To nejlepší z Jordánska a Izraele

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jordánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Izrael – Most mezi Evropu, Afrikou a Asií. Nikde na světě není soustředěno tolik památek s historií starou až 6000 let jako právě v Izraeli; nikde jinde nevzniklo tolik filozoficko-náboženských proudů jako na území Izraele. Izrael je svatou zemí pro křesťany, židy i muslimy. Izrael je prostě nádherný, a pokud jste jej ještě nenavštívili, není už proč déle váhat!


Jordánsko je biblickou zemí Blízkého východu, po níž procházeli proroci Abrahám, Mojžíš, Ježíš nebo Mohammed. Pyšní se starobylým městem Petra a oblastí s archeologickými nalezišti Vádí Rum. Na západě hraničí s Izraelem a Palestinou (Západní břeh Jordánu), na severu se Sýrií, na východě s Irákem a Saudskou Arábií.


Zvýhodněný balíček výletů: za 369,- EUR (platba u delegáta na místě), který obsahuje:
- Celodenní výlet Jericho – Mrtvé moře – Masada (3. den)
- Celodenní výlet Jeruzalém – staré město (4. den)
- Celodenní výlet Jeruzalém a Betlém (5. den)
- Celodenní výlet Mrtvé moře – lokalita křtu Ježíše Krista (6. den)
- Celodenní výlet Ammán – Mabada – Hora Nebo – Malá Petra (7. den)
- Celodenní výlet Petra (8. den)
- Vstupy do všech navštívených objektů
- Odborný výklad českého průvodce


Další možnosti fakultativních výletů:
- Exkurze na pevnost Masada s výstupem lanovkou: 59 € / osobaPoznámka
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Celková doba zájezdu je vzhledem k letovým časům 9 dní, ubytování je však koncipováno na 7 nocí.
- Poplatky za překročení hranice Izrael-Jordánsko nejsou zahrnuty v ceně. Celková výše poplatků se pohybuje okolo cca 70 USD / osoba.
- Ubytování během zájezdu je i na Palestinském autonomním území!
- Vstup na Palestinská autonomní území, a zejména opětovný vstup na území Státu Izrael, je kontrolován izraelskými orgány. Při cestě musíte projít izraelským kontrolním stanovištěm a obvykle se i prokázat cestovním pasem s potvrzením legálního vstupu na území Státu Izrael (razítkem v pasu nebo vstupní kartičkou).
- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní. U poznávacího zájezdu není možné akceptovat speciální požadavky klientů.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou programového balíčku. Výlety jsou organizovány místní cestovní agenturou.
- KLIENTI MOHOU VYCESTOVAT POUZE S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO NÁVRATU Z IZRAELE!! V PASU BY NEMĚLO BÝT RAZÍTKO SÝRIE, LIBANONU ČI IRÁNU!

Popis dopravy:
z Prahy

Popis stravování

Snídaně v ceně - formou bufetu. Za příplatek - večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeří se hradí nápoje extra. Možnost dokoupení večeří na místě: 110,- € / os. / pob.

Popis ubytování

Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 3*. K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.

Program zájezdu

1. den

První den odlétáme z Prahy do Tel-Avivu v pozdních večerních hodinách.

2. den

Přílet do tel Avivu je plánován brzy ráno, poté nás čeká transfer do hotelu, krátká informační schůzka, snídaně a následně ubytování (ubytování je standardně nabízeno až po 14 hodině, nicméně hotel dle svých možností a obsazenosti poskytne pokoje co nejdříve). Tento den je vyhrazen odpočinku, nicméně v případě zájmu bude možnost zařadit prohlídku Betléma již na tento den (místo dne pátého). Po prohlídce návrat do hotelu. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Betlém nebo Ramallah.

3. den

Jericho a Mrtvé moře, Chrám Svatého Jiří a pevnost Masada: opravdu nabitý den zahájíme návštěvou velkolepé skalní pevnosti Masada, zapsané na seznam památek UNESCO. Na místo, které sloužilo jako poslední odpor židovských povstalců proti Římanům se dostaneme pohodlnou lanovkou. Po první zastávce pokračujeme k Mrtvému moři a archeologickému nalezišti na jeho Severozápadním břehu. Zde byly nalezeny části svitků s biblickými a dalšími náboženskými texty. Dalším bodem programu je zastávka u hory Pokušení, kde byl podle tradice pokoušen Kristus ďáblem. Poté nás už čeká krátký přesun do nejstaršího města světa Jericha, které se pyšní také tím, že je nejníže položeným městem světa (260 metrů pod úrovní hladiny Středozemního moře). Pokračujeme do Jeruzaléma, přes oázu klidu Vádí Kelt, kde se také psala historie země. V Jeruzalémě na nás ještě čeká prohlídka katedrály svatého Jiří, kde se nachází sídlo zdejšího biskupství. Po návštěvě katedrály se přesuneme zpátky do hotelu. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Betlém nebo Ramallah.

