Jeruzalém - prodloužený víkend

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael, Jeruzalém
Název ubytování Jeruzalém - prodloužený víkend
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 19 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

„Jeruzalém je vertikální město - nejen proto, že se rozkládá na kopcích. Všechno je tam naskládané na sobě: lidé, náboženství, vzpomínky, dějiny. Oproti Ninive a dalším rozbořeným starým městům však v Jeruzalémě všechny tyto vrstvy žijí.“ (Martin Puchner, Svět ve slovech, Host, 2018, s. 78n.)


Jeruzalém je město s bohatou historií a zároveň město kypící životem. Město židů, křesťanů a muslimů. Město posvátné, historické i moderní. Objevte to nejlepší, co může Jeruzalém nabídnout!
Odlety z Prahy.

Když přijedete do Jeruzaléma nacházíte se přímo v místě tisícileté historie. Jeruzalém, místo s velkým významem pro tři hlavní náboženství - judaismus, křesťanství a islám, zažil bezpočet dobytí a zničení, triumfů a katastrof. Objevte místa, jako je „Západní zeď (Zeď nářků)", nejposvátnější místo v judaismu, či chrám Božího hrobu. Tato místa se nacházejí ve Starém městě plném dalších unikátních staveb, úzkých chodeb, rušných trhů a mixů kultur a jazyků. Za hradbami Starého města se nachází současný Jeruzalém, živé a dynamické místo plné rušných restaurací, kaváren, galerií, muzeí a kulturního života.

Vydejte se na toulky městem jež je muzeem pod širým nebem. Prozkoumejte čtvrť židovskou, křesťanskou, muslimskou a arménskou v starém městě. Nebo si jenom tak sedněte na kávu s kardamonem a nasávejte atmosféru města. Zajděte na Olivou horu a projděte se v Getsemanské zahradě, navštivte Chrám národů, chrám Máří Magdalény, hrob Panny Marie nebo židovský hřbitov. Z Olivové hory se můžete pokochat překrásným výhledem na Skalní chrám a Staré město.
Program zájezdu:

1. den
Odlet z Prahy do Tel Avivu (letiště Ben Gurion) nočním letem. Snídaně v Jeruzalému.

2. den
Po snídani prohlídka Jeruzaléma - starého města s arménskou, židovskou a arabskou čtvrtí, návštěva Západní zdi (Zdi nářků). Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory, procházka přes údolí Kidron (kostel Hrobu Panny Marie), Getsemanskou zahradu a Baziliku Národů do Starého města, křížovou cestou po ulici Via Dolorosa až k chrámu Božího hrobu na Golgotě. Večeře a nocleh.

3. den
Po snídani volný program, nebo možnost absolvování fakultativního jednodenního výletu k Mrtvému moři, Ein Gedi, Massadě, Nazaretu, Galilejskému jezeru nebo Betlému (v angličtině).
4. den
Ranní transfer na letiště Ben Gurion v Tel Avivu, návrat do Prahy.
Minimální počet účastníků: 10.


Ubytování: Ubytování ve dvojlůžkových pokojích Standard, vybavených klimatizací, sociálním zařízením se sprchou nebo vanou, WC a fénem, TV/SAT, telefon, Wi-Fi, coffe set, minibar a trezor.

Zpříjemněte si chvíle dovolené a vydejte se na nákupy. K dispozici je vám třeba moderní obchodní dům Mamilla - jenom pár kroků od Starého města, nebo můžete zajít na proslulý místní "Šuk" - trh Machne Jehuda, který voní kořením a čaji, přetéká čerstvým ovocem, zeleninou, bylinkama a kořením. Užijte si trochu levantinské atmosféry dávno zašlých časů trhů.
Je toho ještě mnohem více! Přijeďte a přesvědčte se sami.

Vítejte v Jeruzalémě! Bruchim habaim be Jerušalajim!

Zájezd je určen pro individuální turisty.
Termín zájezdu je možné přizpůsobit požadavku klienta.
Konečná cena zájezdu se může od uvedené ceny lišit z důvodu průběžných změn cen letenek. CK si proto vyhrazuje právo změny konečné ceny zájezdu.


Popis dopravy:
pravidelná linka Praha-Tel Aviv-Praha, incl.let. poplatky a taxy

Popis stravování

-snídaně formou bufetových stolů s širokou nabídkou typického izraelského snídaňového menu možnost doobjednání večeří

Popis ubytování

ubytování ve 2 lůžkových pokojích Standard, klimatizace, sociální zařízení se sprch.koutem, WC a fénem, TV/SAT, telefon, wi-fi, rádio, mini bar a trezor.
check in: od 15:00
check out: do 11:00Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.