Izrael a Jordánsko s koupáním u Mrtvého moře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Název ubytování Izrael a Jordánsko s koupáním u Mrtvého moře
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 41 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1vstupy v ceně - Jerash, Petra, Madaba, Mount Nebo, Wadi Rum, Capernaum, Masada Výhody nabídky 2návštěva dvou zemí s bohatou historiíVýhody nabídky 3návštěva Petry - jednoho z novodobých divů světaProgram zájezdu1.den: Odlet z Prahy do druhého největšího izraelského města Tel Avivu, transfer z letiště na ubytování do letoviska Tiberias ležícího u Galilejského jezera, ubytování, večeře.
2.den: Po snídani odjezd do Nazaretu, původně klidné židovské vesničky v níž vyrůstal Ježíš, která se rozrostla do současné podoby živého arabského města – Staré město –hojně vyhledávaná Bazilika Zvěstování s mohutnou hranatou kupolí, Kostel sv. Josefa, Odjezd přes dějiště prvního Ježíšova zázraku proměnění vody ve víno - vesničku Kafr Kanna – Kostel Svatby a sv. Jiří do dalších významných míst zázraků z Bible. Kostelík v městečku Tabgha a starověká synagoga v Capernaum. V odpoledních hodinách odjezd na jih do Yardenitu mimořádně oblíbeného místa pro křty se zástupy poutníků. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani odjezd přes hraniční přechod Sheikh Hussein do Jordánska. Odtud do jednoho z bývalých nejbohatších měst římské Říše a archeologického skvostu – Jerash(Gerasa). Prohlídka jednoho z nejzachovalejšíchřímských provinčních měst na světě – dlážděné, kolonádní ulice, vyvýšené chrámy a brány, obdivuhodná divadla, fontány a rozlehlá náměstí. Odjezd na ubytování do hlavního jordánského města Amman, dle časových možností krátká projížďka městem, ubytování, večeře.
4. den: Po snídani jedno z nejpamátnějších měst Madaba proslulé byzantskými mozaikami – kostel Sv. Jiří s nejstarší dochovanou mozaikovou mapou zobrazující Jeruzalém a Svatou zemi více jak dvěma miliony barevných kamínků, odjezd na Mount Nebo – jedno z nejvíce uctívaných míst v Jordánsku, místo spjaté s Mojžíšem, kostelíkem a obdivuhodným výhledem na údolí, Mrtvé moře a střechy Jeruzaléma a Betléma. Odtud do opevněného města Karak, který je proslulý mohutným Křižáckým hradem, který tvoří dominantu města. Odjezd na ubytování do Petry, večeře.
5.den: Po snídani návštěva starodávného Nabatejského města – Petra považovaného za jeden z novodobých sedmi divů světa a zapsanéno na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka propracované architektury vytesané do pískovcových skal. Volný čas k prohlídce – Sík, Pokladnice, královská hrobka, divadlo, hlavní obětiště, Fasádní ulice. Dále projížďka jeepem pouštní divočinou Wadi Rum – unikátní podívaná na široké písečné údolí s tyčícími se pískovcovými a žulovými útvary s beduínským průvodcem. Odjezd do přímořského střediska na břehu Rudého moře – Aqaby, možnost návštěvy vyhlášených místních trhů, ubytování, večeře.
6.den: Snídaně, odjezd zpět do Izraele přes hraniční přechod Arava, pokračování k návštěvě starověké pevnosti a významnému symbolu Izraele zapsaném na seznamu světového dědictví Unesco – Masady, výjezd na vrchol lanovkou. Prohlídka areálu a možnost z dálky spatřit některý z osmi tehdejších římských vojenských obléhajících táborů. Zastávka u Mrtvého moře k odpočinku, relaxaci a koupání ve slané vodě, která má díky vysoké koncentraci soli blahodárné účinky. Odjezd na ubytování do Jeruzaléma, večeře.
7.den: Po snídani prohlídka Jeruzaléma, jednoho z nejznámějších měst na zemi, posvátného pro Židy, Křesťany i Muslimy - Olivetská hora s nejstarším židovským doposud používaným hřbitovem na světě, nejposvátnější křesťanské místo na zemi - Chrám Božího hrobu, nejposvátnější místo judaismu Zeď nářků, Via Dolorosa aneb Křížová cesta, místo Poslední večeře Páně - Hora Sion, návštěva vyhlášených trhů ve Starém městě. Odjezd do Betléma - návštěva Baziliky Narození Páně s označeným místem pro Ježíškovy jesličky. Odjezd zpět na ubytování, večeře.
8. den: Po snídani transfer do Tel Avivu, dle časových možností okružní jízda moderním a kosmopolitním městem se zastávkou v historickém přístavu Jaffa s unikátními arabskými památkami, transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje• leteckou dopravu Praha-Tel Aviv-Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků • dopravu autokarem dle programu zájezdu • 7 noclehů s polopenzí v městských hotelech *** - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím • služby průvodce a místního průvodce• vstupy do památkových objektů - Jerash, Petra, Madaba, Mount Nebo, Wadi Rum, Capernaum, Masada včetně lanové dráhy • pojištění dle zák. č. 159/ 99 Sb.InformaceInformace: K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu od-do od každého účastníka.Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 8.490 Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů uvedených v programu a neuvedených v odstavci cena zahrnuje • případnou další přepravu v místě a v Petře • hraniční a vízové poplatky - vízum při vstupu do Jordánska, poplatek při odjezdu z Jordánska, celkem cca 70 USD • spropitné pro průvodce, řidiče, restaurace, hotely, řidiče jeepu ve Wadi Rum – celkem cca 50 USD - povinně splatné na místěDALŠÍ DOPORUČENÍMěna:Izrael - izraelský šekel (ILS, NIS) = 100 agorotů (1ILS=cca 6 CZK)Jordánsko -  jordánský dinár (1JOD=34 CZK)Doporučujeme vzít USD a na místě směnit.Kreditní karty jsou v Izraeli přijímány téměř všude a bankomaty jsou všudypřítomné. Časové pásmo: časový posun proti České republice je (zimní čas): +1 hodina,+2 hodiny (letní čas) Mezinárodní předvolba: Izrael 00972 Jordánsko 00962 Důležitá telefonní čísla a kontakty:Izrael - první pomoc 101, hasičský sbor 102, policie 100 - Velvyslanectví Tel Aviv(23 Zeitlin Steet, 6495518) nouzová linka +972 52 328 6622 Jordánsko - centrální pohotovost 911- Velvyslanectví Amman(Halab street 34, Abdoun, 11181 Amman) nouzová linka +962/797301990 Při návštěvě konzervativních oblastí a všech náboženských míst by mělo(někdy bývá striktně vyžadováno) oblečení zakrývat kolena a ramena. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek. V Izraeli a Jordánsku je spropitné prakticky pevnou součástí příjmů u mnoha profesí (řidiči, průvodci, hotelový personál, číšníci apod.). Pokud se spropitné nedá, dává se tím najevo, že zákazník není se službou spokojen a jeho absence může vyvolat nepříjemné situace. Abychom se tomuto negativnímu jevu vyhnuli, počítejte na spropitné s částkou (min. 7 USD na den)!OČKOVÁNÍDoporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu.Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.