Izrael s výletem do Jordánska - Koupání ve čtyřech mořích

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael, Jordánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 54 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Svatá země s biblickými místy starými více než šest tisíc let

Program zájezdu

1. den

Letecky do IZRAELE,"Tel Avivu. Projížďka historickým centrem Tel Avivu s nádhernou funkcionalistickou architekturou Bauhaus (UNESCO). Malebné městečko Jaffa, které je jedno z nejstarších přístavních měst na světě. Přesun do hotelu na pobřeží Středozemního moře, možnost večerní procházky po pláži anebo posezení v"příjemném baru. (V závislosti na leteckém spojení může být prohlídka Tel Aviv - Jaffo až následující den, případně poslední den).

2. den

Koupání v"teplém tyrkysovém moři. Cesta do Caesaree - přímořského archeologického města se zachovalým divadlem, hipodromem, pozůstatky Herodova paláce. Haifa - vyhlídka na přístav a Baha'iské"zahrady (UNESCO).

3. den

Plavba lodí po Galilejském jezeře, Capernaum (Ježíšovo město) - synagoga a dům Sv."Petra. Nazaret - návštěva baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. Možnost koupání v Galilejském jezeře, hebrejsky zvané Yam"Kineret (moře Kineret).

4. den

Výjezd na Golanské výšiny. Vyhlídka do Izraele a Sýrie. Návštěva vinařství. Ochutnáme všechny známé odrůdy? Sjezd jordánským údolím do Jericha, nejníže položeného nejstaršího města na světě, pohled na Horu"Pokušení."Judskou pouští prudký výjezd o 1 200 metrů až do Jeruzaléma. Stihneme ještě výhled na údolí Vádí Quelt a ortodoxní klášter Sv. Jiří?

5. den

Prohlídka Jeruzaléma (UNESCO). Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory. Getsemanská zahrada s bazilikou Všech Národů. Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron (potok Cedron) výstup do Starého města, ve stopách Ježíše Krista půjdeme po Via Dolorosa – Křížová cesta procházející přes arabský súk a končí v Chrámu Božího Hrobu - Golgota. Návštěva Betléma s bazilikou Narození Páně a bazilikou sv. Kateřiny.

6. den

Emocionální prohlídka musea holokaustu Yad Va Shem. Napříč Židovskou čtvrtí"Starého města, cestou Cardo přes Menoru až ke Zdi Nářků. Možnost sledovat běžný život zdejších ortodoxních židů. Toulky po místech, kde se psala historie.

7. den

Návštěva pevnosti Masada (UNESCO) postavené králem Herodem. Kdo pojede nahoru lanovkou? Krásná oáza v"NP Nachal David obklopená Judskou pouští. Kdo se nechá nadnášet minerálními vodami Mrtvého moře? Putování do Eilatu.

8. den

Odpočinek u moře, fakultativní možnost koupání s"delfíny či plavba lodí, případně návštěva podmořské observatoře. Pro zájemce o historii nabídka fakultativního celodenního výletu do Jordánské Petry.

9. den

Koupání na pláži zvané Coral Beach. Kdo si zapůjčí šnorchl a uvidí zlatou rybku? V"odpoledních hodinách cesta do Tel Avivu přes ojedinělý geologický útvar Machtesh Ramon.

10. den

Odpočinek a koupání na pláži (případně návštěva města a přístavu Jaffa v"závislosti na leteckém řádu). Rozloučení s"Izraelem. Cesta na letiště do Tel Avivu. Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.