Velký okruh jižní Afrikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 105 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Více než dvanáct tisíc kilometrů nás čeká na tomto okruhu po osmi zemích jižní Afriky. Nádherná příroda, pozorování unikátní africké fauny v nejznámějších národních parcích Kruger, Etosha, Okavango a Chobe. Exotičtí příslušníci afrických kmenů Sana, Himba nebo Herero nám přiblíží jedinečnost kontinentu. Poznáte bílé pláže Indického oceánu i syrové pobřeží Atlantiku příznačně nazývané Pobřeží koster. Navštívíme pulzující metropole i klidná městečka. K nezapomenutelným zážitkům bude jistě patřit pohled do hřmících vod Viktoriiných vodopádů, návštěva miniaturního Svazijského a Lesothského království, mystická atmosféra ruin Great Zimbabwe i západ slunce v Namibské poušti.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 4. den:

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci. Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders Beach – kolonie tučňáků.

5. – 8. den:

Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky, setkání dvou oceánů. Mossel Bay – muzejní komplex Bartolomea Diaze s replikou jeho lodě, poštovní strom. Cango Caves – jeskyně s impozantní výzdobou, Kimberley – muzeum těžby diamantů, Big Hole – nejznámější diamantový důl, největší ručně vykopaná jáma na světě. Lesotho – návštěva exotického království, Maseru, hlavní město, vyhlídková jízda.

9. – 12. den:

Dračí hory [UNESCO] – majestátní přírodní scenerie na hranicích s Lesothem, turistika v NP Royal Natal, trek pod skalní masiv Amfiteátr, vodopád Tugela – 2.nejvyšší vodopád světa s celkovou výškou 948 metrů, pláže Indického oceánu poblíž Durbanu.

13. – 14. den:

ISimangaliso Wetland Park – jedna z největších ekoturistických destinací na světě [UNESCO]. Park chrání pět unikátních ekosystémů, aktivity v parku fakultativně (cca 15–30 $). NP Hluhluhve–iMfolozi – safari hotelbusem po malebném parku, kterému se ne neprávem říká malý Kruger. Velká koncentrace nejen nosorožců.

15. – 18. den:

Svazijské království – miniaturní stát mezi JAR a Mosambikem,. Královský národní park Hlane. Malebná horská vesnička Mantenga – ukázka svazijských tradic a řemesel, Mantenga Falls – 95 m vysoký vodopád. Královský národní park Hlane – fakultativně safari v parku (cca 27 $). Přejezd do Mosambiku. Maputo – prohlídka hlavního města Mosambiku s jeho rušnými tržnicemi a zajímavou architekturou. Bilene – letovisko u průzračné laguny spojené s Indickým oceánem. Odpočinek na plážích, možnost fakultativních aktivit (cca 50 $). Přejezd do JAR.

19. – 21. den:

Krugerův NP – safari po nejznámějším a největším národním parku Jižní Afriky, domov nepřeberného množství zvířat, šance vidět „velkou pětku“. Blyde River Canyon – jeden z největších kaňonů světa, impozantní vyhlídky – Pinnacle Rock, God´s Window, Bourke´s Luck Potholes, Three Rondavels. Tshipise – kemp s termálními bazény.

22. – 24. den:

Přejezd do Zimbabwe. Great Zimbabwe – nejzáhadnější prehistorická kamenná stavba na jih od pyramid [UNESCO], Bulawayo – město s koloniálním centrem.

25. – 28. den:

Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Tržnice s řezbářskými výrobky. Viktoriiny vodopády [UNESCO]– legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, koupání v Devil´s pool (cca 60– 180 $). Livingstone – turistické středisko na zambijské straně vodopádů, památník cestovatele Emila Holuba.

29. – 30. den:

přejezd do Botswany, řeka Chobe – fakultativně safari lodí po pravostranném přítoku Zambezi (cca 35 $), pozorování hrochů, krokodýlů, slonů, buvolů.

31. – 32. den:

delta řeky Okavango [UNESCO] – možnost návštěvy unikátního ekosystému řeky, která se ztrácí v poušti Kalahari. Fakultativně dvoudenní exkurze (cca. 6 300 Kč) s místními průvodci do delty (přespání ve volné přírodě – unikátní zážitek). Aktivity v deltě závisejí na počasí a stavu vody. Pokud by vysoký stav vody neumožňoval návštěvu delty, bude připraven náhradní program v NP Chobe (fakultativně).

33. – 35. den:

přejezd do Namibie. Popa Falls – peřeje na řece Okavango na hranicích s Namibií, Hoba meteorit – 54 tun těžký, největší železný meteorit na světě, NP Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě), safari hotelbusem – jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel, návštěva domorodé vesnice kmene Himba.

36. – 38. den:

Spitzkoppe – „africký Matterhorn“, posvátné místo kmene Sanů (původní obyvatelé této části Afriky), bizarní skály, fakultativně vycházka s místním průvodcem ke skalním malbám (cca 4 $). Čarokrásné místo s jedinečnou atmosférou. Atlantický oceán, Swakopmund – malebné městečko na pobřeží Atlantiku, návštěva muzea krystalů.

39. – 40. den:

NP Namib Naukluft – cesta divukrásnou Namibskou pouští, Sesriem – pitoreskní kaňon, který si určitě projděte krátkou procházkou, Sossusvlei – červené duny Namibské pouště, jedny z nejkrásnějších a nejstarších na světě, fakultativně výlet do dun (cca 10 $), Deadvlei – bizarní místo, které znáte z fotografií, Fish River Canyon – „africký Grand Canyon“, impozantní údolí řeky Fish River, pěší výlet po okraji kaňonu, přejezd do Jihoafrické republiky.

41. – 42. den:

Springbok – městečko na severu JAR, Namaqualand – krajina západní části Jihoafrické republiky, Kapské Město, odlet.

43. den:

přílet do Evropy.Tip z okolí
Není vlak jako vlak. Jedinečné ubytování v nejstarším africkém parku bere dech Při současných možnostech, které jsou do značné míry omezeny pandemií koronaviru, lze o cestování do zahraničí spíš jenom snít, než jej skutečně realizovat. Pokud však zavřete oči a přenesete se v duchu do jihoafrického Krugerova národního parku, může na vás kromě rozmanité safari čekat také nový typ luxusního ubytování.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.