Laos - Kambodža - Fascinující Indočínou podél Mekongu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kambodža, Laos
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 67 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pestrá mozaika kultur, zajímavých lidí a přírodních krás, s odpočinkem u moře

Program zájezdu

1. den

Letecky do LAOSU. Země plná buddhismu, pálenky lao-lao, rýžového vína, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Nocleh na palubě letadla.

2. den

Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce tradiční laoské masáže chodidel či celého těla. Nocleh v"Luang Prabang.

3. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Ranní i večerní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, veverky… Vyhlídka Phou Si nad Mekongem. Zkusíme i pálenku lao-lao s naloženým hadem, která se zde považuje za všelék? Nebo si dáte raději koktejl z čerstvého tropického ovoce či velice slušný místní ležák Beerlao? Nocleh v Luang Prabang.

4. den

Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí oranžově oděných mnichů kráčí za rozbřesku ulicemi Luang Prabangu a místní obyvatelé jim dávají milodary v podobě jídla a peněz. Plavba po otci vod, Mekongu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Laos býval po staletí znám jako „Království miliónu slonů”. I my budeme mít možnost navštívit Sloní tábor, svézt se džunglí na těchto majestátných tlustokožcích. Se slony se tu můžete i vykoupat! Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.

5. den

Pohádkovou krajinou do krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na blízkou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.

6. den

Návštěva několika jeskyní s buddhistickým chrámem i krápníkovou výzdobou. Pro zájemce tubing – plavba na nafukovacích duších v krasové jeskyni, případně odpolední jízda na kajaku po řece Nam Song. Fakultativně možnost svezení na zip line. Nepřeberné množství restaurací a pivních barů. Nocleh ve Vang Vieng.

7. den

Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým autobusem na jih Laosu do Pakse.

8. den

Úrodná vysočina Bolevan Plateau, návštěva kávových a čajových plantáží. Procházky svěží krajinou kolem vodopádů Tad E-Tu, Tad Yuang a Tad Fang, jenž je se svou výškou 120 metrů nejvyšším v Laosu. Nahlédneme do života místních horských národů Alak, Katu a Suay, které ještě vyznávají tradiční animistickou víru. Budeme mít štěstí a zažijeme i ruch místního trhu? Nákup kávy, čaje a koření. Nocleh v Pakse.

9. den

Prastarý Wat Phou, chrámový komplex na terasách v horském úbočí, který je spolu s okolní kulturní krajinou Champasak zapsán do seznamu UNESCO. Je starší než Angkor Wat a stále využíván věřícími. Nezávislý Champasak býval královským sídlem, stejně jako Luang Prabang a Vientiane"na severu. Sjednocením těchto tří království vznikl dnešní Laos. Odpolední příjezd do oblasti Si Pan Don alias 4000 ostrovů. Návštěva majestátních vodopádů Khonephapheng. Nocleh na říčním ostrově Don Khon.

10. den

Výlet do ostrovní krajiny Si Pan Don s pohodovou atmosférou. Šířka Mekongu zde dosahuje až 15 km. Pro zájemce cyklovýlet k vodopádům Li Phi a na sousední ostrov Don Det. Pozůstatky staré francouzské železnice s mostem. Fakultativně možnost pronájmu lodě a pozorování kriticky ohrožených iravadských sladkovodních delfínů. Nocleh na říčním ostrově Don Khon.

11. den

Loučení s LAOSem a ranní plavba na „pevninu“. Překročení hranice do KAMBODŽE, přesun do Siem Reapu, výchozí bod pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnávka vyhlášených lahůdek v místní tržnici. Porovnáme rozdíly mezi tradiční kambodžskou a laoskou masáží? Nocleh v Siam Reapu.

12. - 14. den

Angkor Wat největší lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se zde zachovalo 130 královských sídel a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prom pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Výlet po jezeře Tonlesap. Přírodní unikát - řeka vytéká z jezera Tonlesap a ústí do Mekongu. V době vysokého stavu Mekongu teče řeka zase opačným směrem do jezera. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Fakultativně návštěva večerního představení tradičního tance Apsara Dance, nebo dynamické akrobatické show Fare Circus. Noclehy v Siem Reap.

15. den

Přesun autobusem do Phnom Penhu. Příjezd do hlavního města KAMBODŽE. Večerní nábřeží, kde to žije! Fakultativně podvečerní plavba po Mekongu s vyhlídkou na panorama hlavního města. Nocleh v Phnom Penhu.

16. den

Prohlídka metropole. Komplex Královského paláce a Stříbrné pagody, Wat Phnom na uměle navršeném pahorku. Národní muzeum s uměleckými poklady kambodžské historie. Užijeme si kontrasty hlavního města - noční život, masážní salony a čepované pivo, nákupy suvenýrů na tržnici. Navštívíme i taneční vystoupení?

17. - 19. den

Přejezd do Sihanoukwille. Přejezd lodí na ostrov Koh Rong na pobřeží Thajského zálivu. Koupání a zasloužený odpočinek u moře. Fakultativně šnorchlování na tropických ostrůvcích s tyrkysovou vodou. Pro zájemce fakultativní návštěva blízkého městečka Kampot s možností nákupu místního kvalitního pepře. Noclehy na Koh Rong.

20. - 21. den

Návrat lodí do Sihanoukwille. Přejezd do Phnom Penhu. Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.