Cesta po hedvábné stezce: Kyrgystán-Kazachstán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kazachstán
Název ubytování Cesta po hedvábné stezce: Kyrgystán-Kazachstán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 77 599 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1neobvyklé putování Kyrgystánem a Kazachstánem - prastaré pamětihodnosti a úchvatná přírodaProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy do Bištěku. Transfer. Nocleh v hotelu.
 
2. den: V dopoledních hodinách prohlídka starého minaretu Burana poblíž města Tokmok. Návštěva místního muzea. Oběd v místní rodině v Tokmoku. Poté odjezd k jezeru Issyk-Kul, druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě s délkou 182 km a šířkou 58 km. Vzniklo díky sopečné činnosti a ani v hluboké zimě nezamrzá. Fakultativně plavba po jezeře. Nocleh u jezera.
 
3. den: Po snídani ve městě Cholpon Ata navštívíme tzv. Kamennou zahradu, místo mnoha obrazců vyrytých na skalách. Návštěva místního muzea. Oběd. Dále pokračujeme do města Karakol na severní straně jezera Issyk-Kul, návštěva historického muzea, mešity Dungan a katedrály ruské pravoslavné církve. Večeře. Nocleh v Amirotielle.
 
4. den: Brzká snídaně. Nezbytné pasové formality a  přejezd do Kazachstánu přes Alatovskij hřeben ke  Kolsajským jezerům, systému třech vysokohorských jezer ve výšce 1818 až 2850 m n. m.  s bohatou faunou a flórou. Oběd a ubytování. Večeře. Nocleh u jezera. 
 
5. den: Snídaně. Cestou do Charynského kaňonu zastavení u tajemného jezera Kaindy. N.P.Čarynský kaňon (UNESCO) s délkou 150km a hloubkou až 300 metrů se každému navštěvníkovi vryje navždy do paměti. Sloupy a skály tvoří úchvatné struktury. Bývá nazýván “mladším bratrem” amerického Grand kaňonu. Piknik. Poté návštěva Issykského komplexu (UNESCO). Večeře v Kazach-Aul včetně lidového vystoupení s ukázkou kazašských her, zvyků a tanců. Nocleh v Almatě.  
 
 
6. den: Po snídani prohlídka Almaty – národní muzeum s bohatou sbírkou artefaktů, prezidentský palác, nám. Republiky a památník Nezávislosti, Abayovo divadlo opery a baletu, zelený východní bazar.  Oběd v místní kazašské restauraci. Odpoledne návštěva parku Panfilova s ruským dřevěným pravoslavným kostelem z roku 1904. Folklorní vystoupení v muzeu národních hudebních nástrojů. Transfer na nádraží a odjezd do města Taraz. Večeře a nocleh ve vlaku.
 
 
7. den: Ráno příjezd do Tarazu. Po snídani prohlídka místního muzea, mešity a kostela.
Dále přejezd do Šymkentu, cestou prohlídka mauzoleí Aisha Bibi a  Babadzha Khatun.
Oběd cestou. Příjezd do Šymkentu. Večeře. Nocleh.
 
8. den: Po snídani odjezd do starobylého města Turkestan. Cestou návštěva muzea v Šaulderu a zřícenin středověkého města Otrar. Příjezd do Turkestanu, oběd. Turkestan - bývalé duchovní a politické centrum a hl. město kazašských chánů. Prohlídka města – mistrovská díla architektury středověku – Mauzoleum Khoje Ahmeda Jasaviho, majestátní komplex paláců a chrámů. Azret-Sultan – kulturní a historický komplex. Večeře a nocleh v Turkestánu.
 
 
9. den: Po snídani odjezd do Sauranu (UNESCO), návštěva nejzachovalejší zříceniny bývalé pevnosti na  Hedvábné stezce – bašty, obytné budovy a brány.Přejezd do Šymkentu, cestou oběd.Krátká prohlídkaŠymkentu – místní bazar, Nám. Nezávislosti, Park Abaya a historické muzeum s bohatou sbírkou. Večeře v restauraci. Nocleh v Šymkentu.    
 
10. den:  Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Almaty. Oběd. Návštěva lázeňského komplexu Arasan, individuální volno k nákupům. Dále lanovkou na vrchol Kok-Tobe 1100 m n.m. (Zelená hora). TV věž (372 m) s vyhlídkovou plošinou. Večeře s výhledem na západ slunce nad Almatou. Nocleh v Almatě.
 
 
11. den: Po snídani návštěva N.P. Il-Alatau, návštěva bruslařského oválu Medeo, lyžařského centra Šymbulak a poté přejezd do Talgaského průsmysku s výhledy na  pohoří Zailijský Alatau a Almatu. Soutěska Almamarasan. Show Sunkar Falcon Farm, tradiční lovecké vystoupení s dravci. Večeře na rozloučenou v místní restauraci s pečeným jehněčím. Nocleh v Almatě.
 
12. den: Ranní odlet s přestupem do Prahy.
 Fakultativněpříplatek za jednolůžkový pokoj 10 990 KčCena zahrnujeleteckou dopravu v turistické třídě (s přestupem)  místní přelet Šymkent - Almata  dopravu po trase okruhu klimatizovaným autokarem či minibusem10 noclehů v hotelech ***/**** 1 nocleh ve vlakustravování dle programuvstupy dle programu, místního a českého průvodce  pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje:
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič)InformaceMinimální počet účastníků pro realizaci 12 osob. Čedok si vyhrazuje právo změnit trasu zájezdu a pořadí programových bodů.    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.