4. den

Jeruzalém: po snídani v hotelu vyrazíme objevovat krásy staré části města Jeruzalém. Návštěvu začneme na Olivové hoře, kde si užijeme spektakulární pohledy na město a jeho okolí. Poté sestoupíme ke kostelu Pater Noster, který leží na úpatí Olivové hory. Kousek od něho pak navštívíme také kapli Nanebevzetí páně. Dále uvidíme Getsemanskou zahradu, kde se prý Ježíš modlil noc před svým zatčením a ukřižováním. Poté společně navštívíme kostel všech národů. Vrch Sijón, na kterém mělo dojít k setkání člověka s Bohem a také Hrobka krále Davida a Opatství zesnulé Panny Marie, to by měly být další vrcholy třetího dne zájezdu. V pozdním odpoledni pak ještě pronikneme do Starého centra přes Hnojnou bránu a dostaneme se až ke slavné Zdi nářků, nejposvátnějšímu židovskému místu. Po Křížové cestě se pak vydáme až k chrámu Božího hrobu, který je uctíván jako místo, kde byl Ježíš ukřižován. Následuje přesun do hotelu a nocleh. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Betlém nebo Ramallah.

5. den

Jeruzalém – Betlém: ráno se přesuneme do Izraelského muzea, který nás upoutá především povedeným modelem města Jeruzalém, na kterém si budeme moci připomenout všechny památky, které jsme již navštívili. Jad Vašem je památník izraelských hrdinů a obětí holocaustu a bude naší druhou zastávkou na začátku dne. Kousek od památníku leží klidná část Jeruzaléma, která připomíná spíše vesnici a nese název Ejn Kerem. Této části města vévodí kostel Jana Křtitele. Na naší cestě se vrátíme do Betléma, kde nás čeká jeskyně, ve které se narodil Ježíš. Chrám narození páně na hlavním náměstí nás také při návštěvě Betléma nemůže minout. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Betlém nebo Ramallah.

6. den

Mrtvé moře a cesta do Ammánu (Jordánsko): autentická místa, která navštívíme poslední den, by měla být zárukou toho, že zájezd do Izraele a Jordánska se nám vryje do paměti jako jeden z těch nezapomenutelných. Dnes máme na programu místa, kde byly teprve v nedávné době objeveny archeologické objekty, které nám budou dokumentovat pozůstatky pěti kostelů, postavených od 5. století, které sloužily jako památky Ježíšova křtu. Uvidíme také mozaikovou mapu, na které je zobrazena celá Svatá země. Po návštěvě významných archeologických nalezišť už následuje cesta do Jordánska, na které si připomeneme, v jaké kapli poprvé andělé zvěstovali narození Ježíše (Shepherds Fields). Do Jordánska se dostaneme přes most šejka Hussejna nebo Allenbyho most ponad stejnojmennou řeku Jordán. Noc strávíme v hotelu ve městě Ammán. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Ammán (Jordánsko).

7. den

Ammán – Madaba Kerak – „malá Petra“: dnes na nás čeká prohlídka hlavního města Jordánska – Ammánu. Hned po ní se vypravíme poznávat město Madaba, kde se mísí moderní styl života s pozůstatky historie. Toto město je proslulé svým nalezištěm mozaik z byzantské a umajjovské éry, a zvláště pak pro Madabskou mapu, což je mozaika zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Hora Nebo, která bude naší další zastávkou fascinuje především výhledem na údolí Jordánu a Jericho a také tím, že tu své poslední dny podle Starého zákona strávil Mojžíš a traduje se, že byl zde i pohřbený. Na vrcholu je umístěna moderní plastika italského umělce Fantoniho znázorňující symboliku bronzového hada a Ježíšova kříže, který má údajně chránit ruiny kostelu z 4. – 6. století. Neméně krásný výhled nám nabídne i křižácký hrad Kerak, ze kterého se nám profilují krásné scenérie Mrtvého moře. Poslední zastávkou pátého dne zájezdu pak ještě bude Little Petra (Malá Petra), archeologické naleziště a ochutnávka toho, co nás čeká další den ve městě Petra. Nocleh pak strávíme v hotelu přímo ve zmiňované Petře. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Petra (Jordánsko).

8. den

Petra: jeden z vrcholů celého zájezdu, objevování města ležícího mezi Rudým a Mrtvým mořem. Hory a rokle obepínají tento poklad Jordánu, který je zčásti postavený a zčásti vytesaný do skály. V pískovcové krajině najdeme jedno z nejdominantnějších světových archeologických nalezišť, ke kterému proudí statisíce návštěvníků ročně. Ti sem míří mimo jiné za Pokladnicí, chrámem vytesaným do pískovce, který se Vám po dlouhé cestě soutěskou otevře celým svým půvabem. Údolí, které je proslulé ze ságy o Indiana Jonesovi je však tak rozlehlé, že nám ani celý den nebude stačit k návštěvě všech hrobek, paláců a amfiteátrů, které tato dokonalá soustava nabízí. Město bylo založeno pravděpodobně mezi 3. století př.n.l. a 1. století n.l. a vzniklo na křižovatce karavanních cest. V tuto dobu zde žili Nabatejci a Petra se stala hlavním městem jejich království. Všechny stavby byly vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př. n. l., kdy tu žilo kolem třiceti tisíc lidí. Petru opustili poslední obyvatelé po druhém ničivém zemětřesení v 6. století n. l. Město vzniklo na křižovatce karavanních cest. Poté návrat do hotelu. Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Petra nebo Ammán (Jordánsko).

9. den

Odlet zpátky do Prahy: dnes se bohužel budeme muset rozloučit, čeká nás již pouze transfer na letiště a odlet opět zpět do Prahy. Přejeme šťastný let a mnoho zážitků.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.