Kambodža - po stopách Khmérské říše

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kambodža
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 64 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V Kambodži pocítíte omračující údiv nad “neskutečným” Angkorem, chaotičnost Phnompenhu a poklid při relaxaci na ostrově Koh Rong.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

2. den - BANGKOK - SIEM REAP

Snídaně, přílet do Bangkoku a následný přelet do Siem Reap. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

3. den - ANGKOR WAT - ZTRACENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI

Snídaně. Návštěva bývalého hlavního města khmerské říše Angkor Watu, do kterého vstoupíte jižní bránou. Uvidíte chrám Bayon, Terasu slonů a chrám Ta Prohm, sevřený v zajetí džungle. Oběd. Prohlídka chrámu Angkor Wat Temple, jedné z největších náboženských památek na světě. Projížďka lodí v Angkor Thom k menším chrámům Prasat Chrung, včetně drobného občerstvení. Návrat do hotelu, nocleh Siem Reap.

4. den - VÝCHOD SLUNCE NAD ANGKOR WATEM

Dokončení prohlídky Angkor Watu - velmi brzký odjezd z hotelu k pozorování východu slunce. Prohlídka chrámu Bantey Srei, který udivuje svou zachovalostí a řemeslně dokonalého chrámu Banteay Samre. V odpoledních hodinách přejezd do koloniálního městečka Battambang, ubytování nocleh.

5. den - KOUZLO KOLONIÁLNÍHO VENKOVA

Snídaně, návštěva trhu Psar Nath s ochutnávkou kávy. Přejezd přívozem přes řeku Sangke, návštěva chrámu Wat Provil, kde s trochou štěstí uvidíte dopolední modlitbu mnichů. Návštěva historického Ancient House, ukázka venkovského života a zvyklostí místních obyvatel. Nocleh Battambang.

6. den - BÝVALÉ HLAVNÍ MĚSTO KAMBODŽI UDONG

Snídaně. Odjezd do královského města Phnompenhu, během cesty krátká zastávka s ukázkou tradiční výroby kambodžské keramiky a prohlídka bývalého hlavního města Udongu s pagodami a stupami. Udong je významným čekatelem zápisu na seznamu UNESCO. Ubytování a nocleh v Phnompenhu.

7. den - SOUČASNÉ HLAVNÍ MĚSTO KAMBODŽI PHNOMPENH

Snídaně, prohlídka areálu královského paláce - královská zahrada, Stříbrná pagoda a chrám Smaragdového Buddhy. Návštěva muzea Tuol Sleng připomínající krvavý režim Rudých Khmérů. Individuální oběd, odjezd do Centrální tržnice ve stylu art deco. Po cestě krátká zastávka u Památníku nezávislosti a návštěva buddhistického chrámu Wat Phnom. Návrat do hotelu. Nocleh v Phnompenhu.

8. den - BAREVNÉ STUPY A KRABÍ TRH

Brzká snídaně, transfer do klášterního komplexu Wat Botum neboli chrámu Lotosového květu. Přejezd do provinčního městečka Takeo, oběd v místní restauraci. Prohlídka ruin chrámu Phnom Da. Příjezd do přímořského městečka Kep, prohlídka místního vyhlášeného krabího trhu. Přejezd do Kampotu, městečka z dob francouzské koloniální éry, nocleh.

9. den - TAJEMSTVÍ KHMÉRSKÉ KUCHYNĚ

Snídaně, návštěva pepřové farmy La Plantation, seznámení se s tajemstvím khmérské kuchyně, procházka po zdejším trhu s nákupem ingrediencí a vyzkoušení si přípravy tradičních pokrmů. Po chutném obědě prohlídka farmy. Prohlídka jeskynního komplexu Phnom Chnork (cca 200 schodů), kde hlavní jeskyně obsahuje zbytky chrámu ze 7. století. Návrat do hotelu, nocleh Kampot. V pozdním odpoledni možnost fakultativního výletu vyjížďky lodí po řece Kampot s vyhlídkou na Sloní hory - cena cca 10USD/osoba.

10. den - LODÍ NA OSTROV

Snídaně, transfer do přístavu plážového letoviska Sihanoukville, odjezd rychlo lodí na pohádkový ostrov Koh Rong k odpočinku na bělostných plážích tohoto tropického místa s křišťálově průzračnou vodou. Ubytování v hotelu, nocleh.

11.-13. den - KOH RONG

Snídaně. Individuální volno s možností využití fakultativních výletů.

14. den - KOH RONG - PHNOMPENH - BANGKOK

Snídaně, transfer k odletu do Bangkoku a následně do Prahy.

15. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.