Vietnam - Laos - Kambodža

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kambodža, Laos, Vietnam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 71 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ideální okruh pro milovníky poznání a historie Vás zavede do Indočíny, kde poznáte kromě přírodních a architektonických skvostů i rozdílný světonázor.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

2. den - PŘÍLET DO HANOJE

Přílet do Hanoje, transfer do hotelu, chvíle volna k odpočinku. Projížďka rikšami po městě. Prohlídka jezera Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son, návrat do hotelu, nocleh.

3. den - LODÍ DRAČÍ ZÁTOKOU

Snídaně. Odjezd do Ha Longu, ubytování na lodi, plavba mezi tisíci ostrůvky ve slavné Dračí zátoce s kouzelnými krasovými scenériemi a jeskyněmi. Toto místo je právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Oběd na palubě lodi. V průběhu plavby možnost vyzkoušet přípravu tradičního vietnamského jídla. Večeře a nocleh na lodi uprostřed Dračí zátoky.

4. den - NÁVRAT DO HANOJE

Možnost ranního cvičení taj-či na palubě lodi, pozdní snídaně formou bufetu. Dokončení plavby Dračí zátokou. Odpoledne vylodění a cesta zpět do Hanoje, individuální volno, nocleh v Hanoji.

5. den - PŘELET DO LAOSU

Snídaně. Celodenní prohlídka Hanoje s návštěvou Pagody jediného sloupu a areálu Ho Či Minova mauzolea, nejstaršího buddhistického paláce Tran Quoc na ostrůvku největšího Západního jezera v Hanoji a Chrámu literatury, jenž se stal první vietnamskou univerzitou. Oběd v ceně. Odlet do Luang Prabangu, hlavního města Laosu. Transfer do hotelu, nocleh Luang Prabang.

6. den - JESKYNNÍ CHRÁM PAK OU

Snídaně, prohlídka Královského paláce v Luang Prabangu, sídlo krále během francouzské koloniální éry, s prvky laoské i francouzské kultury. Oběd v ceně, transfer do přístavu, 2 hodinová plavba proti proudu řeky Mekong k jeskynnímu vápencovému komplexu Pak Ou, zvedajícího se přímo nad řekou, ve kterém uvidíte tisíce sošek Buddhy všech velikostí. Pokud čas dovolí, na zpáteční cestě zastávka ve vesničce známé výrobou rýžového vína. Výstup na posvátnou horu Phu Si (328 schodů) k pozorování západu slunce, návrat do hotelu, nocleh Luang Prabang.

7. den - VODOPÁDY KUNG SI, PŘELET KAMBODŽA

Před snídaní možnost zúčastnit se tradičního obdarovávání mnichů v ulicích po východu slunce, které probíhá jíž od 14.století. Snídaně v hotelu. Návštěva chrámů Wat Visoun a Wat Aham. Odjezd krásnou krajinou mezi rýžovými poli se zastávkou v typické laoské vesničce. Oběd v ceně zájezdu. Návštěva tříúrovňových kaskádovitých vodopádů Kuang Si, které ústí v mohutný 50 m vysoký hlavní vodopád. Možnost koupání v mělkých přírodních bazéncích s tyrkysovou vodou. Přelet do Siem Reap, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

8. den - ZTRACENÉ MĚSTO ANGKOR WAT

Snídaně. Návštěva bývalého hlavního města khmerské říše Angkor Watu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Vstup jižní bránou, uvidíte chrám Bayon, Terasu slonů a chrám Ta Prohm, sevřený v zajetí džungle. Oběd v ceně. Prohlídka chrámu Angkor Wat Temple, jedné z největších náboženských památek na světě. Navečer pozorování západu slunce u chrámu Pre Rup temple. Návrat do hotelu, nocleh Siem Reap.

9. den - TAJEMNÝ CHRÁM ZAPOMENUTÝ V DŽUNGLI

Snídaně, transfer mimo hlavní turistická místa k prohlídce jedinečného místa ukrytého v džungli – impozantního chrámu Beng Mealea (Lotosový rybník). Tento dodnes neprozkoumaný polorozpadlý chrám, prorostlý vegetací a kořeny stromů, turisty méně navštěvovaný, vydává výjimečnou energii. Oběd v ceně. Projížďka loďkou po jezeře Tonlé Sap, největšího jezera v JV Asii, který je pozůstatkem mořského zálivu. Návštěva plovoucí rybářské vesnice. Návrat do hotelu, nocleh Siem Reap.

10. den - OCHUTNÁVKA SMAŽENÝCH PAVOUKŮ

Odjezd do Phnompenhu se zastávka na oběd v ceně. Po cestě prohlídka předangkorského chrámovového komplexu Sambor Prei Kuk, pocházejícího z doby před 9. stoletím n. l. Návštěva starobylého mostu Kampon Kdey a městečka Skoun s možností ochutnávky zdejší speciality – smažených pavouků. Pokračování do Phnompenhu, ubytování, nocleh.

11. den - PHNOMPENH, PŘES VIETNAMSKOU HRANICI

Snídaně, prohlídka Phnompenhu – návštěva Královského paláce – sídla krále, Stříbrné Pagody neboli chrámu Smaragdového Buddhy a nejstaršího chrámu města Wat Phnom na nejvyšším bodě. Oběd v ceně zájezdu. Odjezd přes vietnamskou hranici do Ho Chi Minh City, ubytování v hotelu, nocleh Phnompenh.

12. den - DELTA MEKONGU

Snídaně, transfer do My Tho, vstupní brány Mekongu. Projížďka loďkou po jednom z ramen řeky Mekong. Uvidíte typický život místních obyvatel, navštívíte výrobnu rýžového papíru a seznámíte se s místním tropickým ovocem. Oběd v místní restauraci v ceně, návrat zpět k autobusu a transfer do hotelu, po cestě návštěva buddhistické pagody Vinh Trang, nocleh v Ho Chi Minh City.

13. den - HO CHI MINH CITY

Snídaně, prohlídka Ho Chi Ming City - návštěva paláce Sjednocení, historické budovy pošty, katedrály Notre Dame a chrámu Jadeitového císaře. Oběd v ceně. Poslední možné nákupy na bazaru Ben Thanh, chvíle volna v hotelu před finálním odjezdem na letiště, odlet s přestupy zpět do Prahy.

14. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.