Kapverdy - poznání a turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kapverdy
Název ubytování Kapverdy - poznání a turistika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 58 080 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

UbytováníSão Vicente - Blue Marlin Hotel **** (den 1-3)
Oficiální web: https://bluemarlin.cv/

Santo Antão - Coracao Ponta do Sol *** (den 3-5)
Oficiální web: https://www.coracaopontadosol.com/

Santo Antão - Santantao Art Resort *** (den 5-6)
Video: https://www.youtube.com/watch?v=J97miIzvhy4

São Vicente - Aquieles Eco Hotel *** (den 6-8)
Oficiální web: http://www.aquilesecohotel.com/

Popis lokality ubytování

PopisOkruh na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční, nezruší se pro malý počet účastníků.PolohaDen 1: São Vicente
Po příletu přivítání na letišti, zajištěný transfer do hotelu a instruktáž k dalšímu pobytu.

Den 2: São Vicente - prohlídka ostrova (snídaně, oběd)
Tento den poznáte ostov São Vicente. Začnete procházkou po kosmopolitním hlavním městě Mindelo (koloniální architektura atd.) a poté vyrazíte na cca 750 m vysoký vrchol Monte Verde s jeho úžasným panoramatickým výhledem na ostrov. Pokračovat budete na kitesurfingovou pláž v Salamansa a dále do rybářské vesničky Baía das Gatas, kde se koná mj. známý hudební festival a je možné se tam vykoupat v přírodním bazénu (volný čas ke koupání). Uvidíte také Praia Grande, nádhernou pláž s bílým pískem, a další rybářskou vesničku Calhau, která se nachází vyhaslá sopka a můžete odsud vidět další kapverdský ostrov Santa Luzia. Návrat do hotelu.

Den 3: Santo Antão - pěší turistika Corda / Coculi (cca 4,5 km, 3 h, výstup 6 m, sestup 743 m, úroveň 1) (snídaně, oběd)
Brzy ráno transfer do přístavu Mindelo, odkud se vydáte lodí do vašeho dalšího cíle na ostrov Santo Antão (trvá cca 1 h). Po příjezdu do Santo Antão se projedete po slavné silnici „Corda“ s několika zastávkami na úžasných vyhlídkách. Poté dorazíte do výchozího bodu vaší první túry, kde na vás čeká překrásný výhled na terasovitá políčka. Postupně budete sestupovat do Coculi, malé vesnice s kostelem s největším zvonem ostrova. Zde na vás čeká typický oběd v tradiční restauraci. Ubytování.

Den 4: Santo Antão (snídaně)
Volný program.

Den 5: Santo Antão - pěší turistika Paul Valley (cca 7 km, 4 h, výstup 550 m, sestup 700 m, úroveň 1) (snídaně, oběd)
Dnes objevíte krásu údolí Paúl, tzv. kapverdské zahrady, protože je považováno za nejzelenější a nejkrásnější údolí země. Cesta vede od chalupy k chalupě, prochází políčky se zeleninou, tropickým ovocem nebo obilím (zelí, rajčata, kukuřice, brambory, fazole, banány, guava, cukrová třtina, káva...). Setkáte se se zdejšími obyvateli, takže budete mít příležitost objevit místní venkovský život, projdete se po stezkách mezků, podél zavlažovacích kanálů a terasách s různými plodinami.

Den 6: Santo Antão - pěší turistika Alto Mira / Ribeira das Patas, zpět na São Vicente (snídaně, oběd)
Dopoledne poznání vyprahlé jihozápadní strany ostrova. Cesta začíná ve vesničce Alto Mira a dále vede přes sedlo Forquinha, kde si budete moci užít dvojitý panoramatický výhled - na Alto Mira a Ribeira das Patas. Poté sestup směrem k Ribeira das Patas. Seznámení s každodenním životem místních obyvatel vč. tradičního způsobu nošení vody. Oběd nebo piknik v ceně. Po obědě návrat do přístavu Santo Antão k přeplutí zpět na ostrov S. Vicente. Ubytování.

Den 7: São Vicente - šnorchlování s želvami (snídaně)
Tento den vás čeká vzrušující zážitek - plavání s mořskými želvami. Na pláži São Pedro, nedaleko letiště, vyrazíte na rybářské lodi a pár metrů od pláže si můžeme zaplavat s dospělými mořskými želvami. Lze je i nakrmit. Zbytek dne volno.

Den 8: São Vicente (snídaně)
V dopoledních hodinách standard check-out. Zajištěný transfer na mezinárodní letiště Cesaria Evora.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.