Kazachstán - Kyrgyzstán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kazachstán, Asie, Kazachstán
Ubytování Kazachstan - Kyrgystan hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Minimální počet účastníků:10 osob.


Doporučená částka na fakultativní služby: vstupy, jízdné, různé atrakce, stravování nad rámec programu, suvenýry apod. – cca 90 EUR. Pozor – platba je vždy v místní měně!

Změna programu vyhrazena.

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Kazachstán je rozvíjející se moderní a zároveň nejbohatší země střední Asie. Jedná se o největší vnitrozemský stát na světě. Kazachstán vás ohromí hlavně svou nádhernou a rozmanitou přírodou, kterou jen málokde ruší přítomnost člověka. Přes svou nesmírnou rozlohu je Kazachstán velmi málo obydlen a to hlavně díky drsnému vnitrozemskému klimatu. Průměrná teplota v lednu na severu země je -19°C a v létě se vyšplhá na pouhých 22°C. Jih země je o něco teplejší, zde je průměrná teplota v lednu jen něco kolem -5°C a v létě 25°C. Kazachstán utváří od východu vysoké pohoří Altaj a z Číny se táhnoucí pohoří Ťan-šan. Pohoří zvolna přechází do náhorních stepí a končí na západě země nížinou kolem Kaspického moře, jehož hladina se nachází 28,5 m pod úrovní hladiny světového oceánu. Astana hostila roku 2017 mezinárodně významnou výstaveu EXPO 2017 a dokázala, že i postsovětská země má co nabídnout.

Program zájezdu

Program zájezdu:

Nur-Sultan – Almaty – Medea – Šimbulak – Biškek – Ala-Arch – Issyk Kul – Charyn • národní parky, hory a jezera • ukázky sokolnictví a jezdectví • prohlídky, vstupy, výlety a daná strava v ceně • česky hovořící průvodce Program zájezdu: 1. DEN: Praha – Nur-Sultan (Astana) Dopolední odlet z Prahy (s přestupem) do Nur-Sultanu (dřívější Astany) – hlavního města Kazachstánu. Přílet v nočních hodinách, transfer z letiště, ubytování v hotelu. 2. DEN: Nur-Sultan Po snídani prohlídka centra města: náměstí Nezávislosti a nejdůležitější mešita sultána Chazreta. Během okružní cesty městem dále uvidíme: Operu, Centrální koncertní sál, muzeum Kazachstánu, prezidentský palác Ak Orda a Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (včetně vstupu). Navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek s krásným výhledem na město. Oběd fakultativně. Prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko. Volno na večeři (fakultativně) dle doporučení průvodce, nocleh. 3. DEN: Fakultativní program – přejezd do Almaty Volno nebo fakultativní program s českým průvodcem (věci v úschovně zavazadel hotelu). Fakultativní program si musí domluvit celá skupina – pokud výlet, tak všichni. Oběd (fakultativně). Odpoledne odjezd od hotelu na vlakové nádraží Nur-Sultan a přejezd do Almaty se všemi věcmi. Večere (fakultativně), je možné využít i restauraci ve vlaku. Varianty fakultativního programu: - EXPO 2017 – pavilon Kazachstánu - Národní historické museum - Autobusová exkurze s průvodcem do Malinovky, do místa pracovního tábora žen (Alžira) ze stalinovské doby – pietní památné místo a muzeum 4. DEN: Almaty Ráno příjezd do Almaty, společná snídaně/oběd (v ceně zájezdu) po příjezdu vlaku a odpočinek. Prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, Zelený bazar a další. Výjezd lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty (fakultativně), ubytování v hotelu, volno na odpočinek nebo procházku a večeři (fakultativně), nocleh. 5. DEN: Almatinské jezero – Medea – Šymbulak Po snídani odjezd od hotelu autobusem na celodenní výlet. Dopoledne Almatinské jezero. Po obědě (v ceně) přejezd do vysokohorského střediska Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m. a horské středisko Šymbulak. Jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.200 metrů,   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.