Japonsko – rozšířený program = Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Japonsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 96 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

JAPONSKO - rozšířený program
(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tokio - Nikkó - Kamakura - Fudži - Japonské Alpy - Macumoto - Kjóto - Nara - Jamanobe - Ósaka - Himedži)
TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
1/ Ne 26.09. - Po 11.10.2021 96.000,- Kč

Popis lokality ubytování

Cena:CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Tokio a Ósaka - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu dle programu (mezi městy je přeprava zajištěna vlaky a expresy Šinkansen; během prohlídek měst se využívá MHD)
- 13x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením)
- 13x snídani
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění K5S7: 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 70.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravuu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- doporučená částka na vstupné: cca 90 USD
- 6 večeří (viz. program zájezdu): 9 800,- Kč
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -2.000,- Kč
- komplexní pojištění: 1.712,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 832,- Kč/zájezd
- příplatek za 6 večeří = 9.800,- Kč
Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Dubaje

Odlet z Prahy v 15.55 hod. Přílet do Dubaje v 23.50 hod. (doba letu cca 6 hod.)

2. den: Přelet z Dubaje do Tokia, ubytování

Odlet z Dubaje v 2.40 hod. V 17.25 hod. přílet do TOKIA (doba letu cca 10 hod.) Transfer vlakem na ubytování v centru města. (Noc Tokio).

3. den: prohlídka Tokia 1.část

Snídaně. První část prohlídky TOKIA - metropole země vycházejícího slunce, která je nejlidnatější městskou aglomeraci na světě a místem s neopakovatelnou atmosférou, kde se supermoderní technologie snoubí se starobylou orientální kulturou: nejstarší čtvrť Asakusa poničená bombardováním za 2. sv. války s nejnavštěvovanějším chrámem hlavního města - Sensódži, který ukrývá vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství; vstupní brána Kaminarimon vyzdobená obřím lampionem; vyhlídková plavba lodí po řece Sumida; stylová císařská zahrada Hamarikjú - zelená oáza a místo odpočinku uprostřed zástavby mrakodrapů; přesun do oblasti tokijské zátoky se siluetou visutého mostu Rainbow Bridge; populární nákupní a zábavní čtvrť Odaiba; finanční distrikt Ginza s butiky nejluxusnějších světových značek; futuristické Tokijské kongresové centrum vystavěné ze skla a oceli ve tvaru lodi. Večeře (1) bude ve znamení kuchyně japonského tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori /v ceně neomezené nápoje/. (Noc Tokio)

4. den: NIKKÓ (UNESCO)

Snídaně. Cesta do NIKKÓ (UNESCO), příjemného horského střediska situovaného uprostřed prastarých cedrových lesů. Návštěva svatyně Tóšógú zasvěcené Iejasuovi Tokugawovi, prvnímu šogunovi tohoto slavného rodu, na jejíž velkolepé výzdobě pracovalo po 2 roky na 15 000 řemeslníků. Prohlídka chrámového komplexu Rinnódži a krásné přilehlé zahrady Šójó-en. Pokračování k šintoistické svatyni Futarasan s fotogenickým, červeně natřeným můstkem Šinkjó. K večeři (2) si dáme křupavou tempura - nejčerstvější ryby, krevety, místních houby a zelenina smažené do zlatova ve speciálním těstíčku a podávané s polévkou miso a speciální omáčkou/v ceně 2 nápoje/. (Noc Tokio)-

5. den: město KAMAKURA, večer dokončení prohlídky Tokia

Snídaně. Hodinová cesta vlakem do starobylého města KAMAKURA, bývalé metropole země: socha velkého bronzového Buddhy - Daibucu, který se díky vlně tsunami ocitl pod širým nebem (možnost návštěvy útrob 13 m vysoké sochy); chrám Hasedera s pozlacenou, 9 m vysokou sochou bohyně milosrdenství vyřezanou z jednoho kusu dřeva; šintoistická svatyně Hačimandžingú - duchovní centrum oblasti. Večer v případě zájmu možnost dokončení prohlídky TOKIA: obchodní a administrativní centrum Šindžuku s nejrušnějším železničním nádražím na světě a množstvím moderních výškových budov v čele s Tokijskou radnicí, odkud lze z výšky 200 m nad zemí vychutnat nádherné večerní panorama; procházka okrskem Kabukičó - bývalým doupětem proslulé mafie Jakuza - dnes "vykřičenou" čtvrtí zábavních podniků nejrůznějšího druhu. Návrat na ubytování. (Noc Tokio)

6. den: super expresem do oblasti Pěti jezer FUDŽI

Snídaně. Cesta super expresem do oblasti Pěti jezer FUDŽI. Procházky přírodou kolem jezera Kawaguči-ko, lanovka Kači-kači a výhledy na horu Fudži, relaxace uprostřed přírody. K večeři možné zajistit společné grilování. (noc Kawaguchi-ko) ( 8km + volitelně možný sestup z Kačijama cca 3.5km - jinak lanovkou).

7. den: lehký trek s výhledy na horu Fudži, přejezd do Matsumoto

Snídaně. Lehký trek s výhledy na horu Fudži a jezera Kawaguchiko. Při nepřízni počasí historické místo pro posvátnou očistu poutníků na Fuji, Oshino Hakkai. Přejezd do Matsumoto (noc Matsumoto) (cca 12 km).

