jar - zlato Afriky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Johannesburg
Název ubytování jar - zlato Afriky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 47 199 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

*** hotely a lodgie (8 nocí: Kapské Město - 3 noci, lodgie v Krugerově národním parku - 2 noci, Johannesburg - 3 noci).

Vybavení: restaurace, bar, v některých hotelech a lodgiích také bazén.

Pokoje
V hotelech jsou pokoje vybaveny klimatizací, koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV.
V lodgiích jsou pokoje skromně vybaveny koupelnou. Bez klimatizace, TV a telefonu.
Pokoje s přistýlkou pro 3 osobu jsou k dispozici pouze na vyžádání.

Strava: snídaně a večeře formou bufetu.

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramJAR - zlato Afriky • Kapské Město a Stolová hora - jeden ze 7 divů přírody • Krugerův národní park - safari v největším parku Afriky • Mys Dobré naděje • tučňáci na Boulders Beach • Johannesburg • Lion Park a krmení žiraf • Pretoria • Panorama Route - nádherná příroda jižní Afriky

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Kapského Města pravidelnou linkou s přestupem. 

Den 2
Přílet do Kapského Města. Přejezd historickou částí města: hrad Dobré naděje, městská radnice, náměstí Grande Parade, následně procházka v zahradách holandské Východoindické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Následně (v závislosti na počasí a dočasných opravách) výjezd na Stolovou horu nebo na Signální horu (Signal Hill), která nabízí nádherné výhledy na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Večeře a přenocování v hotelu v Kapském Městě. (Trasa cca 60 km)

Den 3
Po snídani odjezd do druhého nejstaršího města Jihoafrické republiky - Stellenbosch, známého díky architektuře v holandském stylu, dubovým alejím a univerzitě. Stellenbosch je také centrem výroby jihoafrických vín. Kolem města se rozprostírají malebná údolí pokrytá vinnými sady. Návštěva jednoho vinařství spojená s ochutnávkou vyráběných vín. Návrat do Kapského Města a plavba katamaránem (nebo plachetnicí) kolem zálivu Granger Bay při západu slunce. V případě nepříznivého počasí místo plavby návštěva Akvária dvou oceánů ve Waterfront. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po snídani výlet podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor). Příjezd k Přírodní rezervaci Mysu Dobré naděje, kde uvidíme specifickou přímořskou rostlinu (fynbos). Mys je jedním z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva oceánské proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud. Za slunečného počasí je možné vidět různé odstíny těchto oceánských proudů. Mys byl pojmenován jeho portugalskými objeviteli „mysem Bouří“. Během posledních 4 století prokázal platnost tohoto jména, protože se zde potopilo více než 500 lodí. Jednou z nich byl slavný Bludný Holanďan, o kterém se do dnešního dne tradují legendy. Na zpáteční cestě navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Večer večeře v jedné z nejzajímavějších restaurací v Kapském Městě - Gold Restaurant. Je to úžasný, nejen kulinářský zážitek. Na začátku, během 30minutového workshopu, budeme mít příležitost naučit se hrát na africké bubny. Poté nás čeká skutečný zážitek a cesta po kulinářské mapě Afriky. Budeme mít možnost ochutnat pokrmy mimo jiné: z Egypta, Tuniska, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, Jihoafrické republiky a mnoha dalších zákoutí afrického kontinentu (menu v restauraci se mění pravidelně jednou za čtyři měsíce - aktuální nabídku uvede průvodce na místě). Během jídla uvidíme vystoupení umělců prezentujících různobarevné příběhy a tradice prostřednictvím hudby a tance. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 170 km)

