Diamant Afriky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika
Název ubytování Diamant Afriky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 52 084 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely nebo lodge (kategorie ***) - nacházející se v areálu národního parku nebo v jeho blízkém okolí.
Pokoje: jsou ve všech hotelích vybaveny vlastním sociálním zařízením a často také mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramKrugerův národní park - safari v největším parku Afriky • plavba po estuáriu řeky Svatá Lucie • rezervace Hluhluwe • Johannesburg - diamanty a zlato • Lion Park a krmení žiraf • přejezd malebnou Panorama Route • sloni a pštrosi • Kapské Město a Stolová hora - jeden ze 7 divů přírody • Mys Dobré naděje a afričtí tučňáci 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Johannesburgu pravidelnou linkou s přestupem. 

Den 2
Přílet do Johannesburgu. Panoramatický přejezd městem, během kterého uvidíme mimo jiné: budovy první burzy a univerzitu Witwaterswand, kde studoval první černošský prezident Jihoafrické republiky - Nelson Mandela. Následně přejezd do malé soukromé lví rezervace - Lion & Safari Parku, která se nachází na předměstí Johannesburgu. Z automobilů 4x4 uvidíme z malé vzdálenosti několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy, levharty a surikaty. Další skvělou atrakcí bude krmení žirafy (krmivo pro žirafy lze zakoupit na místě). Ubytování v hotelu, večeře. (Trasa cca 80 km) 

Den 3
Po snídani přejezd jednou z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy vytvořené do tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Následně zastavíme u vodopádu Lisbon na fotografování. Přejezd do Krugerova národního parku. Ubytování na okraji Krugerova národního parku. Večeře a přenocování. (Trasa cca 485 km)

Den 4
Brzy ráno odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku (snídaně formou balíčku). Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Tento park se rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, bílého nosorožce, levharta a buvola. Odpoledne návrat do hotelu/lodgíe. Večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km) 

Den 5
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat, s nimiž sdílíme 98% DNA! Mnoho let výzkumu, velká láska k těmto zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi jsou jedni z mála zvířat, která používají nástroje. V Institutu jsou zvířata odebraná předchozím majitelům, kteří je drželi v nevhodných podmínkách, stejně jako osiřelí nebo zranění jedinci. V tomto polopřirozeném prostředí se snaží pracovníci institutu vytvořit svým chráněncům ty nejlepší podmínky. Procházka s průvodcem, který nás seznámí s často smutnými příběhy šimpanzů a s jejich chováním. Budeme také svědky krmení stáda. Návštěva Institutu určitě zůstane na dlouho v paměti. Následně přejezd přes Svazijské království, jednu z nejmenších zemí afrického kontinentu, ležící na východních svazích Dračích hor. Svazijsko se může pochlubit krásnou krajinou, folklórními tradicemi a rukodělnými výrobky. Země je známá díky výrobě ekologického skla a originálních uměleckých svíček různých tvarů a barev. Během cesty zastávky. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Hluhluwe. (Trasa cca 530 km)

Den 6
Brzy ráno odjezd na safari do Národního parku Hluhluwe (snídaně formou balíčku). Tato nejstarší rezervace na území Afriky (od roku 1895) je známá díky ochraně nosorožce bílého i černého. Díky činnosti této rezervace byla zachráněna ubývající populace nosorožců. V současnosti se Hluhluwe může pochlubit největší populací těchto krásných a vzácných zvířat na světě. Můžeme se zde také setkat se zástupci tzv. „velké pětky“ afrických zvířat. Přejezd do hotelu v Saint Lucia. Odpoledne pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) plavba po estuáriu řeky Saint Lucia, které se nachází na seznamu Světového dědictví UNESCO. Estuárium je rozšířené nálevkovité ústí řeky vytvořené působením přílivu a odlivu moře, které zabránilo vzniku delty. Během plavby uvidíme četné hrochy a krokodýly. Bude to také vynikající možnost pozorovat mnoho druhů ptáků. Vyskytují se tam mimo jiné: pelikáni, plameňáci, kolpíci či orli jasnohlasí. Tyto oblasti jsou domovem pro velmi vzácné druhy želv - karety a kožatky. Večeře a přenocování. (Trasa cca 60 km)
 
Den 7
Po snídani se vydáme na divokou pláž v blízkosti Saint Lucia. Budeme mít čas na odpočinek, procházku po pláži, opalování a koupání (na pláži je sprcha, budeme tak mít možnost se před další cestou osprchovat). Přejezd do Durbanu, který je směsicí kultury Zulu, barevné tradice a orientálních vlivů přicházejících od zdejší většinové komunity hindského původu. Město je vyhlášeno krásnými plážemi a subtropickým klimatem, díky tomu je ideálním místem k odpočinku. Panoramatická prohlídka města. Večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 8
Snídaně. Přelet do Port Elizabeth. Odpoledne safari v Národním parku Addo. Je to třetí největší národní park v JAR a je známý především díky stádům slonů. Je možné zde vidět také prasata savanová, surikaty, zebry, buvolce a antilopy kudu (ohrožený druh, dnes se jeho největší populace nachází právě na území Jihoafrické republiky a v Namibii). Pokud bude dostatek času, bude krátká panoramatická prohlídka Port Elizabeth. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Addo. (Trasa cca 80 km)
 
