Vietnam - Kambodža - To nejlepší z obou zemí

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kambodža, Vietnam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 68 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indočíně. Nejen chrámový komplex Angkor Wat.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do VIETNAMU. Hanoj - od roku 1010 hlavní město. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel."Nocleh v Hanoji.

3. den

Prohlídka města. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1070. Hoan Kiem"- jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Prohlídka Ho Či Minova domu. Vyhlídková projížďka na rikšách. Představení jedinečného vodního divadla."Nocleh v Hanoji.

4. - 5. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long. Přes tři tisíce skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Návštěva jeskyně. V"roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Nocleh na lodi. Návštěva vesnice Le Mat s"možností ochutnávky hadích specialit. Návrat do Hanoje.

6. - 7. den

Letecky do bývalého císařského města Hue. Císařská citadela a paláce v"přilehlých zahradách. Thien Mu - osmiboká pagoda. Plavba po Vonící řece. Úchvatné císařské hrobky. Tržnice se záplavou tropického ovoce a místních produktů. Noclehy v Hue.

8. den

Cesta z"Hue do Hoi An se zajímavými zastávkami. Manufaktura na výrobu typických kónických klobouků a vonných tyčinek. Danang- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z rozkvětu Čamské říše ze 7. - 14. století. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátné mramorové věže symbolizující pět prvků. Manufaktura na výrobu kvalitních oděvů z"hedvábí, krásné šaty zhotoví za jednu noc!"Nocleh v"Hoi An.

9. den

Hoi An - středověká architektura, japonský, čínský a francouzský vliv. Japonský dřevěný most ze 17. století. My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. Století. Nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů."Nocleh v"Hoi An.

10. den

Letecky"z Danangu do přímořského letoviska Nha Trang. Ubytování na nejznámější promenádě.

11. - 12. den

Prohlídka Nha Trangu. Čamské věže Po Nagar na hoře Cu Lao s"překrásným výhledem do okolí. Odpočinek na písečných plážích lemovaných palmami, koupání v Jihočínském moři. Noclehy v Nha Trang."

13. den

Letecky do Saigonu, dnes oficiálně Ho Či Minovo město. Prohlídka města. Katedrála Notre Dame, historická budova hlavní pošty od G. Eiffela. Palác sjednocení. Muzeum válečného dědictví. Bohatá tržnice Ben Thanh, ideální místo pro nákup dárků před odletem. Nocleh v Saigonu."

14. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u nejznámějších Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Kokosové vesničky. Výrobny rýžových produktů. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel.

15. den

Ranní plovoucí trh v městě Can Tho, rušné smlouvání na vodě o každý „dong“. Návrat do Saigonu, pokračování prohlídky města. Nocleh v Saigonu.

16. den

Rozloučení s Vietnamem. Letecky do KAMBODŽE, do města Siem Reap, výchozího místa pro prohlídku chrámů Angoru. Nocleh v Sieam Reap.

17. - 18. den

Angkor Wat největší kulturní lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se v"jeho okolí zachovalo více než 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Noclehy v"Siam Reap.

19. den

Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Stihneme cestou i zastávku na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat? Odpolední odlet ze Siem Reap s"přestupem do Evropy.

20. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.