Den 5
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Johannesburgu (kolem 6:30). Přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města Jihoafrické republiky. V Pretorii prohlídka historického centra, během které uvidíme: Krugerův dům, Church Square, Justiční palác, Melrose House, radnici a Unijní budovy, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou, stejně jako Památník Voortrekkerů - prvních osadníků. Následně přejezd ke Krugerovu národnímu parku, večeře a přenocování v hotelu nebo ve stanové lodgí. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Brzy ráno odjezd na jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Kolem 9:00 hodiny zastavíme v jednom z táborů na snídani (balíček na cestu). Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe a již brzy, po odstranění hranic mezi Mosambikem a Zimbabwe, se stane jednou z největších rezervací světa. Tento park se rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Odpoledne návrat do lodgí, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 7
Po snídani přejezd jednou z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - Panorama Route v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší „zelený“ kaňon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy vytvořené do tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Po procházce v tropickém deštném pralese se vydáme k vodopádu Lisbon. Odpoledne návštěva skanzenu Shangaana. Navštívíme tradiční vesnici a seznámíme se s kulturou a zvyky místního kmene, jímž je frakce kmene Zulu. Následně ukázka tanců a možnost nákupu suvenýrů a výrobků rukodělných řemesel. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Krugerova národního parku. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Po časné snídani vystěhování a přejezd ve směru města Barberton. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat, s nimiž sdílíme 98% DNA! Mnoho let výzkumu, velká láska k těmto zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi jsou jedni z mála zvířat, která používají nástroje. V Institutu jsou zvířata odebraná předchozím majitelům, kteří je drželi v nevhodných podmínkách, stejně jako osiřelí nebo zranění jedinci. V tomto polopřirozeném prostředí se snaží pracovníci institutu vytvořit svým chráněncům ty nejlepší podmínky. Procházka s průvodcem, který nás seznámí s často smutnými příběhy šimpanzů a s jejich chováním. Návštěva Institutu určitě zůstane na dlouho v paměti. Přejezd do Johannesburgu na večeři a přenocování. (Trasa cca 420 km)
 
Den 9
Po snídani přejezd do Soweto - afrického města sousedícího s Johannesburgem. Návštěva ve čtvrti Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Následně návrat do historického centra města Johannesburgu s nejstaršími budovami, které pamatují počátky zlaté horečky před 130 léty: městská rada, Rand Lords Club, budovy burzy, slavná Hollard Street, kde se nachází známá historická sídla největších těžebních společností v Jihoafrické republice. Následně se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé, soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme z malé vzdálenosti několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a levharty. Další skvělou atrakcí bude krmení žirafy (krmivo pro žirafy lze zakoupit na místě). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Johannesburgu. (Trasa cca 150 km)
 
Den 10
Snídaně. Pro zájemce v dopoledních hodinách let balónem nad malebnými horami Machalisberg (za poplatek). Následně se vydáme do Gold Reef City, které se nachází cca 8 km od centra starého Johannesburgu. Johannesburg je spojen především se zlatem, ne bez důvodu je nazýván Egoli čili „místem zlata“. Impozantní hromady těžebního písku majestátně dominují předměstím. Počátky města sahají do roku 1886, kdy v místě dnešní metropole byla založena osada hledačů zlata. Tehdy zlato tvořilo také měnu tohoto města! Zlatá horečka propukla v Jižní Africe v 90. letech 19. století. Tehdy vzniklo mnoho důlních šachet, kterými vyváželi nově objevená ložiska tohoto drahého kovu. Jihoafrická republika je zemí s cca 40% zásobami celosvětového zlata. Gold Reef City je rekonstrukcí první osady hledačů zlata. Park byl postaven kolem 14. šachty, která byla součástí dolu provozovaného v letech 1887 - 1997. Během návštěvy se seznámíme s historií těžby zlata od založení města, uvidíme proces jeho těžby od jeho vytěžení po vlévání roztavené rudy do forem a získání třpytivých cihliček. Největším lákadlem je však sjezd do šachty, do hloubky více než 200 m a procházka podzemními tunely. Pro milovníky adrenalinu doporučujeme po odchodu z dolu projížďku na ruském kole. Alternativou je klidná procházka nebo projížďka vlakem přes viktoriánské město. Transfer na letiště v Johannesburgu. (Trasa cca 120 km). Odlet do Polska s přestupem.
 
