Jordánsko - Památky Blízkého východu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jordánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 38 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Země jednoho ze 7 divů světa, památkami UNESCO a biblickými příběhy

Program zájezdu

1. den

Letecky z"Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Přejezd na hotel v"centru města.

2. den

Dopolední prohlídka Ammánu, návštěva městské citadely Jabal al-Qal'a rozprostírající se nad městem. Staré město pod citadelou nám nabídne množství tradičních trhů souk, římské divadlo z"1.století ohromí svojí krásou a velikostí. Odpoledne návštěva města Jerash, nejvýznamější archeologické lokality z"dob říše Římské. Dochované stavby, sloupové kolonády, lázně a divadlo. Zastávka u hradu Ajloun nacházejícího se na kopci v"zalesněné krajině. Nocleh v"hotelu v"Amánu.

3. den

Po snídani odjezd z"Ammánu na horu Nebo, kde se nám přes údolí naskytne nádherný výhled na kopce sousedního Izraele, město Jeruzalém a Mrtvé moře. Zastavíme se ve městě Madaba, důležitém"centru"antického období, nacházejícího se na významné obchodní Královské stezce. Madaba je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Návštěva řeckého ortodoxního kostela Sv.Jiří. Procházka v"údolí Wádí"Mujib, objevíme zde zahrady a vodopády obklopené palmami. Přejezd na nejníže položené"místo planety, pobřeží Mrtvého moře. Zde si užijeme zbytek dne koupelí ve"slané vodě Mrtvého moře. Nocleh na pobřeží v"hotelu.

4. den

V"dopoledních hodinách přejezd k"městu Al-Karak"známému díky hradu Kerak. Tato stavba na významné Královské cestě je jednou z"největších v"regionu. Hrad postavený křižáky ve 12.století je považován za ojedinělý díky své strategické poloze. Přejezd do slavné Petry, kde den můžeme zakončit fakultativní návštěvou noční show. Nocleh v"Petře.

5. den

Celodenní návštěva jednoho ze sedmi moderních divů světa, skalního města Petra, zařazeného na seznam kulturního dědictví UNESCO. Před 2000lety město založili kočovní nomádi Nabatejci, a Petra se stala hlavním městem jejich království. Po zemětřesení v"6.století bylo město opuštěno a údolí Musa upadalo. Petra se stala tajemstvím místních"beduínů, kteří existenci skalního města pečlivě skrývali před světem. Nocleh v"Petře.

6. den

Krátký přejezd do Baida, procházky po území nazývaném"Malá Petra. Přesun do skalnatých hor"hrajících"všemi barvami, do Měsíčního údolí zvaného"Wádí Rum"(UNESCO). Původní obyvatelé Wádí Rum, nomádi Thamudejských kmenů, zde zanechali"petroglyfy, tajuplné odkazy vepsané do skal jazykem, který už dávno upadl v"zapomnění. Zdejší klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrem opracovanými skalami ze žuly a pískovce nabízí relaxaci i dobrodružství. Velbloudi v doprovodu beduínů zde kráčí uprostřed ničeho. Jízda pouští džípem 4x4 a možnost obdivovat výtvory přírody, barevné kopce a kaňony, patří k nezapomenutelným zážitkům. Večeře s"beduíny v"tradičním stylu. Nocleh v"poušti v"beduínských stanech.

7. den

Po snídani přesun z"pouště do města Aqaba"na pobřeží Rudého moře, které je známé svým bohatým podmořským životem. V Aqabském zálivu žije obrovské množství tropických ryb a korálů. Odpolední relax u moře"na privátní pláži Berenice"Beach. Nocleh v"Aqaba.

8. den

Odjezd do Ammánu. Přesun na letiště a letecky domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.