Pohádkové Jordánsko

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jordánsko, Asie, Jordánsko
Název ubytování Jordansko poznávací
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 39 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Většina z nás si pod Jordánskem představí slavnou Petru, ale úžasné jsou i méně známé skvosty: pouštní hrady, korálový útes v Rudém moři, římské památky a pouštní příroda. A vždycky se můžete spolehnout na pohostinnost zdejších lidí.
V rámci našeho zájezdu poznáte:

Jeden ze 7 divů světa a památky UNESCO - skalní město Petra
Domov Lawrence z Arábie - poušť Wadi Rum
Místo z Hebrejské bible - byzantský kostel na hoře Nebo s výhledem na Jeruzalém
2 hodiny jízdy měsíční krajinou pouště Wadi Rum v beduínských džípech.
Nejstarší a největší přírodní lázně světa - Mrtvé moře
koupání a odpočinek v lázeňském městě AquabaMinimální obsazenost:8 osobMinimální počet účastníků:10 osob

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Jordánsko je jednou z historicky nejzajímavějších zemí Blízkého a Středního Východu. Přes jeho pouště a údolí kráčela strhující i krutá historie stejně jako romantická postava Lawrence z Arábie. Skalní město Petra, Vádí Rum, Aqaba u Rudého moře i Mrtvé moře a hraniční řeka Jordán jsou pojmy, které k Jordánsku neodmyslitelně patří. Díky své poloze na „hranici“ Evropy může být Jordánsko i skvělým tipem pro firemní incentivní cesty. Aktivit a zábavy nabízí přemíru od večeře v automobilovém muzeu přes pohoštění v poušti až po jízdu historickým vlakem.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den přílet do Ammanu Odletíme z Prahy do Ammanu (s přestupem). Po příletu do Ammanu projdeme celní a pasovou kontrolou (pro vstup do Jordánska je potřeba vízum, které nás bude čekat po přistání – připraví ho náš agent v Jordánsku). Po převzetí zavazadel odjedeme do hotelu 3* a ubytujeme se. 2. den Amman Snídaně, prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem - římské divadlo z druhého století n. l., Citadela – prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, mešita krále Abdalláha, možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře. 3. den Umm Qais - Jerash - Amman Snídaně, Umm Qais s nádherným panoramatickým výhledem na Galilejské jezero - místo, které křesťanská tradice spojuje s Ježíšovým zázrakem vyhnání démonů ze dvou posedlých mužů, Jerash - jedno z nejlépe dochovaných a nejkompletnějších římských provinčních měst na světě, návrat na hotel v Ammánu, večeře. 4. den Madaba – Hora Nebo – Betanie Zajordánská – Mrtvé Moře Snídaně, Madaba – významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Betánie Zajordánská - místo Ježíšova křtu na řece Jordán, Mrtvé moře – možnost koupání, přesun do Petry, ubytování v hotelu, večeře. Fakultativně: "Noční Petra". Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžeme se společně vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které nás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budeme moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. 5. den Petra Snídaně, celodenní návštěva Petry, zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit klášter Ad-Dér. Návrat do hotelu, večeře. 6. den Malá Petra - Wadi Rum Odjezd z hotelu, průjezd Malou Petrou (Bayda), která původně sloužila jako místo odpočinku pro karavany před vstupem do Petry nebo při cestách na Dálný východ, do Egypta nebo Dama   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.