje, navštivte antické město Herculaneum, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje, když bylo zavaleno lávou po výbuchu Vesuvu. Návrat na hotel.

4. den, Neapol, Ischia

Pojedete do Neapole, kde vás čeká krátká prohlídka města. Historické centrum je zapsáné na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud vás nezláká největší ostrov Neapolského zálivu, můžete se individuálně celý den procházet okouzlující Neapolí, navštívit Archeologické muzeum s bohatými uměleckými sbírkami nebo vystoupat pahorek Vomero s nejkrásnějším výhledem na celý Neapolský záliv. Jestli dáváte přednost přírodě před ruchem Neapole, vydejte se lodí na ostrov Ischia, nejkrásnější ostrov Neapolského zálivu. Můžete navštívit dominantu ostrova – záhadný Aragonský hrad nebo se vydat na projížďku po severní části ostrova. Seznámíte se s jeho historií, poznáte malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova.  Odjezd zpět do ČR.  Upozorňujeme, že při nenaplnění více jak 20 osobami se místo ostrova Ischia zařazuje do programu nejproslulejší ostrov neapolského zálivu Capri, na kterém vás také čeká pestrá nabídka zajímavých výletů. Budete mít možnost si například vyjet podzemní lanovkou do hlavního města Capri, kde si projdete Augustovy zahrady, odkud se mezi omamnými květinami nabízí opravdu krásný výhled do krajiny. Případně je možné přejet autobusem do Anacapri, kde navštívíte vilu

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.