Za památkami Říma, Florencie, Verony a Benátek

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Řím, Řím,florencie,benátky,verona
Název ubytování Za památkami Říma, Florencie, Verony a Benátek
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 3 599 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vypravte se za italskou kulturou do nejromantičtějších měst světa, plných ohromujících památek, pestré gastronomie a úžasné atmosféry. Nechte se unést příběhem Romea a Julie ve Veroně a vychutnejte si plavbu na gondole v Benátkách.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den, Vatikán, Řím - Pantheon, Forum Romanum

Přijedete do Říma a prohlédnete si ministát Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě Baziliky svatého Petra (Basilica di San Pietro) nebo můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, Náměstí Navona, které leží jen pár metrů od legendárního antického chrámu Pantheon. Neminete ani Fontánu di Trevi a také spatříte vůbec nejznámější symbol Říma, slavné Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum, někdejší centrum antického světa. Odjezd na hotel.

3. den, Florencie, Palazzo Vecchio

Odjedete na předměstí Florencie, odkud se do centra kolébky renesance dopravíte vlakem. S průvodcem si prohlédnete město. Uvidíte nádhernou stavbu dómu Santa Maria del Fiore a Baptisterium San Giovanni. Neminete ani slavnou Michelangelovu sochu Davida na náměstí Signoria, projdete se kolem středověkého Palazzo Vecchio a po mostě Ponte Vecchio, jednom z nejznámějších mostů v celé Itálii. V rámci individuálního programu budete mít možnost navštívit některou z věhlasných florentských galerií (Uffizi, Palazzo Pitti se zahradami Boboli aj.). Odjezd na hotel.

4. den, Benátky - Dóžecí palác, San Marco a Verona

Přijedete do Punta Sabbioni, odkud se v letních měsících vydáte na ostrov Lido, kde si můžete posedět na výborné italské kávě nebo se vykoupat. V ostatních měsících (platí v březnu, dubnu, květnu, říjnu a listopadu) se můžete těšit na návštěvu ostrovů Murano a Burano. Lodí poplujete do Benátek, města rozkládajícího se na 118 ostrovech. Na Náměstí Svatého Marka uvidíte hned několik neodmyslitelných dominant - Dóžecí palác a úchvatnou Baziliku Svatého Marka.  V srdci města se nachází také jeho nejstarší most, Ponte di Rialto, vedoucí přes Canal Grande. Budete mít také jedinečnou příležitost projet se na gondole. Ve večerních hodinách navštívíte Veronu, město lásky, kde se projdete kolem antické arény a Juliina domu a vychutnáte si pravou italskou atmosféru na Piazza delle Erbe Následuje odjezd do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd zpět do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.