Napříč Afrikou - Safari v Keni, Viktoriiny vodopády, Kapské Město

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 122 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte to nejzajímavější z afrického kontinentu

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do KENI, hlavního města Nairobi. Ranní odjezd do NP Masai Mara. Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První pozorování fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh a večeře v komfortní lodži.

3. den

Celodenní safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“ - lva, slona, nosorožce, buvola i levharta? Exotická večeře s noclehem v komfortní lodži.

4. den

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Obrovská mračna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Večeře a nocleh v lodži u jezera.

5. den

Ranní safari v NP Nakuru. Návrat do Nairobi. Pro zájemce večeře v restauraci Carnivore. Jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Nocleh v centru Nairobi.

6. den

Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. Výběr cílového letiště v závislosti na leteckém spojení s"případným přestupem.

7. den

Celý den strávíme na"Viktoriiných"vodopádech"- nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá ze 110 m. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi za západem slunce.

8. den

Výběr z možných fakultativních aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka mezi lvíčaty, jízda na slonu. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh na Viktoriiných vodopádech.

9. den

Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Program v"okolí Kapského Města se může měnit v"závislosti na počasí. Perličky hlavního města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Noclehy v Kapském městě v hotelu.

10. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

11. den

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky, kapské floristické království (UNESCO). Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.

12. - 13. den

Botanická zahrada Kirstenbosch. Greenmarket s umělci a suvenýry. Poslední nákupy. Odpolední odlet. Letecký návrat do vlasti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.