Kouzelná Izrael s koupáním v Rudém moři

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael, Eliat, Petra, Wádí Rum
Název ubytování Kouzelná Izrael s koupáním v Rudém moři
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 499 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zaleťte si na víkend do židovského státu Izraele, kde vás čeká koupání a potápění u korálových útesů v Rudém moři. Zaplavete si s delfíny v delfináriu, uvidíte přírodní rezervaci Wádí Rum nebo jordánské skalní město Petra.

Popis ubytování

UbytováníHotel: La Riva Hotel***
Poloha hotelu
vzdálenost do centra: cca 10 minut chůze vzdálenost na pláž: Al-Ghandour Beach (450 m), Mövenpick Aqaba (1,3 km), Royal Yacht Club (2,3 km) Stravování
snídaně - formou bufetu (halal) Pokoje
vlastní koupelna se sprchou nebo vanou, klimatizace, lednička, TV, WiFi, výhled na moře Okolí hotelu
La Riva Hotel se nachází ve městě Aqaba u pláže. Nabízí restauraci, společenskou místnost i zahradu. V okolí se nachází zajímavé atrakce jako Sharif Hussein Bin Ali (0,4 km), Lawrence's House (1,2 km) nebo Peace Paradise For Spices (1,1 km).  
Hotel: Comfort Hotel Eilat***
Poloha hotelu
vzdálenost do centra: 350 m MHD od hotelu: 5 minut chůze na autobusový terminál vzdálenost na pláž: pláž Kisuski 900 m (kamenitá), pláž Moriah 950 m (oblázková), pláž Neviot  1,4 km (zlatý písek) Stravování
snídaně - formou bufetu  Pokoje
vlastní koupelna, klimatizace, LCD TV, rychlovarná konvice, příslušenst

Program zájezdu

1. den, Odlet z ČR do Izraele, Jordánsko - Akaba

Po příletu do Eilatu se přesunete do jordánského města Akaba, které leží na pobřeží Akabského zálivu Rudého moře. Poté, co se ubytujete, nezapomeňte ochutnat některou z místních specialit - Kishnah (ryby, rajčata, cibule), Bukhari (rýže, maso, humus) nebo Sayadeyah (rýže s rybou), nebo navštivte některé z tamních barů, klubů a restaurací, odkud budete mít výhled na moře Město Akaba je jediným přístavem v Jordánsku a je také celosvětově vyhledávanou destinací pro potápění. 

2. den, Fakultativní výlet do Petry a rezervace Wádí Rum

Možnost zakoupení fakultativního výletu do Jordánské Petry a přírodní rezervace Wádí Rum. Petra je skalní město a archeologické naleziště zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a je jedním ze 7 divů světa! Projdete se údolím až k hrobce známé jako Pokladnice. Kdysi zde žila vyspělá civilizace Nabatejců, kterou zničil až vpád Římanů a připojení města k Římské říši. Wádí Rum nebo také Měsíční údolí je okouzlující přírodní rezervace s charakteristickým rudým pouštním pískem a barevnými pískovcovými útvary. Ty s trochou představivosti připomínají obří příšery, lidské tváře nebo katedrály. Poznáte také místní obyvatele, kmen beduínů zvaný Zalabia.

3. den, Izrael - Eilat, Oceanárium, koupání a potápění

Přesunete se do Izraele - Eilatu, kde můžete navštívít Oceanárium, které je plné akvárií s různými mořskými živočichy. Zbytek dne strávíte u moře, kde se budete koupat a opalovat. Místo je také jako stvořené pro šnorchlování. Pod vodou kromě všemožných barevných rybiček uvidíte také korálové útesy.

4. den, Volný program v Izraeli a odlet do ČR

Volný den v Izraeli. Možnost koupání na plážích s jemným pískem a teplou vodou. Její teplota celoročně neklesá pod 20 °C a příjemně se v ní tak budou cítit nejen otužilci. Voda je kromě plavání vhodná také k potápění nebu surfování. K večeru přesun na letiště a návrat do ČRTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.