To nejlepší z Izraele + Jordánsko + Mrtvé Moře (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael, Jordánsko
Ubytování 3* hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 45 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dobijte novou energii ve fascinující zemi zázraků… Projdete se Betlémem i po Olivetské hoře. Prozkoumáte skryté perly Starého Města v Jeruzalémě a hrobku krále Davida na hoře Sion. Užijete si ozdravnou koupel v moři, kde neutonete. Navštívíte pevnost Masadu v poušti a nabatejská Petra vám vezme dech. Dopřejte si nevšední zážitky – poznávejte Orient z první ruky!

Popis stravování

během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s občerstvením polopenze v hotelech

Popis ubytování

pokoje s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den

Cesta do Tel Avivu, procházka po Tel Avivu a ubytování. Odlet z Prahy do Tel Avivu. Objednaným autobusem se přesuneme na hotel. Po ubytování si dle časových možností užijeme první procházku po promenádě.

2. den

Dnešní dopoledne věnujeme prohlídce města Betlém. Odpoledne se vydáme do Jeruzaléma, kde se projdeme po Olivetské hoře a Getsemanskou zahradou. Po snídani se vydáme do přístavní části města, do Jaffy, s vyhlídkou na Tel Aviv, odkud dále budeme pokračovat do centrální části Palestiny, do města Betlém. V Betlémě si prohlédneme slavný chrám Narození Páně. Odpoledne po přejezdu do Jeruzaléma se projdeme po Olivetské hoře, někdy nazývané také Olivová hora. Na jejím úpatí navštívíme Getsemanskou zahradu, kde se nachází kostel zvaný hrob Panny Marie, přestože zde nebyla pochována. Uvidíme také historický kostel Všech národů a na západním svahu hory největší židovský hřbitov na světě.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

3. den

Celý den strávíme v Jeruzalémě. Uvidíme nejcennější památky starého města. Vystoupáme na horu Sion, kde se nachází hrobka krále Davida, a prohlídku zakončíme u Zdi nářků. Ty nejstarší a nejznámější památky Jeruzaléma se nacházejí v tzv. Starém Městě. Jedná se o část Jeruzaléma, která je obklopena historickými hradbami a dělí se na židovskou, křesťanskou, muslimskou a nejmenší arménskou čtvrť. V ranních hodinách se podíváme na známou Chrámovou horu. Ta má velký význam především pro Židy, ale také pro muslimy, křesťany, protestanty. Díky tomu je dnes brána jako jedno z nejuctívanějších míst na světě. Dominantou celého prostranství je Skalní dóm ze 7. století.  Poté společně navštívíme křesťanskou čtvrť města. Lví bránou vstoupíme na trasu Via Dolorosa, na které Ježíš Kristus nesl svůj kříž a kterou lemuje čtrnáct zastavení. Dojdeme až k samotnému chrámu Božího hrobu, který je od 4. století hlavním poutním místem v Jeruzalémě. Chrám se nachází na hoře Kalvárie, kde na vrchu Golgota byl dle Bible v 1. století ukřižován Ježíš Kristus.  Odpoledne se přesuneme na horu Sion s hrobkou krále Davida a místem Poslední večeře. Navštívíme i hrob významného Němce Oskara Schindlera, který zachránil 1200 Židů před smrtí v koncentračních a vyhlazovacích táborech. Prohlídku zakončíme návštěvou slavné Zdi nářků. Nejen Židé dnes toto místo navštěvují, aby mezi kameny ve zdi vložili papírek s modlitbami či prosbami.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 

4. den

Čeká nás jeden z klenotů UNESCO, nejstarší město světa, odpočinek… Prozkoumáme pevnost Masada, vyrazíme do historického Jericha a osvěžíme tělo i mysl při koupeli v Mrtvém moři. Dnes nás čeká společný celodenní výlet. První zastávkou bude známá pevnost Masada (UNESCO), která se vypíná nad vyprahlou krajinou Judské pouště a byla postavena v 1. stol. před n. l. pro krále Heroda.  Poté, co vyjedeme nahoru lanovkou, budeme moci obdivovat vybudovaný systém chodeb, místností a podzemních vodních nádrží. Vyslechneme si i dechberoucí příběh o Židech, kteří zde několik let vzdorovali římským legiím.  Dále navštívíme nejstarší a nepřetržitě osídlené město světa Jericho s krásnou vyhlídkou na horu Pokušení. Následně na nás čeká oddych ve smyslu ozdravného odpoledne u Mrtvého moře. V Mrtvém moři neutonete – voda, která obsahuje vysoké procento soli, a tím pádem má vyšší hustotu, vás bude krásně nadnášet. Navíc léčí celou řadu kožních onemocnění, blahodárně působí na nervovou soustavu, a když vyzkoušíte také bahno, posílíte svůj krevní oběh. Následně se společně vrátíme na hotel v Jeruzalémě.

5. den

Dnes přejedeme do Jordánska. Naší první zastávkou hned za hranicemi bude město Jerash, kde si prohlédneme zdejší úžasně dochované římské památky. Po snídani nás čeká cesta do Jordánska. Po hraniční kontrole se vydáme ke starobylému římskému městu Jerash, kde si prohlédneme jedny z nejlépe dochovaných římských památek.  Poté se vydáme do hlavního města Jordánska, do Ammánu, kde se ubytujeme.

6. den

Prohlédneme si jordánské hlavní město Ammán. Z hory Nebo si vychutnáme výhled na údolí Jordánu. A na závěr navštívíme Madabu, proslulou svými mozaikami. Po snídani se projdeme po hlavním městě Jordánska – Ammánu. Následně zastavíme na známé hoře Nebo, abychom z výšky cca 800 metrů n. m. mohli obdivovat okolní hory Judské pouště a výhled do údolí Jordánu. Odpoledne navštívíme perlu křesťanského Jordánska – historické město Madaba, kterému se pro jeho mozaiky z byzantské a umajjovské éry přezdívá město mozaik. Největším zdejším lákadlem je tzv. Madabská mapa ze 6. století – jedná se o dochovanou část podlahy kostela svatého Jiří vyzdobenou více než milionem kamínků a znázorňující Svatou zemi. Ubytování poblíž Petry.

7. den

Než se s Jordánskem rozloučíme, nemůžeme vynechat jeho perlu, skalní město Petra. Mimo jiné se projdeme unikátní soutěskou a nahlédneme i do slavné Pokladnice. Dnešní dopoledne strávíme v perle nabatejské historie – v Petře. Projdeme se po místech, kde kdysi stálo slavné město vytesané do červených a růžových skal Šárského pohoří. Uvidíme slavnou Pokladnici, klášter, královské hrobky a v neposlední řadě budeme obdivovat sílu přírody, která vytesala unikátní soutěsku. Bude to den plný pohybu, slunce a historie, během kterého nafotíte stovky krásných fotek.  Následuje přesun zpět do Ammánu, ubytování.

8. den

Dle letového řádu přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a max. rozměrem 158 cm v součtu všech tří stran (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištěníZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.