Poklady Izraele

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 38 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte Izrael a pronikněte do tajů historie a mystiky během expresní cesty. A stihnete se i vykoupat v Mrtvém moři.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – TEL AVIV

Setkání na letišti ve večerních hodinách, odbavení a odlet z Prahy do Tel Avivu.

2. den - TEL AVIV – JAFFA – NATANYA

Po příletu brzo ráno a vyřízení celních a pasových formalit následuje transfer přejezd do Tel Avivu. Okružní jízda po městě, které se nachází na břehu Středozemního moře. Jméno Tel Aviv znamená v hebrejštině kopec (tel) a jaro (aviv). Následně přejedete do starobylé Jaffy, která leží jen 5 km od Tel Avivu. Zajímavostí města je „Hodinová věž“, která je ozdobena mozaikami zobrazujícími historii města nebo stará osmanská policejní stanice. Poslední zastávkou tohoto dne bude přímořské letovisko Natanya. Ubytování a nocleh

3. den - CESAREA – HAIFA – AKKO – NAZARETH - TIBERIAS

Po snídani se vydáte do antického města Cesarea, Které bylo vybudované Herodem a v současnosti patří k velmi významným historickým místům. Následuje přejezd do největšího izraelského přístavu Haifa. Přejezd do historického přístavu Akko, proslulého z dob křižáckých výprav. Syté aroma rozličného koření mísící se s vůní vodních dýmek a čerstvě upečeného arabského chleba se rozlévá křivolakými uličkami s kamennou dlažbou a roztodivnými zákoutími. Poslední zastávkou tohoto dne je Nazareth. Podle Nového zákona zde strávil Ježíš Kristus dětství a mládí, město je tedy významným křesťanským poutním místem. Odjezd do Tiberias, ubytování v hotelu, nocleh.

4. den - GOLANSKÉ VÝŠINY – SAFED – TIBARIAS

Po snídani odjezd na vyhlídkovou cestu po Golanských výšinách, kterou ukončí prohlídka města Safed. Historické synagogy, několik muzeí, galerie, obchody s uměleckými předměty, park se starými olivovníky tvoří nezapomenutelnou mozaiku města. Nečekaně je nejnavštěvovanějším místem starý hřbitov, kde je pohřbeno i několik mistrů kabalistického učení. U hřbitova je židovská rituální lázeň „mikve“, kterou muži dodnes využívají. Návrat do Tiberias a nocleh.

5. den - GALILEJSKÉ JEZERO – CAPERNAUM – TABGHA – JERUZALÉM

Po snídani projížďka okolo Galilejského jezera a zastávka u zříceniny Capernaum. Dále si prohlídnete Tabghu, kde Ježíš ze dvou chlebů a pěti ryb zázrakem dokázal nasytit davy hladovějících. Přejezd do Jeruzaléma, nocleh.

6. den - JERUZALÉM

Prohlídka města. Křížová cesta se 14. zastaveními, vrch Golgota, chrám Božího hrobu, památník obětem holocaustu Yad Vashem, zastávka u budovy izraelského parlamentu Knesset a u sedmiramenného svícnu - symbolu Izraele. Do Zdi nářků, nejsvatějšího místa na naší planetě, budete moci vložit své přání. Tři velká náboženství (křesťanství, judaismus a islám) považují Jeruzalém za “Svaté město”. Snad žádné jiné město nemá tak barvitou a složitou historii a nepopsatelnou atmosféru. Nezapome - nutelný pohled na město se otevře z Olivetské hory, jméno získala podle olivovníků, které jí zkrášlují a je spojovaná s koncem Ježíšova pozemského života a s jeho nanebevstoupením. Nocleh v Jeruzalémě.

7. den - QUASR AL-JAHŮD – MRTVÉ MOŘE – MASSADA – JERUZALÉM

Po snídani odjezd k západnímu břehu Jordánu, na místo, kde podle tradice Jan Křtitel pokřtil Ježíše Krista. Následuje cesta k Mrtvému moři. Čas na koupání v Mrtvém moři, odpočinku na pláži nebo procházce po prome-nádě. Mrtvé moře (408 m pod úrovní oceánu, nejníže položené místo na naší planetě) je místo s vodou plnou minerálů, sluncem bez škodlivého záření a s ovzduším bohatým na kyslík. Následovat bude prohlídka pouštní pevnosti Massada, kterou nechal vybudovat král Herodes Veliký a odkud je nádherný výhled. Návrat do Jeruzaléma, nocleh.

8. den - JERUZALÉM – TEL AVIV – PRAHA

Brzy ráno transfer do Tel Avivu na letiště, odlet do Prahy. Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.