Namibie - Tents & Tracks │ Fly & Drive

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Namibie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 61 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Namibie ve voze 4x4 a se stany na střeše.
Namibie je zemí zaslíbenou každému, komu nedělá řízení potíže, chce si diktovat tempo své cesty sám a plně se oddat jízdě opojnou krajinou téhle neskutečné země..

Program zájezdu

1. den - Přílet do Windhoek

Po příletu do Windhoeku půjčení vozu SUV či 4x4, ubytování.

2. den - Kalahari Desert

Cesta na jih k rudým dunám pouště Kalahari. Cestou pozorování zvěře, ubytování.

3.-4. den - Fish River Canyon

Přejezd k druhému největšímu kaňonu světa a jeho prohlídka. Cestou návštěva háje quiver trees.

5. den - Aus & Luderitz

Brzy ráno odjezd přes poušť Namib do přímořského Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Cestou zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží (dobré jídlo). Prohlídka města, odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet. Den můžete zakončit posezením v některé z četných restaurací a za hřejivého západu slunce.

6. den - Kolmanskop & mys Diaz

Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. Pok se vydejte kousek zpět na mys Diaz (Dias Point) s koloniemi plameňáků a místem, kde v roce 1488 přistál objevitel Bartholomew Dias (cca 2,5h/celkem).

7. den - Naukluft Mountains

Cesta do jednoho z nejstrmějších pohoří země, prohlídka.

8. den - Sesriem

Přejezd do Sesriem. Cestou návštěva Duwisib Castle a odpoledne po ubytování se pak vydejte do nedalekého Solitaire na housky do místní pekárny, restaurace či jen tak na pivo.

9. den - Sossusvlei a Dead Vlei

Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů - jezdí jako shuttle za cca R100/os - bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody (můžete zkusit ve svém voze, ale jen s výrazně odfouklými pneumatikami). Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Po návratu z parku se ještě vydejte na objevnou a nenáročnou výpravu k malému - zato však půvabnému kaňonu Sesriem.

10. den - Solitaire - Swakopmund

Cesta drsnou krajinou pouště Namib přes Solitaire, obratník Kozoroha a Kuiseb Canyon do přímořského a docela německého městečka Swakopmund.

11. den - Swakopmund

Další den ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů (fakultativně), delfínů a mořských ptáků (fakultativně, můžeme zajistit). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.

12. den - Damaraland

Cesta na Cape Cross s kolonií lachtanů, možnost sledování zvěře v otevřené krajině a návštěva pohoří Burnt.

13. den - Twyfelfontein

Přejezd krajinou baobabů. Návštěva Twyfelfontein se 2500 malbami a také Petrified Forest a Damara Living Museum.

14. den - Kaokeveld

Den odpočinku, případně návštěva některé z vesnic kmene Himba

15. den - Cesta k Epupa Falls

Přejezd na sever k Epupa Falls, do Angoly je to odsud jako by kamenem dohodil.

16. den - Epupa Falls & Himba

Prohlídka nádherných vodopádů Epupa Falls.

17. den - Damaraland

Přejezd do východní části pohoří Damaraland.

18. den - Etosha NP

Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Blízká setkání s divokými zvířaty v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.

19. den - Etosha NP

Safari v NP Etosha.

20. den - Etosha NP

Safari v NP Etosha.

21. den - Waterberg Plateau

Návštěva rezervace Okonjima a překrásného pohoří Waterberg ve stejnojmenném národním parku.

22. den - Windhoek

Odpoledne dojezd do Windhoeku, ubytování v hotelu, případná prohlídka města.

23. den - Konec programu

Odjezd na letiště, vrácení vozu, konec programu.Tip z okolí
Otestujte si, kolik z 10 nejkrásnějších míst světa poznáte z fotek Žádný stres nebo strach ze špatné známky, jen pohoda, jako byste seděli přímo v tiché krajině nejvyššího pohoří světa nebo na jedné ze slavných pláží, které uvidíte na obrázcích. Některá z míst na fotkách patří mezi 7 přírodních divů světa, další sbírají tituly například v anketách o nejkrásnější koupání. A co vy, poznáte slavné přírodní útvary? Projděte si náš obrazový test.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.