Den 9
Po snídani přejezd do Národního parku Tsitsikamma. Národní park chrání ústí řeky Storms do Indického oceánu. Byly zde vybudovány visuté mosty pro usnadnění přechodu z jednoho břehu na druhý. Po jednom z mostů přejdeme a uvidíme z něj nádherné panorama. Do ústí řeky vede dřevěná stezka, část trasy je po dřevěných schodech. Tsitsikamma v jazyce Khoisam znamená „místo, kde se nachází množství vody“. Je to ráj pro pozorovatele vodního ptactva. 30 % parku pokrývá fynbos - rostlinná formace typická pro tuto oblast. Území je součástí Národního parku Garden Route, který se táhne podél jižního pobřeží JARu a je jedním z nejkrásnějších pobřeží na světě. Další zastávkou bude Tsitsikamma Big Tree - tady nás zaujme největší a nejstarší strom Yellowwood (Podocarpus falcatus), který pamatuje časy, kdy zde dorazil objevitel Bartolomeu Dias (první Evropan, který se dostal na území dnešní Jihoafrické republiky). Strom měří 36,6 m a je starý cca 1000 let. Přejedeme přes nejvyšší most na světě, z kterého se skáče bungee jumping - ve výšce 126 m nad řekou Bloukrans. Přejezd do městečka Knysna, které se nachází u krásné laguny a je známé svým charakteristickým vstupem do přírodního přístaviště nazývaného „Dvě hlavy“ a především chovem lahodných ústřic. Pro zájemce a gurmány ochutnávka místních ústřic (za poplatek). Večeře a přenocování ve městě Knysna nebo v okolí. (Trasa cca 380 km)

Den 10
Po snídani přejezd do malebného městečka Mossel Bey. Bartolomeu Dias se zde dostal jako první Evropan v roce 1488 během výpravy podél Afrického pobřeží. Na jeho počest zde bylo založeno Bartolomeu Dias museum, kde můžete vidět repliku jeho karavely (plachetnice) v životní velikosti. Přejezd do Oudtshoorn na území Malé Karroo. Je to oblast známá díky chovu pštrosů. Navštívíme jednu z místních farem, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o chovu těchto zajímavých ptáků. Zájemci si můžou pštrosy pohladit nebo si pštrosem nechat namasírovat šíji. Odvážní si můžou ověřit tvrdost skořápky pštrosích vajec. Navštívíme také místní vinici Karusa Vineyards s tradicí, která sahá až k předkům. Vynikající umění předků a dokonalé půdní a klimatické podmínky v této oblasti umožňují pěstování více než tuctu odrůd hroznů, ze kterých jsou vyráběna vynikající místní vína, mnohokrát oceňována na prestižních vinařských soutěžích. Karusa v jazyce Khoi San znamená - místo s malým množstvím vody. Vinice se nachází na malém Karoo s krásným výhledem na majestátní hory Langeberg. Budeme mít příležitost tato lahodná vína ochutnat. Večeře a přenocování na pštrosí farmě. (Trasa cca 120 km)
 
Den 11
Po snídani přejezd vyhlášenou panoramatickou cestou R62 přes Malé Karroo do Kapského Města. Nádherná krajina, měnící se terén, různé barvy horských pásem, flóra Malého Karroo - to jsou důvody, proč je tato cesta tak oblíbená. Tento den nebudou chybět atrakce. Přejedeme do okolí Montagu v horách Langeberg. Tam přestoupíme na turistický přívěs připojený za traktorem, kterým přejedeme krásnou scénickou trasou do výšky cca 1500 m n. m., odkud budeme obdivovat úžasný výhled na údolí Koo a Robertson a sníme místní oběd (v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v Kapském Městě. (Trasa cca 430 km)