Den 11
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu 
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Váhový limit zavazadla během vnitřního přeletu je 23 kg u hlavního zavazadla a 7 kg u příručního zavazadla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.Výlety v okolíAKVÁRIUM DVOU OCEÁNŮ 
Výlet se koná druhý nebo třetí den. Návrat do Kapského města z oblasti vinic v Stellenbosch - Franschhoek kolem 15:00 nebo 16:00 hodiny. Cca 2 hodiny před začátkem plavby katamaránem na západ slunce má část skupiny volný čas na prohlídku různých atrakcí komplexu Waterfront. Zájemci, kteří touží poznat flóru a faunu Indického a Atlantického oceánu mohou strávit volný čas v jednom z nejzajímavějších akvárií světa, které se nachází právě ve Waterfront. Mezi 17:00 a 19:00 hodinou vyplujeme katamaránem na otevřené vody zátoky Granger Bay. Cena cca 15 EUR/os.

SAFARI V KRUGEROVĚ NÁRODNÍM PARKU
Doporučujeme vzít s sebou šátky/šály, které budou chránit obličej před prachem a větrem. Co se týče obuvi, měli byste se vyhnout žabkám a mít obuv pokrývající celou nohu - která bude chránit před kousnutím nějakým nepříjemným hmyzem. Doporučujeme vzít s sebou také klobouk a krém s vysokým faktorem. Pokud jde o oblečení, pak teplota v průběhu dne se mění (ráno a večer je chladno, během dne je horko). Proto doporučujeme kalhoty s připínacími nohavicemi a prodyšnou košili s dlouhým rukávem (ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikinu. Doporučujeme vzít dalekohled na pozorování zvířat, svítilny (některé cestičky v lodgích jsou špatně osvětlené) a repelenty proti komárům.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Kapské Město, Johannesburg - Varšava, vnitřní přelet na trase Kapské Město - Johannesburg, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem u menších skupin, ubytování v hotelech nebo v *** lodgích (možnost ubytování ve stanových lodgích) - 8 nocí, stravování: snídaně a večeře, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel atd., další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety. Orientační náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného) - cca 450 USD/os. (povinný poplatek průvodci formou balíčku).

Název zájezdu v polském jazyce: RPA - Złoto Afryki
Kód zájezdu: RPA

Upozornění! Výše uvedené ceny a výše poplatků za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 6.3.2020 a mohou být změněny.JinéOčkování
JAR - není povinné očkování. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A, hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty. 

Všeobecné pokyny - Krugerův národní park (Kruger National Park)
- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.
- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.Upozornění k programuUpozornění! Pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit nabízeného fakultativního výletu (let balónem) doporučujeme rozšířit pojištění o balíček SPORT. VízaObčané ČR, kteří do Jihoafrické republiky cestují za turistickým či obchodním účelem, nepotřebují pro pobyt do 90 dnů vízum. Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám. 

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Podle změn v imigračním zákoně Jihoafrické republiky musí být cestovní pasy, kterými se budou klienti legitimovat vydány po 24. listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky.
 
Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Cestování nezletilých!
Nezletilé osoby cestující do Jihoafrické republiky jsou povinny mít následující dokumenty:
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s jedním z rodičů - je vyžadován cestovní pas dítěte, 
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s oběma rodiči - je vyžadován cestovní pas dítěte,
- v případě nezletilého dítěte, které cestuje z/do JAR se zákonným opatrovníkem - kromě vyžadovaného cestovního pasu dítěte musí mít rodný list dítěte s jeho překladem do angličtiny a písemný souhlas obou rodičů s cestou z/do JAR.

Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen (v případě dokumentu vydaného v České republice). Je vhodné použít obsah a formu dokumentu, které Vám poskytne prodejce rezervace. 

Pomoc poskytuje také Velvyslanectví Jihoafrické republiky v Praze, které vydává úřední dopis umožňující dítěti překročit hranice (je třeba poskytnout rodný list dítěte, cestovní pasy biologických rodičů a notářský souhlas) - v tomto případě se prosím obraťte přímo na velvyslanectví.Upozornění k přeletuVáhový limit zavazadla během vnitřního přeletu je 23 kg u hlavního zavazadla a 7 kg u příručního zavazadla. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.