Izrael a Jordánsko s koupáním u Mrtvého moře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Název ubytování Izrael a Jordánsko s koupáním u Mrtvého moře
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 44 159 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1vstupy v ceně - Jerash, Petra, Madaba, Mount Nebo, Wadi Rum, Capernaum, Masada Výhody nabídky 2návštěva dvou zemí s bohatou historiíVýhody nabídky 3návštěva Petry - jednoho z novodobých divů světaProgram zájezdu1.den: Odlet z Prahy do druhého největšího izraelského města Tel Avivu, transfer z letiště na ubytování do letoviska Tiberias ležícího u Galilejského jezera, ubytování, večeře.
2.den: Po snídani odjezd do Nazaretu, původně klidné židovské vesničky v níž vyrůstal Ježíš, která se rozrostla do současné podoby živého arabského města – Staré město –hojně vyhledávaná Bazilika Zvěstování s mohutnou hranatou kupolí, Kostel sv. Josefa, Odjezd přes dějiště prvního Ježíšova zázraku proměnění vody ve víno - vesničku Kafr Kanna – Kostel Svatby a sv. Jiří do dalších významných míst zázraků z Bible. Kostelík v městečku Tabgha a starověká synagoga v Capernaum. V odpoledních hodinách odjezd na jih do Yardenitu mimořádně oblíbeného místa pro křty se zástupy poutníků. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani odjezd přes hraniční přechod Sheikh Hussein do Jordánska. Odtud do jednoho z bývalých nejbohatších měst římské Říše a archeologického skvostu – Jerash(Gerasa). Prohlídka jednoho z nejzachovalejšíchřímských provinčních měst na světě – dlážděné, kolonádní ulice, vyvýšené chrámy a brány, obdivuhodná divadla, fontány a rozlehlá náměstí. Odjezd na ubytování do hlavního jordánského města Amman, dle časových možností krátká projížďka městem, ubytování, večeře.
4. den: Po snídani jedno z nejpamátnějších měst Madaba proslulé byzantskými mozaikami – kostel Sv. Jiří s nejstarší dochovanou mozaikovou mapou zobrazující Jeruzalém a Svatou zemi více jak dvěma miliony barevných kamínků, odjezd na Mount Nebo – jedno z nejvíce uctívaných míst v Jordánsku, místo spjaté s Mojžíšem, kostelíkem a obdivuhodným výhledem na údolí, Mrtvé moře a střechy Jeruzaléma a Betléma. Odtud do opevněného města Karak, který je proslulý mohutným Křižáckým hradem, který tvoří dominantu města. Odjezd na ubytování do Petry, večeře.
5.den: Po snídani návštěva starodávného Nabatejského města – Petra považovaného za jeden z novodobých sedmi divů světa a zapsanéno na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka propracované architektury vytesané do pískovcových skal. Volný čas k prohlídce – Sík, Pokladnice, královská hrobka, divadlo, hlavní obětiště, Fasádní ulice. Dále projížďka jeepem pouštní divočinou Wadi Rum – unikátní podívaná na široké písečné údolí s tyčícími se pískovcovými a žulovými útvary s beduínským průvodcem. Odjezd do přímořského střediska na břehu Rudého moře – Aqaby, možnost návštěvy vyhlášených místních trhů, ubytování, večeře.
6.den: Snídaně, odjezd zpět do Izraele přes hraniční přechod Arava, pokračování k návštěvě starověké pevnosti a významnému symbolu Izraele zapsaném na seznamu světového dědictví Unesco – Masady, výjezd na vrchol lanovkou. Prohlídka areálu a možnost z dálky spatřit některý z osmi tehdejších římských vojenských obléhajících táborů. Zastávka u Mrtvého moře k odpočinku, relaxaci a koupání ve slané vodě, která má díky vysoké koncentraci soli blahodárné účinky. Odjezd na ubytování do Jeruzaléma, večeře.
7.den: Po snídani prohlídka Jeruzaléma, jednoho z nejznámějších měst na zemi, posvátného pro Židy, Křesťany i Muslimy - Olivetská hora s nejstarším židovským doposud používaným hřbitovem na světě, nejposvátnější křesťanské místo na zemi - Chrám Božího hrobu, nejposvátnější místo judaismu Zeď nářků, Via Dolorosa aneb Křížová cesta, místo Poslední večeře Páně - Hora Sion, návštěva vyhlášených trhů ve Starém městě. Odjezd do Betléma - návštěva Baziliky Narození Páně s označeným místem pro Ježíškovy jesličky. Odjezd zpět na ubytování, večeře.
8. den: Po snídani transfer do Tel Avivu, dle časových možností okružní jízda moderním a kosmopolitním městem se zastávkou v historickém přístavu Jaffa s unikátními arabskými památkami, transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje• leteckou dopravu Praha-Tel Aviv-Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků • dopravu autokarem dle programu zájezdu • 7 noclehů s polopenzí v městských hotelech *** - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím • služby průvodce a místního průvodce• vstupy do památkových objektů - Jerash, Petra, Madaba, Mount Nebo, Wadi Rum, Capernaum, Masada včetně lanové dráhy • pojištění dle zák. č. 159/ 99 Sb.InformaceInformace: K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu od-do od každého účastníka.Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 8.490 Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů uvedených v programu a neuvedených v odstavci cena zahrnuje • případnou další přepravu v místě a v Petře • hraniční a vízové poplatky - vízum při vstupu do Jordánska, poplatek při odjezdu z Jordánska, celkem cca 70 USD • spropitné pro průvodce, řidiče, restaurace, hotely, řidiče jeepu ve Wadi Rum – celkem cca 50 USD - povinně splatné na místěDALŠÍ DOPORUČENÍMěna:Izrael - izraelský šekel (ILS, NIS) = 100 agorotů (1ILS=cca 6 CZK)Jordánsko -  jordánský dinár (1JOD=34 CZK)Doporučujeme vzít USD a na místě směnit.Kreditní karty jsou v Izraeli přijímány téměř všude a bankomaty jsou všudypřítomné. Časové pásmo: časový posun proti České republice je (zimní čas): +1 hodina,+2 hodiny (letní čas) Mezinárodní předvolba: Izrael 00972 Jordánsko 00962 Důležitá telefonní čísla a kontakty:Izrael - první pomoc 101, hasičský sbor 102, policie 100 - Velvyslanectví Tel Aviv(23 Zeitlin Steet, 6495518) nouzová linka +972 52 328 6622 Jordánsko - centrální pohotovost 911- Velvyslanectví Amman(Halab street 34, Abdoun, 11181 Amman) nouzová linka +962/797301990 Při návštěvě konzervativních oblastí a všech náboženských míst by mělo(někdy bývá striktně vyžadováno) oblečení zakrývat kolena a ramena. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek. V Izraeli a Jordánsku je spropitné prakticky pevnou součástí příjmů u mnoha profesí (řidiči, průvodci, hotelový personál, číšníci apod.). Pokud se spropitné nedá, dává se tím najevo, že zákazník není se službou spokojen a jeho absence může vyvolat nepříjemné situace. Abychom se tomuto negativnímu jevu vyhnuli, počítejte na spropitné s částkou (min. 5 USD na den)!OČKOVÁNÍDoporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu.Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectvíZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.