Kazachstán – lyžování na Ťan-Šanu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kazachstán
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 29 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohled na zasněžené vrcholky pohoří Zailijský Alatau se otevírá už z letiště v Almaty. Toto velkolepé pohoří na pomezí Kazachstánu a Kyrgyzstánu je okrajovou částí známého Ťan-šanu. Středisko Shymbulak skýtá také famózní výhled na jedinečný Ile-alatauský národní park.První lyžaři se zde pohybovali již v roce 1954. Od poloviny padesátých let se  Shymbulak stal výcvikovou základnou pro sovětské horské lyžaře a na jeho svazích se konala mistrovství SSSR a Kazachstánu. Během přípravy zimních asijských her 2011 proběhly rozsáhlé práce na rekonstrukci lyžařského střediska. Celková délka tras se ztrojnásobila a středisko zanedlouho  přivítalo i účastníky universiády. V současné době ambiciózně usiluje o organizaci olympijských her.Poslední den, až budeme syti lyžování nahlédneme zlehka i do světa tradičního Kazachstánu. Během jednodenního výletu si prohlédneme nekonečnou step a sestoupíme na dno kaňonu Čaryn, jenž bývá s trochou nadsázky nazýván mladším sourozencem amerického Grand Canyonu. S hloubkou dosahující až 300 metrů znamená velmi působivé místo, k silnému dojmu přispívají unikátně zbarvené skalní útvary, známé jako "Údolí zámků". Během cesty ochutnáme i tradiční šašlik a na krátko se zastavíme v tradiční tržnici.Velikost skupiny:8–15Poznámka:Lyžařské středisko Shymbulak disponuje 20 km lyžařských tratí, čtyřmi sedačkovými lanovkymi a třemi menšími vleky.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.-2. den

Letecky Praha–Almaty, poté krátký transfer přímo do lyžařského střediska Shymbulak

3.-6. den

Celodenní lyžování v horském středisku Shymbulak. V odpoledních hodinách je možné si objednat návštěvu tradiční sakské bani, jež je kombinací tradiční finské sauny s posezením u bylinného čaje. Po dohodě lze rovněž vyrazit na fakultativní odpolední či podvečerní prohlídku Almaty.

7. den

Celodenní výlet nekonečnou kazašskou stepí do kaňonu Čaryn, zde 3 hodinová vycházka kaňonem až ke stejnojmenné říčce a návrat po hraně kaňonu. 

8. den:

Přesun na letiště a letecky zpět do Prahy   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.