8. den: Celodenní výlet do srdce Japonských Alp

Snídaně. Celodenní výlet do srdce Japonských Alp. Den strávíme procházkou překrásnou přírodou podél horské řeky Azusa, přejdeme mosty Kappa a Mjódžin a odpočineme si v idylické svatyni Hotaka slavné svým křišťálově čistým horským jezírkem. Večeře (3) v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další /v ceně 2 nápoje/. (noc Matsumoto) (cca 12 km)

9. den: město MACUMOTO

Snídaně. Historické město MACUMOTO, jemuž dominuje původně dochovaný hrad, považovaný spolu s hradem Himedži za nejkrásnější v Japonsku. Na rozdíl od sněhobílého Himedži je hrad Macumoto slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad. Procházce historickou čtvrtí obchodníku Nakamači. Odpooledne přejezd vyhlídkovým super expresem Šinano a šinkansenem do Kjóta. (Noc Kjóto).

10. den: Celodenní prohlídka KJÓTA

Snídaně. Celodenní prohlídka KJÓTA, historické residence císařů, díky jejichž působení se město na dlouhá staletí stalo kulturním a duchovním centrem celého japonského souostroví. Při troše štěstí zde potkáte i opravdovou gejšu v kimonu a tradičních dřevácích geta, s tváří bílou jako sníh a drdůlky zdobenými dlouhými dřevěnými jehlicemi. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, že Kjóto a jeho okolí je opravdovou pokladnicí historických památek, o čemž svědčí fakt, že hned sedmnáct objektů je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka chrámů Kijomizudera (tzv. Kláštera čisté vody) a Nanzendži, stejně jako "Zlatého" a "Stříbrného" pavilónu (působiště zenové sekty Rinzai) obklopeného vysoce ceněnými zahradami. Návrat na ubytování. Večer možnost zhlédnutí folklorního představení ve čtvrti Gion. (noc Kjóto)

11. den: město NARA, procházka svatyní Fušimi Inari

Snídaně. Výlet do nedalekého okouzlujícího města NARA s množstvím volně se pohybujících srn žebrajících od turistů sušenky: chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě ukrývající další z gigantických soch Buddhy. Cestou zpět zastávka v chrámu Fénixe, jež je vyobrazen na 10 jenové minci, a který je spojený s pěstováním speciálního zeleného čaje (možnost ochutnávky a nákupu). Podvečerní procházka svatyní Fušimi Inari s neobyčejnou, 3 km dlouhou řadou bran zasvěcených bohyni Inari (místo natáčení filmu Gejša). Návrat na ubytování. K večeři (4) si dáme úžasnou japonskou variaci na vepřový řízek, Tonkatsu /v ceně 2 nápoje/.. (noc Kjóto)

12. den: stezka JAMANOBE japonským venkovem, chrám Tódaidži

Snídaně. Aktivní den na historické stezce JAMANOBE klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů - tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace. Zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara. Odpoledne navštívíme i proslulou narskou památku UNESCO a největší dřevěnou stavbu na světě, chrám Tódaidži. (noc Kjóto) (cca 17 km)

13. den: šinkansenem do města Hirošima se zastávku v Himedži

Snídaně. Přejezd šinkansenem do města Hirošima si zpestříme zastávkou v HIMEDŽI, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kokoen. Odpoledne se projdeme Parkem Míru: Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Genbaku-dómu - symbol hirošimské atomové zkázy. Bohatá a stylová japonská večeře (5) v rjokanu. (noc Hirošima/Mijadžima)

14. den: Ostrov Mijadžima - plovoucí brána TORII, lehký trek na horu MISEN

Snídaně. Ostrov Mijadžima s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou TORII. Lehký trek nás dovede na posvátnou horu MISEN, kde už tisíc let hoří věčný oheň v horském chrámovém komplexu Daišó-in. Vrchol hory nám nabídne úchvatné výhledy na vnitřní moře Setó-naikai. Odpolední přejezd šinkansenem do Ósaky. Na večeři (6) rezervujeme místo v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku, Chajamači, kde si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek, slavné kóbské hovězí /v ceně 2 nápoje/. (noc Ósaka)

15. den: prohlídka ÓSAKY, veřer transfer vlakem na letiště v Ósace. Odlet.

Snídaně. Prohlídka ÓSAKY, významného přístavu na poloostrově Honšú, místa odkud se do celého světa rozšířily instantní nudle (dominanta města - futuristický mrakodrap Umeda Sky s otevřeným vyhlídkovým ochozem přístupným po eskalátorech vedoucích ze sousední věže; Ósacký hrad s muzeem dokumentujícím dějiny města; procházka "retročtvrtí" Shinsekai s možností ochutnávky vyhlášených specialit…). Transfer vlakem na letiště v Ósace. Odlet v 23.45 hod.

16. den: Přílet do Prahy s přestupem v Dubaji

Přílet do Dubaje v 4.50 hod. (doba letu cca 10,5 hod.). Odlet z Dubaje v 8.35 hod. Přílet do Prahy v 13.00 hod. (doba letu cca 6,5 hod.)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.