Den 12
Po snídani přejezd historickou částí města: hrad Dobré naděje, městská radnice, náměstí Grande Parade. Následně procházka v zahradách holandské Východoindické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. Na její úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Nahoru vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem vlastní osy. V případě nepříznivého počasí nebo dočasných oprav můžeme tento bod programu zaměnit za výjezd na Signální horu (Signal Hill). Den zakončíme plavbou katamaránem, abychom z oceánu viděli slavný kapský západ slunce. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 13
Snídaně. Volný den na odpočinek nebo pro zájemce celodenní fakultativní výlet na Mys Dobré naděje (za poplatek od cca 100 USD/os.). V programu je přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys Dobré naděje. Mys je jedním z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva oceánské proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud. Za slunečného počasí je možné vidět různé odstíny těchto oceánských proudů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (zpět dolů po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky (False Bay). Navštívíme pláž Boulders, kde žije několik tisíc afrických tučňáků. Večer pro všechny večeře v jedné z nejzajímavějších restaurací v Kapském Městě - Gold Restaurant. Je to úžasný, nejen kulinářský zážitek. Na začátku, během 30minutového workshopu, budeme mít příležitost naučit se hrát na africké bubny. Poté nás čeká skutečný zážitek a cesta po kulinářské mapě Afriky. Budeme mít možnost ochutnat pokrmy mimo jiné: z Egypta, Tuniska, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, Jihoafrické republiky a mnoha dalších zákoutí (menu v restauraci se mění pravidelně jednou za čtyři měsíce - aktuální nabídku uvede průvodce na místě). Během jídla uvidíme vystoupení umělců prezentujících různobarevné příběhy a tradice prostřednictvím hudby a tance. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 14
Snídaně a volný čas. Možnost využití fakultativního výletu: Stellenbosch a Franschoek a ochutnávka místního vína (za poplatek od cca 55 USD/os.). Podrobné informace o fakultativním výletu uvede průvodce zájezdu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Polska (s přestupem).

Den 15
Přílet do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2006 (pouze nepoškozené bankovky).
- Váhový limit zavazadla během vnitřního přeletu je 23 kg u hlavního zavazadla a 7 kg u příručního zavazadla. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Johannesburg a Kapské Město - Varšava, vnitřní přelet na trase Durban - Port Elizabeth, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem u menších skupin, ubytování v hotelech nebo v *** lodgích (možnost ubytování také ve stanových lodgích) - 12 nocí, stravování: snídaně a večeře, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. Orientační náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného) - cca 565 USD/os. (povinný poplatek průvodci formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Diament Afryki
Kód zájezdu: RPO 

Upozornění! Výše uvedené ceny a výše poplatků za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 6.3.2020 a mohou být změněny.Výlety v okolíPLAVBA PO ESTUÁRIU ŘEKY SVATÁ LUCIE
Estuárium je rozšířené nálevkovité ústí řeky, vytvořené působením přílivu a odlivu moře, které zabránilo vzniku delty. Během plavby uvidíme četné hrochy a krokodýly. Bude to také vynikající možnost pozorovat mnoho druhů ptáků. Vyskytují se tam mimo jiné: pelikáni, plameňáci, kolpíci či orli jasnohlasí. Tyto oblasti jsou domovem pro velmi vzácné druhy želv - karety a kožatky zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO.

MYS DOBRÉ NADĚJE
V programu je přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys Dobré naděje. Mys je jedním z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva oceánské proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud. Za slunečného počasí je možné vidět různé odstíny těchto oceánských proudů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (zpět dolů po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky (False Bay). Navštívíme pláž Boulders, kde žije několik tisíc afrických tučňáků. 

PŮLDENNÍ VÝLET DO VINNICE
Přejezd do druhého nejstaršího města Jihoafrické republiky - Stellenbosch s architekturou v holandském stylu, dubovými alejemi a univerzitou. Stellenbosch je také centrem výroby jihoafrických vín. Kolem města se rozprostírají malebná údolí pokrytá vinnými sady, zarostlými kmeny: Chenin Blanc, Shiraz, Pinotage nebo Methode Cap Classique. Návštěva jednoho vinařství spojená s ochutnávkou vyráběných vín.JinéOčkování
JAR - není povinné očkování. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A, hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty. 

Všeobecné pokyny - Krugerův národní park (Kruger National Park)
- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.
- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.VízaObčané ČR, kteří do Jihoafrické republiky cestují za turistickým či obchodním účelem, nepotřebují pro pobyt do 90 dnů vízum. Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám.

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Podle změn v imigračním zákoně Jihoafrické republiky musí být cestovní pasy, kterými se budou klienti legitimovat vydány po 24.listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky.
 
Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Cestování nezletilých! 
Nezletilé osoby cestující do Jihoafrické republiky jsou povinny mít následující dokumenty:
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s jedním z rodičů - je vyžadován cestovní pas dítěte, 
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s oběma rodiči - je vyžadován cestovní pas dítěte,
- v případě nezletilého dítěte, které cestuje z/do JAR se zákonným opatrovníkem - kromě vyžadovaného cestovního pasu dítěte musí mít rodný list dítěte s jeho překladem do angličtiny a písemný souhlas obou rodičů s cestou z/do JAR.

Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen (v případě dokumentu vydaného v České republice). Je vhodné použít obsah a formu dokumentu, které Vám poskytne prodejce rezervace. 

Pomoc poskytuje také Velvyslanectví Jihoafrické republiky v Praze, které vydává úřední dopis umožňující dítěti překročit hranice (je třeba poskytnout rodný list dítěte, cestovní pasy biologických rodičů a notářský souhlas) - v tomto případě se prosím obraťte přímo na velvyslanectví.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.