Šesti zeměmi jihovýchodní Afriky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 57 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tato cesta nás zavede do šesti států jihovýchodní Afriky. Každý je něčím zvláštní a jedinečný. V Jihoafrické republice se pokocháme krásami Kapského Města, navštívíme nejznámější diamantový důl v Kimberley, divoké Dračí hory i věhlasný Krugerův park. Svazijské a Lesothské království nabídne nedotčenou horskou přírodu i malebné vesničky s tradiční řemeslnou výrobou. Relaxace na písečných plážích azurového Indického oceánu v Mosambiku bude vítanou změnou. V Zimbabwe si prohlédneme největší prehistorickou stavbu Afriky – Great Zimbabwe, a závěr cesty bude patřit impozantním Viktoriiným vodopádům na řece Zambezi.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 4. den:

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci. Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders Beach – kolonie tučňáků.

5. – 8. den:

Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky, setkání dvou oceánů. Mossel Bay – muzejní komplex Bartolomea Diaze s replikou jeho lodě, poštovní strom. Cango Caves – jeskyně s impozantní výzdobou, Kimberley – muzeum těžby diamantů, Big Hole – nejznámější diamantový důl, největší ručně vykopaná jáma na světě. Lesotho – návštěva exotického království, Maseru, hlavní město, vyhlídková jízda.

9. – 12. den:

Dračí hory [UNESCO] – majestátní přírodní scenerie na hranicích s Lesothem, turistika v NP Royal Natal, trek pod skalní masiv Amfiteátr, vodopád Tugela – 2.nejvyšší vodopád světa s celkovou výškou 948 metrů, pláže Indického oceánu poblíž Durbanu.

13. – 14. den:

ISimangaliso Wetland Park – jedna z největších ekoturistických destinací na světě [UNESCO]. Park chrání pět unikátních ekosystémů, aktivity v parku fakultativně (cca 15–30 $). NP Hluhluhve–iMfolozi – safari hotelbusem po malebném parku, kterému se ne neprávem říká malý Kruger. Velká koncentrace nejen nosorožců.

15. – 18. den:

Svazijské království – miniaturní stát mezi JAR a Mosambikem,. Královský národní park Hlane. Malebná horská vesnička Mantenga – ukázka svazijských tradic a řemesel, Mantenga Falls – 95 m vysoký vodopád. Královský národní park Hlane – fakultativně safari v parku (cca 27 $). Přejezd do Mosambiku. Maputo – prohlídka hlavního města Mosambiku s jeho rušnými tržnicemi a zajímavou architekturou. Bilene – letovisko u průzračné laguny spojené s Indickým oceánem. Odpočinek na plážích, možnost fakultativních aktivit (cca 50 $). Přejezd do JAR.

19. – 21. den:

Krugerův NP – safari po nejznámějším a největším národním parku Jižní Afriky, domov nepřeberného množství zvířat, šance vidět „velkou pětku“. Blyde River Canyon – jeden z největších kaňonů světa, impozantní vyhlídky – Pinnacle Rock, God´s Window, Bourke´s Luck Potholes, Three Rondavels. Tshipise – kemp s termálními bazény.

22. – 24. den:

Přejezd do Zimbabwe. Great Zimbabwe – nejzáhadnější prehistorická kamenná stavba na jih od pyramid [UNESCO], Bulawayo – město s koloniálním centrem.

25. – 29. den:

Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Tržnice s řezbářskými výrobky. Viktoriiny vodopády [UNESCO] – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, projížďka na slonech, procházka se lvy (cca 60–180 $). Livingstone – turistické středisko na zambijské straně vodopádů, památník cestovatele Emila Holuba. Odlet a návrat do Evropy.Tip z okolí
Není vlak jako vlak. Jedinečné ubytování v nejstarším africkém parku bere dech Při současných možnostech, které jsou do značné míry omezeny pandemií koronaviru, lze o cestování do zahraničí spíš jenom snít, než jej skutečně realizovat. Pokud však zavřete oči a přenesete se v duchu do jihoafrického Krugerova národního parku, může na vás kromě rozmanité safari čekat také nový typ luxusního ubytování.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.