Kamerun - Barevná Afrika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kamerun
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 88 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pouště i tropická džungle, usměvaví lidé, živé tržnice a šamani ovládající magii.

Program zájezdu

1. den

Letecky do střední Afriky, do nejživějšího města KAMERUNU, Doualy. Po příletu krátký odpočinek a cesta africkou krajinou do městečka Buea. Krátká zastávka spojená s"prohlídkou památek z"dob německého Kamerunu. Cestou do Melong možnost ochutnávky tropických plodů. Kaučukové plantáže. Mohutné kaskády pohádkových vodopádů Ekom – místo natáčení filmu Tarzan. Procházka k"vodopádům. Nocleh v"Melong.

3. den

Po cestách a stopách náčelníků západních oblastí. Dschang – muzeum civilizace. Po obědě v"Bafoussam transfer do Foumban. Palác sultána Bamouma (UNESCO) a královského muzea. Návštěva kulturní vesnice. Nocleh v Koutaba.

4. den

Dopoledne návštěva vodopádu Métché. Objevíme kulturu a umění království Bandjoum, typická architektura kmene Bamiléké. Muzea Baham a Bapa. Nocleh v Bangoulap.

5. den

Cesta do Yaoundé se zastávkou na oběd. Odpoledne příjezd do města na ubytování, možnost individuální vycházky a návštěvy místního baru. Nocleh v"Yaoundé.

6. den

Dopolední prohlídka Yaoundé. Odpolední odlet do Maroua. Nocleh ve městě..

7. den

Dopoledne přejezd k jezeru Maga. Prohlídka unikátních hliněných domků v Pouss. Malebnější vesničku jste neviděli. Vyjížďka na kánoích po jezeře mezi hrochy. Rybáři zdobení rituálními jizvami. Bizarní rybářské chýše z kůží. Návrat do Maroua.

8. den

Jízda na sever. Hory Mandara plné přírodních divů a pestrých etnik. Homolovité skalní útvary, vesničky evokující včelíny. Cesta do Mora, kde se odehrála jedna z"významných bitev 1. světové války. Bývalá německá vojenská pevnost. Oudjilla. „Náčelník nadsamec“, který měl 59 manželek a 180 dětí! Krátký trek živoucí pohádkou. Přejezd do Rumsiki. Nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži "v oblasti Rumsiki.

9. den

Probuzení v ráji! Rumsiki se skalní kulisou. Brzy ráno možné pozorování východu slunce, nezapomenutelná podívaná. Pestrá tržnice. Pivo z prosa. Spřádání bavlny. „Witchdoctors“ - šamani ovládající magii. Hádání z minulosti i předpovídání budoucnosti. Návrat na nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži v oblasti Rumsiki.

10. den

Návrat do Maroua, krátká prohlídka města – koželužnický trh, řemeslné centrum. Odpolední odlet do Doualy. Nocleh ve městě.

11. den

Cesta na jih do Kribi. Příjemný rybářský přístav s"autentickou atmosférou. Odpoledne odpočinek na pláži. Nocleh v"Kribi.

12. den

Plavba na kánoi za Pygmeji z"jihu a seznámení s"jejich tradičním způsobem života. Návštěva jedinečných vodopádů Lobé, které ústí přímo do oceánu! Jedinečná podívaná. Relax na pláži. Nocleh v"Kribi.

13. den

Dopolední rozloučení s"plážemi v"Kribi. Návrat do Doualy. Poslední nákupy. Noční odlet domů.

14. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.