Neobvyklá země zaslíbená

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Název ubytování Neobvyklá země zaslíbená
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 17 105 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Hotely s odpovídajícím standardem ** / *** dle názoru pořadatele (dle programu) - (7 dnů v hotelu).

Vybavení
V hotelovu restaurace a bar.

Pokoje
Všude dvoulůžkové(možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a většinou satelitní TV.

Strava
Snídaně a večeře (dle popisu v programu).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramEjlat - izraelské letovisko • Masada - pevnost Heroda Velikého • Jeruzalém - svaté město tří světových náboženství • Betlém - Jeskyně narození • Via Dolorosa - Křížová cesta • Tel Aviv - kosmopolitní metropole • Haifa - perské zahrady • Akko - křižácká pevnost • Megido - biblický Armagedon • Safed - svaté město Židů • Chamat Gader - horké prameny v údolí řeky Jarmuk • Bejt Še'an - na křižovatce obchodních cest • Jericho - nejstarší město světa • Mrtvé moře - odpočinek v největší depresi světa! • pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 dnů v Ejlatu!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu na Ramonovo mezinárodní letiště v Ejlatu celní a pasové odbavení. Následně přejezd pouští Negev ve směru Ejlatu. Po příjezdu navštívíme podvodní akvárium, ve kterém se lze ocitnout na dně Akabského zálivu a pozorovat korálový útes. Zastávka v centru města na náměstí vlajky, které připomíná připojení města k Izraeli. Večeře (možnost studené večeře) a přenocování v hotelu v Ejlatu (nebo okolí). (Trasa cca 80 km) 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k Mrtvému moři. Nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře a přejezd na relaxační koupel v Mrtvém moři - 430 m pod hladinou světového oceánu. Následně prohlídka Masady - pevnosti Heroda Velikého a zároveň místa bojů Zélótů - židovské komunity, která nejdéle odolávala Římanům. Večeře a přenocování v hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 320 km) 

Den 3
Po snídani výjezd na Olivovou horu a prohlídka Kostela všech národů, který se nachází v Getsemane, čili v Olivetské zahradě (Polákům známé jako Getsemanské). Následně návštěva jeruzalémského starého města. Projdeme klikatými uličkami arabského bazaru v muslimské čtvrti - budeme procházet Křížovou cestou (Via Dolorosa), na jejímž konci se nachází Chrám Božího hrobu se skálou Golgota a Ježíšovým hrobem. Následně se vydáme do arménské a židovské čtvrti. Během cesty uvidíme Cardo Maximus - pozůstatky staré římské ulice, poté dojdeme k Sijónské bráně. Volný čas v starém jeruzalémském městě na procházku a nakupování na barevném arabském trhu. Večeře a přenocování v hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 60 km) Pro zájemce prohlídka „nočního Jeruzaléma“ v pozdních večerních hodinách (za příplatek cca 25 USD/os.). 

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Betléma - místa narození Ježíše. Návštěva jeskyně Narození a baziliky Narození Páně, která na ní byla postavena a také na Poli pastýřů - ležícím na okraji. Poté přejezd do Tel Avivu. Během panoramatické prohlídky města uvidíme čtvrť s největším počtem staveb ve stylu Bauhaus na světě. Procházka starou čtvrtí Jaffa, kde bude čas na kávu na náměstí Kedumin Square. Volný čas na procházku po pláži. Přejezd do hotelu ve městě Tiberias, Nazaretu (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Haify, kde uvidíme nádherné perské Bahajské zahrady (bahaismus je směsicí judaismu, křesťanství a islámu). Pokud to bude možné, pak se projdeme zahradou kolem svatyně Bába. Následně se vydáme do Akky (seznam UNESCO) - malebného historického města, kde navštívíme křižáckou pevnost. Další zastávkou bude svaté město Židů ve výšinné části Galileje - Safed - po staletí centrum židovské vědy, náboženství, mystiky a kabaly. Přejezd do hotelu ve městě Tiberias, Nazaretu (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani přejedeme do Megido (Biblického Armagedonu), kde lze vidět více než 20 vrstev kolonizace, pevnost a podzemní tunel k vodním zdrojům. Vyjedeme také na horu Tábor - místo spojené s Proměněním Páně - navštívíme krásný kostel a uvidíme rozlehlé panorama Jezreelské údolí. Následně přejedeme k horkým pramenům Chamat Gader Spa, kde bude možné vykoupat se v horském prostředí na úpatí Golanských výšin v údolí řeky Jarmuk. Den zakončíme plavbou po Galilejském jezeře do centra Tiberias, kde uvidíme pozůstatky starobylého města postaveného z černého čedičového kamene. Přenocování v kibucu. (Trasa cca 250 km)

Den 7
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme na jih podél Jordánského údolí. Cestou navštívíme město Bejt Še'an, kde uvidíme mimo jiné: římské divadlo, byzantskou ulici, antické chrámy a římské lázně. Následně prohlídka Qasr al-Jahúd - místa křtu Ježíše Krista. Odpoledne dorazíme do nejstaršího města na světě - Jericha. V Jerichu navštívíme klášter zavěšený na hoře Pokušení (výjezd lanovkou) a uvidíme Zacheův strom. Pozdě odpoledne ubytování v hotelu v Betlémě/Jerichu/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na mezinárodní letiště Ejlat-Ramon, pasové odbavení. Odlet do Polska. 
Pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Ejlatu, pobyt ve dnech 8-14, 15. den vystěhování a odlet do Polska. (Trasa cca 250 km) 

Upozornění k programu
UPOZORNĚNÍ!!! Od poloviny března 2021 budou zájezdy realizovány na základě letů do Tel Avivu (TLV).
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země (Izrael), zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních památek a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).
- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno
- Časy odletů/návratů se mohou změnit! Aktuální časy návratů uvede průvodce Rainbow na místě.
- Osobám, které se budou chtít koupat v Mrtvém moři, doporučujeme mít s sebou boty do vody.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.JinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.CenaZákladní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Ovdy v Ejlatu, letištní taxy, ubytování (celkem 7 nocí), stravování: snídaně a večeře (nebo obědy), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné, rezervační poplatky, systém Tour Guide atd.) ve výši cca 250 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu. Nejpoužívanější měnou na místě je USD.

Název zájezdu v polském jazyce: Niezwykła Ziemia Obiecana
Kód zájezdu: IZS

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 nocí ve vybraném hotelu v Ejlatu. 


Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.VízaCestovní pas
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.
- Od 1. ledna 2018 státní orgány Izraele nerazítkují cestovní pasy na žádném hraničním přechodu. Každý cestující obdrží standardní tištěnou kartu s povolením vstupu a pobytu na území Izraele. Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znamená automatický zákaz vstupu do Iráku, Íránu, Libanonu, Libye, Saudské Arábie a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, poproste úředníka v Izraeli, aby Vám nedával razítko do cestovního pasu (ani při příletu, ani při odletu), ale na samostatný list tzv. FLYING VISA). Není problém se vstupem do Izraele, i když předtím navštívíte arabskou zemi.SezónnostV Izraeli trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.