Na skok do Namibie │ prodloužení

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Namibie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 45 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Individální prodloužení k zájezdům do Jižní Afriky (na místě s průvodcem).

Program zájezdu

1. den - Kapské Město – Windhoek

Poslední (odletový) den zájezdu do JAR EXO 400 nebo 405 následuje transfer na letiště v Kapkém Městě, odlet do Windhoeku.

1. den - Windhoek – Sossusvlei

Přivítání na letišti česky nebo anglicky hovořícím průvodcem. Následuje odjezd do Sesriem. Ubytování, nocleh.

2. den - Sossusvlei – Deadvlei

Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů - jezdí jako shuttle za cca R100/os - bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody (můžete zkusit ve svém voze, ale jen s výrazně odfouklými pneumatikami). Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Po návratu z parku se ještě vydejte na objevnou a nenáročnou výpravu k malému - zato však půvabnému kaňonu Sesriem.

3. den - Namib – Swakopmund

Dnes si vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňonu Kuiseb, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Po příjezdu do Swakopmundu prohlídka půvabného přímořského města, které Vám ryze německým duchem připomene dobu koloniální rozpínavosti. Ubytování, nocleh.

4. den - WALVIS BAY – SWAKOPMUND

Ráno lze fakultativně absolvovat výpravnou plavbu v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků a v dopoledním slunci si vychutnat čerstvé ústřice a víno. Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z vynikajícíh restaurací či jen tak zajít na pivo jako někde v bavorském městečku.

5. den - WALVIS BAY – PRAHA

Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Kapském Městě nebo Windhoek.

6. den - PŘÍLET DO PRAHYTip z okolí
Otestujte si, kolik z 10 nejkrásnějších míst světa poznáte z fotek Žádný stres nebo strach ze špatné známky, jen pohoda, jako byste seděli přímo v tiché krajině nejvyššího pohoří světa nebo na jedné ze slavných pláží, které uvidíte na obrázcích. Některá z míst na fotkách patří mezi 7 přírodních divů světa, další sbírají tituly například v anketách o nejkrásnější koupání. A co vy, poznáte slavné přírodní útvary? Projděte si náš obrazový test.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.